Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3082276] 09.05.26 11:47
Odgovori   +    6
In Rimac bo reševal svojo zgodbo z EU subvencijami... pa še starih ni opravičil.
Ne rečem, da ni imel v redu namenov, problem je, ker je ameriška (Tesla) in kitajska (15 znamk) konkurenca premočna. In tam se tudi nekaj mlrd eur letno vlaga v razvoj, da ne omenjam o prodajnih rezultatih, ki so že nekaj deset mlrd eur letno.
Vse to postavlja Rimca v nezavidljiv položaj. Najbolje, da se ukvarja z nepremičninami odslej. Dovolj denarja je pokasiral in to je to. Nekaj je tudi naredil, gotovo so njegovi avto izdelki vrhunski, ampak ekonomska pravila so jebena, mimo tega se na koncu ne da. Edino Musku je doslej uspevalo biti na skrajnem robu in obstati.
0313EKINX sporočil: 1.108
[#3082296] 10.05.26 12:12 · odgovor na: FIN-379669 (#3082276)
Odgovori   +    0
[]
In Rimac bo reševal svojo zgodbo z EU subvencijami... pa še starih ni opravičil.

Ja, ampak, ce bi se Musk drzal samo avtomobilov .... bi popusil na polno. Sedaj nateguje "vernike", da bo jutri dal na trg robote. In Tesla ni avtomobilska firma. On se sedaj ukvarja za AI in roboti ... Kdo ve. Ce mu bo zares letos uspelo lansirati robota, ki bo obcutno pred Kitajsko konkurenco, bo trenutna cena delnice O.K. Drugace bo pa delnica mocno padla. Tudi zadnji verniki niso popolnoma slepi
odvisnik sporočil: 4.584
[#3082297] 10.05.26 12:22 · odgovor na: 0313EKINX (#3082296)
Odgovori   +    1
[0313EKINX]
> []
> In Rimac bo reševal svojo zgodbo z EU subvencijami... pa še starih ni opravičil.
Nekaj je tudi naredil, gotovo so njegovi avto izdelki vrhunski, ampak ekonomska pravila so jebena, mimo tega se na koncu ne da. Edino Musku je doslej uspevalo biti na skrajnem robu in obstati.

Ja, ampak, ce bi se Musk drzal samo avtomobilov .... bi popusil na polno. Sedaj nateguje "vernike", da bo jutri dal na trg robote. In Tesla ni avtomobilska firma. On se sedaj ukvarja za AI in roboti ... Kdo ve. Ce mu bo zares letos uspelo lansirati robota, ki bo obcutno pred Kitajsko konkurenco, bo trenutna cena delnice O.K. Drugace bo pa delnica mocno padla. Tudi zadnji verniki niso popolnoma slepi

Tesla mislim, da je edini resen konkurent kitajcem ze to mu daje levarage.

Edino ce kitajska prevzame usa ;)
0531Zavar sporočil: 2.859
[#3082306] 10.05.26 16:26
Odgovori   +    0
Porsche je znamka samo še za za sugar-daddy postarane tipe , ki imajo težave z erekcijo :=)

V bistvu pa jih itajci prehitevajo na polno, zadnjič sem videl en GM model cestnega dirkalnika. (V LJ, kjer je povprečna plača 1.500 Eur NETO)

Osebno mi je zgledal dosti bolje kot katerikoli Porsche,
ampak če pa bi se spraševal kot sugar-daddy (kar nisem :) po povpraševanju sugar babes, bi se najprej vprašal po čem trenutno TE BEJBE povprašujejo :)
Verjetno je Porsche še vedno boljši buy-in kot GM , nisem pa ziher, samo predpostavljam .)

Strani: 1


vm-kiva