Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Kaj pa, če dividend ne porabimo za morje?
Strani: 1
sporočil: 1.673
Bravo Jure in druščina, da naše slovenske ovčice izobražujete. Da
delate to kar bi morali država in šola, ki pa tega ne delata, ker
državi, sploh lavakarski, odgovarja, da so ljudje finančno
nepismeni in brez pomembnih prihrankov za starost ter zato od nje
(in politikov v njenem imenu) odvisni. Ker take ovce se da voditi
za nos. Ovce, ki jim je vse kar ima več kot 5 ničel vesoljska
znanost in nedoumljivo.
Zato pa slišim od ljudi, ko jim razlagam, da naj dajo del plače na stran in v vrednostne papirje, da se to ne splača, da z 200 evri mesečno ne moreš nič. Ali pa še hujše, da ne morejo dati nič na stran. In to brez sramu rečejo sedeč v gostilni s čikom v gobcu in kavo ali še kaj več na mizi. In to vsakodnevno.
Potem pa na stara leta jokajo in kolnejo, ko ugotovijo, da so popolnoma odvisni od mizerne penzije, brez pomembnih prihrankov.
Zato pa slišim od ljudi, ko jim razlagam, da naj dajo del plače na stran in v vrednostne papirje, da se to ne splača, da z 200 evri mesečno ne moreš nič. Ali pa še hujše, da ne morejo dati nič na stran. In to brez sramu rečejo sedeč v gostilni s čikom v gobcu in kavo ali še kaj več na mizi. In to vsakodnevno.
Potem pa na stara leta jokajo in kolnejo, ko ugotovijo, da so popolnoma odvisni od mizerne penzije, brez pomembnih prihrankov.
sporočil: 2.850
Če res zaslužiš, se nima smisla odrekati užitkom,
če zaslužiš manj, potem užitke prilagodiš trenutnim finančnim zmožnostim.
Edino če si revež, ki se je zainvestiral, potem moraš vlagat vsak cent naprej, da se rešiš iz dolgov.
če zaslužiš manj, potem užitke prilagodiš trenutnim finančnim zmožnostim.
Edino če si revež, ki se je zainvestiral, potem moraš vlagat vsak cent naprej, da se rešiš iz dolgov.
sporočil: 49
Čez 65 let bomo verjetno vsi, ki tukaj beremo ta članek pod rušo.
Torej kaj ti pomaga reinvestiranje dobičkov, odpovedovanje dopustu
in investiranje in imeti teh 7,5 milijončkov na računu :)
Strani: 1
