Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Dan Evrope v New Yorku
Strani: 1
sporočil: 204
Ne strinjam se z stališčem, da je evropa vojaško ogrožena. Zakaj bi
kdo napadel muzej. Dobro, lahko pride na roparski pohod in odnese
kaj? Vse kar je vrednega je v Louvru, Pradu...ostalo je tematski
park, Disneyland.
Dajmo reality check: Kitajci? zakaj bi si nabijali stroške z okupacijo, če pa nas že ekonomsko imajo in trend is their friend. Oni nas bojo kvečjemu branili.
Rusi? imajo izkušnjo, ko se okupacija ni izšla, še lastno federacijo so downsizal.
Američani? imperij na robu državljanske vojne.
Še check pomembnosti "zahodne civilizacije":
Celotna "zahodna civilizacija" vključujoč kanado, avstralijo,ZDA, japonsko in južno korejo znese 12% svetovnega prebivalstva
v azijskem bazenu je 70% prebivalstva, kupna moč exponentno raste..
Izhajamo iz ošabnosti, da nas je zadnjih 500 let gusarstva (odkrivanje drugih civilizacij, prikladnih za ropanje) potisnilo v svetovne vladarje. Je, kot Hitlerja za evropskega vladarja za 4 leta...
ogroženosti evrope glede pretekle zgodovine: zadnji napadalci na evropo so bili turki, če se prav spomnim? 600 let nazaj?
še osebno noto za gospoda Avblja; kot on o New yorku, naj jaz o Shanghaiu. Kar opisuje za Newyork lahko isto pritrdim za Shanghai. še louis vuiton križarko na Nanjing roadu.
Evropa bo lahko obstala zato, da prodaja luksuzne dobrina bogatim kitajcem in drugim azijcem.
In še predlog novi vladi za korenito spremembo razvojne strategije, ki čudovito sovpada z duhom naroda in obstoječimi razvojnimi dosežki:
- tržimo se kot turistična destinacija "doline, kjer je čas obstal"
-vozimo kitajce na oglede, z avtobusi če se da, če ne, pa z vozovi
- za doplačilo jih lahko zapeljemo z vlakom lublana maribor via zidani most, da vidijo kaj so to razdalje
- premium (zlatom da neplate) jesenice most na soči - doživetje te proge je vredno 10 kart za dizniland
- ljudstvo naj se vrne v vasi in iz omar potegne narodne noše, harmonike na plano, kitajci majo radi take stvari, vidim kako jih pakirajo v pletne na bledu, tu je še potenciala
- - ugasnimo industrijo, ki se je ne znamo iti, opustimo hece z razvojem infrastrukture
malo sem se razpisal, sorry, bistvo kar sem hotel povedat je da se ne precenjujmo, da smo popek sveta. in tonemo v irrelevantnost.
in v brezidejnosti iščemo priključek,
debili ki so nas pripeljali do sem, pa delajo kar najbolj znajo, iščejo zunanje sovražnike, da bodo lažje domačim vladal. pa še pri orožju se najlažje zgubijo procentki...
pri enotnosti evrope pa je problem, da smo na istem čolnu gusarji zadnjih 500 let in kanonfutr zadnjh 500 let, ampak smo baje enakopravni... e nismo miško.
in pod Gazo se jaz ne podpišem,
tako da gospod Avbelj, če vi vežete obstoj muzeja evrope z hlapčevstvom ZDA ste elementrano ubrisani. upam, da se samo malo reklamirate novemu lokalnemu šerifu, kar vam poveča pike pri oceni inteigence, brown nose pa imate tako lai tako
Dajmo reality check: Kitajci? zakaj bi si nabijali stroške z okupacijo, če pa nas že ekonomsko imajo in trend is their friend. Oni nas bojo kvečjemu branili.
Rusi? imajo izkušnjo, ko se okupacija ni izšla, še lastno federacijo so downsizal.
Američani? imperij na robu državljanske vojne.
Še check pomembnosti "zahodne civilizacije":
Celotna "zahodna civilizacija" vključujoč kanado, avstralijo,ZDA, japonsko in južno korejo znese 12% svetovnega prebivalstva
v azijskem bazenu je 70% prebivalstva, kupna moč exponentno raste..
Izhajamo iz ošabnosti, da nas je zadnjih 500 let gusarstva (odkrivanje drugih civilizacij, prikladnih za ropanje) potisnilo v svetovne vladarje. Je, kot Hitlerja za evropskega vladarja za 4 leta...
ogroženosti evrope glede pretekle zgodovine: zadnji napadalci na evropo so bili turki, če se prav spomnim? 600 let nazaj?
še osebno noto za gospoda Avblja; kot on o New yorku, naj jaz o Shanghaiu. Kar opisuje za Newyork lahko isto pritrdim za Shanghai. še louis vuiton križarko na Nanjing roadu.
Evropa bo lahko obstala zato, da prodaja luksuzne dobrina bogatim kitajcem in drugim azijcem.
In še predlog novi vladi za korenito spremembo razvojne strategije, ki čudovito sovpada z duhom naroda in obstoječimi razvojnimi dosežki:
- tržimo se kot turistična destinacija "doline, kjer je čas obstal"
-vozimo kitajce na oglede, z avtobusi če se da, če ne, pa z vozovi
- za doplačilo jih lahko zapeljemo z vlakom lublana maribor via zidani most, da vidijo kaj so to razdalje
- premium (zlatom da neplate) jesenice most na soči - doživetje te proge je vredno 10 kart za dizniland
- ljudstvo naj se vrne v vasi in iz omar potegne narodne noše, harmonike na plano, kitajci majo radi take stvari, vidim kako jih pakirajo v pletne na bledu, tu je še potenciala
- - ugasnimo industrijo, ki se je ne znamo iti, opustimo hece z razvojem infrastrukture
malo sem se razpisal, sorry, bistvo kar sem hotel povedat je da se ne precenjujmo, da smo popek sveta. in tonemo v irrelevantnost.
in v brezidejnosti iščemo priključek,
debili ki so nas pripeljali do sem, pa delajo kar najbolj znajo, iščejo zunanje sovražnike, da bodo lažje domačim vladal. pa še pri orožju se najlažje zgubijo procentki...
pri enotnosti evrope pa je problem, da smo na istem čolnu gusarji zadnjih 500 let in kanonfutr zadnjh 500 let, ampak smo baje enakopravni... e nismo miško.
in pod Gazo se jaz ne podpišem,
tako da gospod Avbelj, če vi vežete obstoj muzeja evrope z hlapčevstvom ZDA ste elementrano ubrisani. upam, da se samo malo reklamirate novemu lokalnemu šerifu, kar vam poveča pike pri oceni inteigence, brown nose pa imate tako lai tako
sporočil: 866
Pogrešam opis temeljne napake EU, nedemokratičnost neizvoljenega
vodstva. V takem okolju bi bila federalizacija samo dokončen poraz
ljudi nasproti neizvoljenim samodržcem. Ker jih ljudje ne morejo
izvoliti, jih tudi odvoliti ne morejo.
sporočil: 9.527
Zadnja sprememba: FIN-379669 09.05.2026 12:02
S tema rešitvama se ne strinjam, sta globoko zgrešeni in dokaz,
zakaj ne zaupam t.i. intelektualcem:"Drugič, EU je treba preoblikovati v nedržavno federacijo. Če ne drugače, prek koalicije voljnih na temelju Evrope več hitrosti.
Tretjič, tesno zavezništvo z ZDA, in to recipročno, je nujen pogoj preživetja zahodne civilizacije."
Pod to se ne podpišem, ker EU ne potrebuje federalizacije, kot tudi ne življenjske odvisnosti od ZDA. Potrebujemo partnerske odnose in ti so s Kitajci tudi mogoči (enkrat kasneje tudi z Rusi spet). Že nekaj časa Nemčija to ve, kar pa gre Američanom v nos in nas zato vse hebejo, pod Trumpom je to jasno vidno, pod demokrati pa je zavito v celofan leporečenja.
sporočil: 2.851
Zadnja sprememba: 0531Zavar 09.05.2026 13:54
Najprej je treba graditi na lastni samozavesti. Evropa je uspešen projekt. Najbrž najbolj uspešen mirovni in ekonomski projekt v zgodovini človeštva.S tem se stinjam v celoti, samo to kafkovsko razraščajočo birokracijo je treba omejiti na zdravo pamet, drugače bomo šli pod vodo.
Drugič, EU je treba preoblikovati v nedržavno federacijo. Če ne drugače, prek koalicije voljnih na temelju Evrope več hitrosti.Skupnost neodvisnih držav (konfederacija) je idealistični koncept, ki pomoje nikjer v svetovni zgodovini še ni v resnici deloval. Pozna kdo kakšen primer, ki je deloval ?
(ne mi prosim omenjat Commonwealth, Neuvrščene ali BRIC :)
Tretjič, tesno zavezništvo z ZDA, in to recipročno, je nujen pogoj preživetja zahodne civilizacije.No, tukaj se pa očitno čedalje bolj kaže, da je (kao) zavezništvo ZDA očitno samo način dominacije nad EU in uresničevanje stare doktrine :
"Keep the Russians out, the Americans in, and the Germans down" was a famous quote attributed to Lord Ismay,
EU je res očitno ameriški projekt in zato se ZDA nikoli ne bodo umaknile iz dominacije tega področja. Vse Trumpove grožnje so big horse-shit, vse bodo naredili da ostanejo notri.
To dejstvo je v bistvu na tej točki za EU lahko as v rokavu.
sporočil: 567
Rešitev je, da se EU priključi Rusija in Turčija in da imamo skupno
EU vojsko, s standardiziranimi tanki, droni, letali itd. ne da vska
država razvija svoj avion. Potem pa lahko pariramo in USA in
Kitajski. Tudi po številu prebivalstva.
To bi EU naredilo za največjo politično unijo na svetu po prebivalstvu (prekosila bi Kitajsko in Indijo v nekaterih kontekstih, čeprav bi bila še vedno manjša od njih).
Po Global Firepower indeksu bi taka “EU+” verjetno presegla ZDA kot št. 1 na svetu.
Putin je bil v zgodnjih letih 2000-2005 zelo pro evropsko naravnan, govoril je o evropski kulturi, tesnejšem sodelovanju in celo o možnosti tesnejše integracije. Ampak to ni bilo všeč USA.
To bi EU naredilo za največjo politično unijo na svetu po prebivalstvu (prekosila bi Kitajsko in Indijo v nekaterih kontekstih, čeprav bi bila še vedno manjša od njih).
Po Global Firepower indeksu bi taka “EU+” verjetno presegla ZDA kot št. 1 na svetu.
Putin je bil v zgodnjih letih 2000-2005 zelo pro evropsko naravnan, govoril je o evropski kulturi, tesnejšem sodelovanju in celo o možnosti tesnejše integracije. Ampak to ni bilo všeč USA.
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2026 13:28
... Na 5. aveniji. Tam kraljuje Evropa, vse evropske prestižne
znamke, s katerimi je naravnost obkoljen Trumpov stolp: Louis
Viton, Armani, Gucci, Prada, Swarovski, Zara, Cartier, Mango ter
vse mogoče prodajalne pregrešno dragih švicarskih ur. In še bi
lahko naštevali. ...... OK, in kaj od zgoraj naštetih evropskih prestižih znamk je za življenje(!) ljudi uporabno, da bi jih morali kupit in tako razvijat evropsko gospodarstvo ...
P.S.: če sem malo žleht, s prodajanjem pravniških pravil gospod profesor za evropsko pravo na Novi univerzi - WTF, zakaj je pravo v Novi Gorici tako drugačno, da ga je treba imenovati evropsko - v Novi Gorici nikoli ne bo imel takšno plačo, da bi si lahko kupil kakšen izdelek izmed zgoraj naštetih evropskih prestižnih modnih(!) znamk - o nakitu in pregrešno dragih švicarskih urah zakompleksani revež lahko samo sanja - s katerim bi se na sponzoriranih zastojnkarskih dogodkih lahko ponašal med sebi podobno slovensko wannabe elito ... aja, ker sem zaradi "kraljevanja" Evrope v trgovinah na 5. aveniji v New Yorku kolumno nehal brati, drugega ne morem komentirat ...
sporočil: 33.327
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2026 13:53
[]... čuj, ker naš "demokratični" intelektualec in ustavni pravnik Avbelj s posilstvom (držav) nima problemov, bi gospod profesor mogoče lahko povedal, če bodo v njegovi očitno oktroirani nedržavni federaciji - WTF, v Franciji in Nemčiji se bodo za neko imaginarno fonderlajdro ljudje odpovedali svojim nacionalnim državam in tisočletni zgodovini - namesto sedanje z dekreti praktično diktatorske EU spet zraven tudi Britanci z očitno www.rtvslo.si/svet/e...opu/781636 nenadomestljivim "demokratom" Starmerjem na čelu ... ja, in če "demokratičnih" Britancev formalno - kot povsod po svetu tudi v EU itak še vedno mešajo drek - ne bo zraven, bi Avbelj lahko povedal, če bodo v toti nedržavni federaciji glavni Nemci ali pa nam bodo v angleščini - francoščine vsaj Nemci nočejo razumeti - komandirali Francozi, ki so bili v svoji milo rečeno pestri zgodovini vedno na nasprotni strani ... khmm, ker je namreč geopolitični analitik Avbelj - nepomebnih srednjeevropskih in balkanskih držav niti ni vredno omenjat - na Italijane, Špance in Poljake in na njihovo zgodovino očitno pozabil, kaj šele da bi pomislil na stoletja nevtralne in z vstopom v NATO pakt na hitro militarizirane na svojo zgodovino ponosne Skandinavce ...
S tema rešitvama se ne strinjam, sta globoko zgrešeni in dokaz, zakaj ne zaupam t.i. intelektualcem:
"Drugič, EU je treba preoblikovati v nedržavno federacijo. Če ne drugače, prek koalicije voljnih na temelju Evrope več hitrosti.
Tretjič, tesno zavezništvo z ZDA, in to recipročno, je nujen pogoj preživetja zahodne civilizacije."
Pod to se ne podpišem, ker EU ne potrebuje federalizacije, kot tudi ne življenjske odvisnosti od ZDA. Potrebujemo partnerske odnose in ti so s Kitajci tudi mogoči (enkrat kasneje tudi z Rusi spet). Že nekaj časa Nemčija to ve, kar pa gre Američanom v nos in nas zato vse hebejo, pod Trumpom je to jasno vidno, pod demokrati pa je zavito v celofan leporečenja.
P.S.: če bo v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini v bližnji prihodnosti slučajno kdaj mir in bo EU v enem kosu ostala cela, se bodo z vstopom nekdanje sovjetske republike Ukrajine za EU pravi problemi šele začeli - zaradi ukrajinskega članstva bodo tudi revnejši v EU vsi po vrsti postali neto plačniki - sploh ko bodo obubožani in brez perspektive zaradi po vojni običajnega PTSD moteni še vedno oboroženi Ukrajinci zgruntali, kako kruto so jih z aktualnim "Drang nach Osten" za svoje bolane cilje na "demokratičnem" zahodu nategnili ... no, ampak za profesorja ustavnega prava je razumevanje bistva nacionalnih držav v Evropi in evropske zgodovine očitno malo preveč, da bi v svojih geopolitičnih "analizah" videl vsaj dva prsta pred svojim nosom ...
sporočil: 10.829
Še kar dober komentar. Mogoče malo nedodelan in z rahlim občutkom
sračjega gnezda, ampak vseeno prebavljiv.
Mogoče pa naslednjič kaj o projektu Demokrati? In o bistvenih točkah njihove politike v (verjetni) novi desnosredinski vladi.
Mogoče pa naslednjič kaj o projektu Demokrati? In o bistvenih točkah njihove politike v (verjetni) novi desnosredinski vladi.
Strani: 1
