Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.633
[#3084297] 27.06.26 09:03
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: FIN-544124 27.06.2026 09:05
...da bo Evropska unija v primeru uvedbe ameriških carin »ukrepala hitro in odločno«,...
Ejjjjjjjj, tako sem se od srca nasmejal, ko prebiram te norosti.

🤣🤣🤣🤣🤣

Res je dobro, da imamo kar nekaj gotovine doma.

In tudi živila za vsaj en teden v shrambi.
ECNANIF sporočil: 162
[#3084308] 27.06.26 16:37 · odgovor na: FIN-544124 (#3084297)
Odgovori   +    0
Kot že 100x videno kaj "naredi" 1 komentar orangeheada...
0313EKINX sporočil: 1.109
[#3084337] 16:16
Odgovori   +    1
Ne razumem, zakaj taksna panika zaradi obdavcitve digitalnih storitev, Ameriskih multinacionalk???
Carino vedno na koncu placajo potrosniki. In ker EU nima niti ene same samcate konkurence, Googlu, Meti, Amazonu ... je cisto vseeno, koliko bodo Evropejci obdavcili Ameriska podjetja. Tudi ce nam nabijejo 50% davek na digitalne storitve, ga bomo placevali ... Ameriska podjetja zaradi tega ne bodo imela nic manjse prihodke.
odvisnik sporočil: 4.590
[#3084340] 17:26 · odgovor na: 0313EKINX (#3084337)
Odgovori   +    0
[0313EKINX]
Ne razumem, zakaj taksna panika zaradi obdavcitve digitalnih storitev, Ameriskih multinacionalk???
Carino vedno na koncu placajo potrosniki. In ker EU nima niti ene same samcate konkurence, Googlu, Meti, Amazonu ... je cisto vseeno, koliko bodo Evropejci obdavcili Ameriska podjetja. Tudi ce nam nabijejo 50% davek na digitalne storitve, ga bomo placevali ... Ameriska podjetja zaradi tega ne bodo imela nic manjse prihodke.

Vse ima svoje meje.
Ce das vec za doloceno storitev,zmanjka zs kaj drugega ali pa to storitev trosis manj.
Vsi vedo, da so digitalne storitve zelo podobne cenam v farmaciji in s t.i prpizvodno ceno imajo zelo malo skupnega.
Posledicno mnostvo moznosti za prilagajanje te cene glede na trg.
0531Zavar sporočil: 2.873
[#3084345] 18:31 · odgovor na: 0313EKINX (#3084337)
Odgovori   +    0
[0313EKINX]
Ne razumem, zakaj taksna panika zaradi obdavcitve digitalnih storitev, Ameriskih multinacionalk???
Carino vedno na koncu placajo potrosniki. In ker EU nima niti ene same samcate konkurence, Googlu, Meti, Amazonu ... je cisto vseeno, koliko bodo Evropejci obdavcili Ameriska podjetja. Tudi ce nam nabijejo 50% davek na digitalne storitve, ga bomo placevali ... Ameriska podjetja zaradi tega ne bodo imela nic manjse prihodke.
Ej mojster, a si ti sploh prebral članek?
Govora je o ameriškem odgovoru na EU 3% carine na ameriška digitalna podjetja , ki pomweni 100% carine na vso EU robo v ZDA. To carino bodo plačevali američani, ne mi...:)

p.s.
Skrajni čas , da EU spravi v red svojo digitalijo, da ne bomo več odvisni od ZDA.
Na Kitajskem ne dobiš sploh googla, M$, nič od tega šita, imajo že zdavnaj svoje platforme, ki delajo svetlobna leta bolje od tega bloatwara, če si evropski odvisnež moraš na Kitajskem investirat v en dober VPN, da sploh lahko dostopaš do tega shit-wara :)

Strani: 1


vm-kiva