33 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj korupcija v Sloveniji tako dobro uspeva?

Strani: 1

mer333 sporočil: 911
[#3084103] 20.06.26 08:17
Odgovori   +    12
Elita slovenske politike v parlamentu: predsednik vlade - obsojenec, predsednik parlamenta - obsojenec, ministri - obtoženci v kazenskih postopkih, poslanci z blokiranimi računi in dolžni državi... In g. Avbelj ugotavlja, da ni politične volje za pregon korupcije !
denac sporočil: 105
[#3084105] 20.06.26 10:22
Odgovori   +    13
Če je glavno mesto države tako kontanimirano v (pre)mnogih smereh, tudi preostala država ne more biti drugačna.
lojze1 sporočil: 1.068
[#3084106] 20.06.26 10:52 · odgovor na: mer333 (#3084103)
Odgovori   +    12
To, o pravnomočno obsojenih (in, predvsem zakaj!) boš pa moral argumentirati in dokazati. Pa ne z nakladanjem in lažmi. Taki kot si ti, so razlog, za preganjenje korupcije v Sloveniji, kot je senator Svetonij očital Augisti Ad kalendas graeces. Mi rečemo ob svetem Nikoli.
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3084117] 20.06.26 16:51
Odgovori   +    3
Ehhhh, SKOK je samo propaganda Logarja.

In izpeta floskula, ki ji nihče resen ne verjame.
Tožilec bi moral biti dejanski gospodar postopka.
Teoretično že.

V praksi je popolnoma drugače.

Že nekoč in še danes velja, da so najbolj sposobni pravniki med advokati.

Sledijo, sodniki in potem tožilci in tako dalje.

Na tak način so tudi plačani.

Zato ne preseneča, da na sodišču en malo boljši advokat zmelje tožilca, da policajev ne omenjam.
najobj sporočil: 33.324
[#3084122] 20.06.26 20:02
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 20.06.2026 20:14
... Zakaj korupcija v Sloveniji tako dobro uspeva? ...

... OK, moj post sicer nima neposredne zveze s kolumno in po več kot štirih letih "demokratičnega" pranja možganov tole www.rtvslo.si/svet/e...nje/785932 verjetno ne bo pomagalo vsem forumašem - za preplačanega EU ritoliznika Tuska več kot 100.000 brutalno umorjenih sonarodnjakov od ukrajinskih nacistov sl.wikipedia.org/wik...ozodejstva ni problem in po njegovem predsednik Poljske z odvzemom odlikovanja nacifašističnemu glumcu iz Kijeva pravzaprav pomaga Putinu - da bi razumeli, kdo so nasledniki in občudovalci ukrajinskih nacistov v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini ... no, mogoče pa bo kaj pomagal zadnji ultimat - teden dni imate časa, v nasprotnem bomo to storili sami - z odkrito grožnjo www.rtvslo.si/svet/v...ami/785963 pod vplivom kokaina očitno prepotentnega nacifašističnega glumca iz Kijeva z vojaškim napadom - BTW, o nedavnem napadu nacifašistov iz Kijeva na avtobus z beloruskimi najstniškimi nogometaši, v katerem je bila ubita trenerjeva žena in cel kup otrok ranjenih, na "demokratičnem" zahodu seveda noben ne piše nič, kaj šele da bi se bruseljska fonderlajdra zgražala - na sosednjo suvereno mednarodno priznano državo Belorusijo ... evo, in ker ima vsaka posledica svoj vzrok, ima svoj vzrok tudi neomajna podpora as long as it takes nacifašistom iz Kijeva pd voditeljev "demokratičnega" zahoda - malo sem jih guglal in večina so potomci ali simpatizerji nacistov iz časov WW2 - ker ko je sovjetski maršal Žukov ob koncu WW2 v Berlinu rekel "Evropo smo osvobodili izpod nacizma in tega nam na zahodu ne bodo nikoli oprostili", se možakar očitno ni zmotil, bojim pa se, da se glede na obstoječi jedrski "hardware" ni zmotil tudi Albert Einstein v zlovešči prerokbi "I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones", ki jo je verjetno nič hudega sluteč izrekel mnogo let nazaj ... alzo, če skrajšam in se malo pod vtisom današnjega vremena v Mariboru vrnem na njegovo kolumno in razlogu za svoj post, z ozirom na "vremensko napoved" v naši okolici se Avbelj - kam gleda, da nič ne vidi ali celo noče videt - čisto brezveze ukvarja s korupcijo v Sloveniji, ker bo kmalu vse drugo dosti bolj pomembno kot tradicionalna "folklora" v slovenski politiki ...

P.S.: če mogoče komu na totem forumu ni jasno, zakaj nacifašističnega glumca iz Kijeva ne imenujem z njegovim imenom, si preprosto ne zasluži imenovanje z lastnim imenom nekdo, ki je ob beračenju kmalu po začetku vojne na enem izmed svojih številnih obiskov ameriškim kongresnikom - zdavnaj pobrisan posnetek na spletu sem videl na svoje oči - prostodušno izjavil "Vi dajete denar, mi dajemo življenja" in se ob tem s tistim svojim nagravžno zaigranem ksihtom še mirno smejal ...
lojze1 sporočil: 1.068
[#3084128] 20.06.26 21:36 · odgovor na: najobj (#3084122)
Odgovori   +    1
Primorci takemu nakladaču rečemo preprosto: mona! Nič ne razume pa naklada. In pravimo še: uboga mati, ki ga je rodila.
40r sporočil: 38
[#3084132] 21.06.26 14:34 · odgovor na: lojze1 (#3084106)
Odgovori   +    0
ne razume on tega, dej mu po njihovo razloz.
najobj sporočil: 33.324
[#3084137] 21.06.26 20:27 · odgovor na: lojze1 (#3084128)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 20:31
[lojze1]
Primorci takemu nakladaču rečemo preprosto: mona! Nič ne razume pa naklada. In pravimo še: uboga mati, ki ga je rodila.
... čuj, kaj naj ti rečem, razen da z "demokratično" opranimi možgani ne razumeš nič in nič ne boš razumel niti takrat, ko bodo razumeli vsi, ampak bo prepozno ...

P.S.: ker imate Primorci izkušnje z nasilno italijanizacijo sl.wikipedia.org/wik...e49860510f iz časov fašistične Italije, imam za tebe eno uganko, in sicer če so v času WW2 v Evropi nemški nacisti iztrebili približno 7 milijonov Židov, me zanima, kako bi ti imenoval nekoga - z "demokratičnim" državnim udarom od nacifašistov ugrabljena država NI enotna država enega naroda Ukrajincev - ki je v globoko razdeljeni državi upload.wikimedia.org...e49860510f na "evropski" zahod in "ruski" vzhod več kot 8 milijonov (= štiri Slovenije) z nasilno ukrajinizacijo en.wikipedia.org/wik...ucation%22 s prepovedjo vsega ruskega avtohtone Ruse hotel iztrebit kot narod in hoče zdaj avtohtone Ruse iztrebit tudi fizično, kot so med WW2 nemški nacisti fizično iztrebili Žide ... evo, res se veselim tvojega odgovora, ki pa ga od dvolične primorske mone kot običajno itak ne bom dočakal ...
1357 sporočil: 7.966
[#3084138] 21.06.26 20:52 · odgovor na: FIN-544124 (#3084117)
Odgovori   +    1
Samo en popravek oziroma dopolnitev. Najboljplačani pravniki so kreatorji pravnih vsebin ( pisci zakonodaje po naročilu, pisci statutov gospodarskih družb in NVO-jev, ....), ki so vsi brez državnega pravosodnega izpita,ker s tem niso zavezani k upoštevanju vseh trenutno veljavnih pravnih predpisov in niso kazensko odgovorni zaradi njiovega izogibanja. Nato sledijo pravniki specializirani za pravo z gosodarsko vsebino, ki so tudi včinoma brez pravosodnih izpitov iz zgoraj omenjenih razlogov, šele zatem sledijo tako kot so našteti pravniki po svojih specializacijah.
1357 sporočil: 7.966
[#3084139] 21.06.26 21:01 · odgovor na: najobj (#3084137)
Odgovori   +    1
Ti si navaden ruski bot, vsaj pri vsebinah,ki jih pišeš okoli Ukrajine. Če bi hotel objektivno vrednostiti zgodovinsko prezenco ukrajincev in teritorij na katerih živijo, bi moral upoštrvati vsa dogajanja od propada zadnje ruske carske države leta 1917 naprej, torej cca 110 let v preteklost, ker se je ravno v tem času, med propadom zadnje ruske carske države in zadnjo ukrajinsko rusko vojno, ki se je začela leta 2014 z rusko okupacijo Krima in istočasnim uporom v Dombasu ruskogovorečega prebivalstva ( vse skupaj je bilo orkestrirano iz Moskve tako kot je bil iz Beograda leta 1990 orkestriran upor srbov na Hrvaškem s takoimenovano balvan revolucijo) bilo vse skupaj organizirano po znanem načinu kreiranja problema tam kjer ga ni.
najobj sporočil: 33.324
[#3084141] 21.06.26 21:59 · odgovor na: 1357 (#3084139)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 22:00
[1357]
Ti si navaden ruski bot, vsaj pri vsebinah,ki jih pišeš okoli Ukrajine. Če bi hotel objektivno vrednostiti zgodovinsko prezenco ukrajincev in teritorij na katerih živijo, bi moral upoštrvati vsa dogajanja od propada zadnje ruske carske države leta 1917 naprej, torej cca 110 let v preteklost, ker se je ravno v tem času, med propadom zadnje ruske carske države in zadnjo ukrajinsko rusko vojno, ki se je začela leta 2014 z rusko okupacijo Krima in istočasnim uporom v Dombasu ruskogovorečega prebivalstva ( vse skupaj je bilo orkestrirano iz Moskve tako kot je bil iz Beograda leta 1990 orkestriran upor srbov na Hrvaškem s takoimenovano balvan revolucijo) bilo vse skupaj organizirano po znanem načinu kreiranja problema tam kjer ga ni.
... čuj, ti pa si eno navadno budalo, ker se pogovarjaš z ruskim botom ...

P.S.: to upload.wikimedia.org...e49860510f karto poglej, potem pa se sam s sabo pogovarjaj o Rusih v Carski Rusiji in Srbih v Kninski Krajini, ker jaz ti ne bom več odgovarjal ...
1357 sporočil: 7.966
[#3084142] 21.06.26 22:35 · odgovor na: najobj (#3084141)
Odgovori   +    0
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike.
najobj sporočil: 33.324
[#3084144] 21.06.26 23:12 · odgovor na: 1357 (#3084142)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2026 23:16
[1357]
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike.
... ja, ker podatki na karti upload.wikimedia.org...e49860510f na angleški(!) verziji Wikipedije "Ukrainian presidential election 2010, Result of the February 7, 2010" so sprojektirani na podatkih, ki ne upoštevajo (na volitvah izmerjenih) zgodovinskih dejstev, temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike ... eh, jebiga ...

P.S.: se opravičujem vsem forumašem, ki zdolgočaseni zaradi praktično izumrlega foruma Financ - celi dan do tega trenutka ob 23:12 je prijavljenih silnih 14 postov - morebiti berejo dokumentirane kretenizme totega neparnega forumaša - mimoidoči, dobra ti je ta "neparni", ni kaj - ki sem jih komentiral kljub obljubi, da mu na njegove kretenizme ne bom več odgovarjal ...
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084145] 21.06.26 23:13 · odgovor na: 1357 (#3084142)
Odgovori   +    1
[1357]
S to karto si samo še enkrat več potrdil mojo ugotovitev da si ruski bot. Karta je sprojektirana na podatkih, ki ne upoštevajo zgodovinskih dejstev temveč so interesnoprilagojeni potrebam izvajanja ruske politike.
youtu.be/d1RivRqDoRg...XKzfuGv1Gx

Tule je tudi o korupciji.

In kot zgleda ni to ravno le prekrsek,kot ga ponavadi predstavljas ti.

Men se zdi tip kar odprte glave.

Strani: 1


vm-kiva