Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Zakaj korupcija v Sloveniji tako dobro uspeva?
Strani: 1
sporočil: 912
Elita slovenske politike v parlamentu: predsednik vlade -
obsojenec, predsednik parlamenta - obsojenec, ministri - obtoženci
v kazenskih postopkih, poslanci z blokiranimi računi in dolžni
državi... In g. Avbelj ugotavlja, da ni politične volje za pregon
korupcije !
sporočil: 105
Če je glavno mesto države tako kontanimirano v (pre)mnogih smereh,
tudi preostala država ne more biti drugačna.
sporočil: 1.073
To, o pravnomočno obsojenih (in, predvsem zakaj!) boš pa moral
argumentirati in dokazati. Pa ne z nakladanjem in lažmi. Taki kot
si ti, so razlog, za preganjenje korupcije v Sloveniji, kot je
senator Svetonij očital Augisti Ad kalendas graeces. Mi rečemo ob
svetem Nikoli.
sporočil: 6.616
Ehhhh, SKOK je samo propaganda Logarja.
In izpeta floskula, ki ji nihče resen ne verjame.
V praksi je popolnoma drugače.
Že nekoč in še danes velja, da so najbolj sposobni pravniki med advokati.
Sledijo, sodniki in potem tožilci in tako dalje.
Na tak način so tudi plačani.
Zato ne preseneča, da na sodišču en malo boljši advokat zmelje tožilca, da policajev ne omenjam.
In izpeta floskula, ki ji nihče resen ne verjame.
Tožilec bi moral biti dejanski gospodar postopka.Teoretično že.
V praksi je popolnoma drugače.
Že nekoč in še danes velja, da so najbolj sposobni pravniki med advokati.
Sledijo, sodniki in potem tožilci in tako dalje.
Na tak način so tudi plačani.
Zato ne preseneča, da na sodišču en malo boljši advokat zmelje tožilca, da policajev ne omenjam.
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 20.06.2026 20:14
... Zakaj korupcija v Sloveniji tako dobro uspeva? ...... OK, moj post sicer nima neposredne zveze s kolumno in po več kot štirih letih "demokratičnega" pranja možganov tole www.rtvslo.si/svet/e...nje/785932 verjetno ne bo pomagalo vsem forumašem - za preplačanega EU ritoliznika Tuska več kot 100.000 brutalno umorjenih sonarodnjakov od ukrajinskih nacistov sl.wikipedia.org/wik...ozodejstva ni problem in po njegovem predsednik Poljske z odvzemom odlikovanja nacifašističnemu glumcu iz Kijeva pravzaprav pomaga Putinu - da bi razumeli, kdo so nasledniki in občudovalci ukrajinskih nacistov v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini ... no, mogoče pa bo kaj pomagal zadnji ultimat - teden dni imate časa, v nasprotnem bomo to storili sami - z odkrito grožnjo www.rtvslo.si/svet/v...ami/785963 pod vplivom kokaina očitno prepotentnega nacifašističnega glumca iz Kijeva z vojaškim napadom - BTW, o nedavnem napadu nacifašistov iz Kijeva na avtobus z beloruskimi najstniškimi nogometaši, v katerem je bila ubita trenerjeva žena in cel kup otrok ranjenih, na "demokratičnem" zahodu seveda noben ne piše nič, kaj šele da bi se bruseljska fonderlajdra zgražala - na sosednjo suvereno mednarodno priznano državo Belorusijo ... evo, in ker ima vsaka posledica svoj vzrok, ima svoj vzrok tudi neomajna podpora as long as it takes nacifašistom iz Kijeva pd voditeljev "demokratičnega" zahoda - malo sem jih guglal in večina so potomci ali simpatizerji nacistov iz časov WW2 - ker ko je sovjetski maršal Žukov ob koncu WW2 v Berlinu rekel "Evropo smo osvobodili izpod nacizma in tega nam na zahodu ne bodo nikoli oprostili", se možakar očitno ni zmotil, bojim pa se, da se glede na obstoječi jedrski "hardware" ni zmotil tudi Albert Einstein v zlovešči prerokbi "I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones", ki jo je verjetno nič hudega sluteč izrekel mnogo let nazaj ... alzo, če skrajšam in se malo pod vtisom današnjega vremena v Mariboru vrnem na njegovo kolumno in razlogu za svoj post, z ozirom na "vremensko napoved" v naši okolici se Avbelj - kam gleda, da nič ne vidi ali celo noče videt - čisto brezveze ukvarja s korupcijo v Sloveniji, ker bo kmalu vse drugo dosti bolj pomembno kot tradicionalna "folklora" v slovenski politiki ...
P.S.: če mogoče komu na totem forumu ni jasno, zakaj nacifašističnega glumca iz Kijeva ne imenujem z njegovim imenom, si preprosto ne zasluži imenovanje z lastnim imenom nekdo, ki je ob beračenju kmalu po začetku vojne na enem izmed svojih številnih obiskov ameriškim kongresnikom - zdavnaj pobrisan posnetek na spletu sem videl na svoje oči - prostodušno izjavil "Vi dajete denar, mi dajemo življenja" in se ob tem s tistim svojim nagravžno zaigranem ksihtom še mirno smejal ...
sporočil: 1.073
Primorci takemu nakladaču rečemo preprosto: mona! Nič ne razume pa
naklada. In pravimo še: uboga mati, ki ga je rodila.
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 20:31
[lojze1]... čuj, kaj naj ti rečem, razen da z "demokratično" opranimi možgani ne razumeš nič in nič ne boš razumel niti takrat, ko bodo razumeli vsi, ampak bo prepozno ...
Primorci takemu nakladaču rečemo preprosto: mona! Nič ne razume pa naklada. In pravimo še: uboga mati, ki ga je rodila.
P.S.: ker imate Primorci izkušnje z nasilno italijanizacijo sl.wikipedia.org/wik...e49860510f iz časov fašistične Italije, imam za tebe eno uganko, in sicer če so v času WW2 v Evropi nemški nacisti iztrebili približno 7 milijonov Židov, me zanima, kako bi ti imenoval nekoga - z "demokratičnim" državnim udarom od nacifašistov ugrabljena država NI enotna država enega naroda Ukrajincev - ki je v globoko razdeljeni državi upload.wikimedia.org...e49860510f na "evropski" zahod in "ruski" vzhod več kot 8 milijonov (= štiri Slovenije) z nasilno ukrajinizacijo en.wikipedia.org/wik...ucation%22 s prepovedjo vsega ruskega avtohtone Ruse hotel iztrebit kot narod in hoče zdaj avtohtone Ruse iztrebit tudi fizično, kot so med WW2 nemški nacisti fizično iztrebili Žide ... evo, res se veselim tvojega odgovora, ki pa ga od dvolične primorske mone kot običajno itak ne bom dočakal ...
sporočil: 7.969
Samo en popravek oziroma dopolnitev. Najboljplačani pravniki so
kreatorji pravnih vsebin ( pisci zakonodaje po naročilu, pisci
statutov gospodarskih družb in NVO-jev, ....), ki so vsi brez
državnega pravosodnega izpita,ker s tem niso zavezani k upoštevanju
vseh trenutno veljavnih pravnih predpisov in niso kazensko
odgovorni zaradi njiovega izogibanja. Nato sledijo pravniki
specializirani za pravo z gosodarsko vsebino, ki so tudi včinoma
brez pravosodnih izpitov iz zgoraj omenjenih razlogov, šele zatem
sledijo tako kot so našteti pravniki po svojih specializacijah.
sporočil: 7.969
Ti si navaden ruski bot, vsaj pri vsebinah,ki jih pišeš okoli
Ukrajine. Če bi hotel objektivno vrednostiti zgodovinsko prezenco
ukrajincev in teritorij na katerih živijo, bi moral upoštrvati vsa
dogajanja od propada zadnje ruske carske države leta 1917 naprej,
torej cca 110 let v preteklost, ker se je ravno v tem času, med
propadom zadnje ruske carske države in zadnjo ukrajinsko rusko
vojno, ki se je začela leta 2014 z rusko okupacijo Krima in
istočasnim uporom v Dombasu ruskogovorečega prebivalstva ( vse
skupaj je bilo orkestrirano iz Moskve tako kot je bil iz Beograda
leta 1990 orkestriran upor srbov na Hrvaškem s takoimenovano balvan
revolucijo) bilo vse skupaj organizirano po znanem načinu kreiranja
problema tam kjer ga ni.
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 22:00
[1357]... čuj, ti pa si eno navadno budalo, ker se pogovarjaš z ruskim botom ...
Ti si navaden ruski bot, vsaj pri vsebinah,ki jih pišeš okoli Ukrajine. Če bi hotel objektivno vrednostiti zgodovinsko prezenco ukrajincev in teritorij na katerih živijo, bi moral upoštrvati vsa dogajanja od propada zadnje ruske carske države leta 1917 naprej, torej cca 110 let v preteklost, ker se je ravno v tem času, med propadom zadnje ruske carske države in zadnjo ukrajinsko rusko vojno, ki se je začela leta 2014 z rusko okupacijo Krima in istočasnim uporom v Dombasu ruskogovorečega prebivalstva ( vse skupaj je bilo orkestrirano iz Moskve tako kot je bil iz Beograda leta 1990 orkestriran upor srbov na Hrvaškem s takoimenovano balvan revolucijo) bilo vse skupaj organizirano po znanem načinu kreiranja problema tam kjer ga ni.
P.S.: to upload.wikimedia.org...e49860510f karto poglej, potem pa se sam s sabo pogovarjaj o Rusih v Carski Rusiji in Srbih v Kninski Krajini, ker jaz ti ne bom več odgovarjal ...
sporočil: 7.969
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si
ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo
zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam
izvajanja ruske politike.
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 23:16
[1357]... ja, ker podatki na karti upload.wikimedia.org...e49860510f na angleški(!) verziji Wikipedije "Ukrainian presidential election 2010, Result of the February 7, 2010" so sprojektirani na podatkih, ki ne upoštevajo (na volitvah izmerjenih) zgodovinskih dejstev, temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike ... eh, jebiga ...
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike.
P.S.: se opravičujem vsem forumašem, ki zdolgočaseni zaradi praktično izumrlega foruma Financ - celi dan do tega trenutka ob 23:12 je prijavljenih silnih 14 postov - morebiti berejo dokumentirane kretenizme totega neparnega forumaša - mimoidoči, dobra ti je ta "neparni", ni kaj - ki sem jih komentiral kljub obljubi, da mu na njegove kretenizme ne bom več odgovarjal ...
sporočil: 4.571
[1357]youtu.be/d1RivRqDoRg...XKzfuGv1Gx
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike.
Tule je tudi o korupciji.
In kot zgleda ni to ravno le prekrsek,kot ga ponavadi predstavljas ti.
Men se zdi tip kar odprte glave.
sporočil: 7.969
Jaz sam osebno bom začel verjeti, da se je dejansko začel boj proti
korupciji, ko bodo o korupciji začeli govoriti strokovno
usposobljeni ljudje, predvsem pravniki nevezani na politiko. Dokler
bodo pa o korupciji govorili politiki, dotični primer, Damjan
Terpin, je idealen primer takšnega govoričenja ( on je sicer tudi
pravnik ampak je predvsem politik), se na temo korpcije ne bo nič
bistvenega spremenilo po sistemu arapskega reka: "Psi lajajo,
karavana gre dalje."
Naš problem s korupcijo se začne že pri neustrezni definiciji pojma korupcija, ki ni bila vsebinsko posodobljena že več kot 40 (!!!!!) let, v tem času je šel pa razvoj naprej ( pojav finančnega inžineringa, lobiranja v vseh sferah življenja in družbe,.... Seveda pa takšno stanje najbolj koristi predvsem doberšnemu delu politike za ceneno nabiranje priljubljenosti med naivnejšim delom volilnega telesa. To dakazuje sodna praksa, ki je precej skopa, pa ne zaradi nesposobnosti sodstva temveč zaradi arhaične zakonodaje, vezane na korupcijo, zakonodajo pa spreminja ali nespreminja politika.
Naš problem s korupcijo se začne že pri neustrezni definiciji pojma korupcija, ki ni bila vsebinsko posodobljena že več kot 40 (!!!!!) let, v tem času je šel pa razvoj naprej ( pojav finančnega inžineringa, lobiranja v vseh sferah življenja in družbe,.... Seveda pa takšno stanje najbolj koristi predvsem doberšnemu delu politike za ceneno nabiranje priljubljenosti med naivnejšim delom volilnega telesa. To dakazuje sodna praksa, ki je precej skopa, pa ne zaradi nesposobnosti sodstva temveč zaradi arhaične zakonodaje, vezane na korupcijo, zakonodajo pa spreminja ali nespreminja politika.
sporočil: 4.571
[1357]
Jaz sam osebno bom začel verjeti, da se je dejansko začel boj proti korupciji, ko bodo o korupciji začeli govoriti strokovno usposobljeni ljudje, predvsem pravniki nevezani na politiko. Dokler bodo pa o korupciji govorili politiki, dotični primer, Damjan Terpin, je idealen primer takšnega govoričenja ( on je sicer tudi pravnik ampak je predvsem politik), se na temo korpcije ne bo nič bistvenega spremenilo po sistemu arapskega reka: "Psi lajajo, karavana gre dalje."
Naš problem s korupcijo se začne že pri neustrezni definiciji pojma korupcija, ki ni bila vsebinsko posodobljena že več kot 40 (!!!!!) let, v tem času je šel pa razvoj naprej ( pojav finančnega inžineringa, lobiranja v vseh sferah življenja in družbe,.... Seveda pa takšno stanje najbolj koristi predvsem doberšnemu delu politike za ceneno nabiranje priljubljenosti med naivnejšim delom volilnega telesa. To dakazuje sodna praksa, ki je precej skopa, pa ne zaradi nesposobnosti sodstva temveč zaradi arhaične zakonodaje, vezane na korupcijo, zakonodajo pa spreminja ali nespreminja politika.
Ce ima advokaturo ni le politik,ampak tudi pravnik.
Kaj je korupcija se ve, ne rabis izumljat tople vode.
V lr kitajski pomeni metek v tilnik in kitajska trenutno vodi v svetu, medtem ko se mi pregovarjamo.
sporočil: 7.969
[odvisnik]
Moraš pa priznati, da so njegove aktivnosti pretežno politične narave tudi v svoji stroki, kar je tudi sam mnogokrat potrdil v tem pogovoru.
Ce ima advokaturo ni le politik,ampak tudi pravnik.
Ločiti je potrebno kaj je javno, kaj pa zasebno, kaj je lobiranje, kaj PR, in kaj je korupcija. Ko vse našteto primerno zakonsko času primerno urediš potem lahko tudi pravosodje začne funkcionirati z obsodilnimi sodbami za področje korupcije. Vse dotlej je pa to samo govoričenje in cenena politična demagogija.
Kaj je korupcija se ve, ne rabis izumljat tople vode.
V lr kitajski pomeni metek v tilnik in kitajska trenutno vodi v svetu, medtem ko se mi pregovarjamo.Lr Kitajska je trenutno vodilna edino v številu prebivalstva in je njena primarna skrb še vedno zagotovitev osnovne eksistence vsem njenim prebivalcem, vse ostalo so za njih sekundarne in terciarne obrobne teme. Korupcija je tudi zato tako rigorozno tam kaznovana, ker ogroža osnovno eksistenco enega dela populacije. Ko bo enkrat Kitajska dovolj premožna, da bo relativno enostavno zagotavljala osnovno eksisteco svojemu prebivalstvu se bo tudi status korupcije tam spremenil podobno kot se je na zahodu, kjer se s korupcijo in o korupciji največ ukvarjajo politiki v predvolilnih časih, resno se pa s to temo ne ukvarja nihče, ker korupcija ne ogroža do te mere vitalnih interesov družbe do temere da bi bili ti realno ogroženi.
sporočil: 15
čas vnosa: 22.06.26 07:49
Ne morem verjet, da obstajajo taki kot si ti, s povdarkom "Še vedno
!!". Ne vem a te žuli borčevska penzija, a je niso uskladil z
inflacijo? Pa tudi nimam pojma zakaj te žuli Ukraina, a so mal
zamajal ponos stalinizma ? Res je žalostno, da narod (Rusi) s
toliko potenciala (vseh vrst) ne morejo iz svoje stalinistične
bede. Ampak če pogledamo malo širše. Narodi, ki so presegli svojo
koruptivno bedo, so prosperirali. Ostali samo capljajmo in se
žalijo za vsako pridobitev boljših. Zato je hotel Golob na vsak
način obdavčit podeželje in podpret socialno bedo slo mest. Če
gledate sliko volitev je vse jasno. Ampak tud mestni ljudje se
selijo na podeželje. Drugače pa kaj se dogaja med Polsko in Ukraino
je verjetno nekaj podobnega kot naša meja s preljubimi hinavskimi
jugo brati.
sporočil: 2.850
Dober članek, ki kaže na dobro poznavanje slovenske duš.
Zgodovina in tuji gospodarji so nas naredili večinoma za hipokrite in hinavce, večne hlapce ( po Cankarju) , imaš pa enih par tistih, ki se jim je utrgalo in mislijo da boso spremenili svet ( in potem se ponavadi konča slabo).
Rešitev, me boste vprašali ?
Je ni.
Razen če postanemo avstrijska ali nemška provinca, ker sami sebe vodit ne znamo, razen na "domač" način ( korupcija, nepotizem, kliantelizem in balkanska mafija, skratka Slo je korupcijskaa greznica , ki ji ni pomoči v tuzemskem svetu :)
Zgodovina in tuji gospodarji so nas naredili večinoma za hipokrite in hinavce, večne hlapce ( po Cankarju) , imaš pa enih par tistih, ki se jim je utrgalo in mislijo da boso spremenili svet ( in potem se ponavadi konča slabo).
Rešitev, me boste vprašali ?
Je ni.
Razen če postanemo avstrijska ali nemška provinca, ker sami sebe vodit ne znamo, razen na "domač" način ( korupcija, nepotizem, kliantelizem in balkanska mafija, skratka Slo je korupcijskaa greznica , ki ji ni pomoči v tuzemskem svetu :)
Strani: 1
