Strani: 1

LjubiteljCO2 sporočil: 307
[#3082214] 08.05.26 05:12
Odgovori   +    2
Takole NLB lupi Slovence

V drugih državah plačuje 3x večje obresti na vloge/depozite:
x.com/matej_r81/stat...8682314046
F24-03972 sporočil: 2
[#3082226] 08.05.26 09:30 · odgovor na: LjubiteljCO2 (#3082214)
Odgovori   +    4
Kontekst je pomemben. Slovenija je v euroobmočju, kjer ECB določa obrestni okvir... nizke depozitne mere so posledica monetarne politike, ne zgolj odločitve NLB. Na SEE trgih pa NLB hkrati zaračunava tudi višje obrestne mere na posojila, kar je razlog za višje depozitne mere. Višji cost of funding gre z roko v roki z višjimi kreditnimi stroški za tamkajšnje posojilojemalce.
velikipok sporočil: 1.673
[#3082227] 08.05.26 09:30 · odgovor na: LjubiteljCO2 (#3082214)
Odgovori   +    10
Ni lepo za komitenta, je lepo za delničarja. In ni NLB kriva, če so Slovenci ovce in ji dajejo denar brezplačno.
velikipok sporočil: 1.673
[#3082229] 08.05.26 09:34 · odgovor na: velikipok (#3082227)
Odgovori   +    3
Jaz sem oboje. Kdo ti brani da tudi ti?
In kot delničar dobim mnogokratnik tistega kar izgubim kot stranka na neobrestovanem stanju za tekoče življenje, ki je za SLO razmere nadpovprečno...
0313EKINX sporočil: 1.108
[#3082236] 08.05.26 11:07 · odgovor na: velikipok (#3082227)
Odgovori   +    11
[velikipok]
Ni lepo za komitenta, je lepo za delničarja. In ni NLB kriva, če so Slovenci ovce in ji dajejo denar brezplačno.
Ne razumem, zakaj se nekateri ves cas pritozujete? Imate prevec casa, ali je razlog drugje? Banke v Sloveniji delajo v konkurencnem okolju. Imamo polno tujih bank, ki prisilijo ostale banke, da delajo bolje in ceneje ...

Se Petrol ima pri nas konkurenco. Ceprav neprimerno bolj sibko kot jo ima NNLB ... Petrol ima nenavadno nizko marzo. Priblizno 2,5 x nizjo kot drugje v EU. Pa je polno pacientov po forumih, ki se derejo, kako Petrol lupi stranke. Pa razumi, ce mores. Kot kaze, si nekateri zelijo, da bi bile vse storitve zaston. Sami pa imeli vsaj 5 x visjo placo.... Zakaj? Ja, ker jim pripada :)
Polo83 sporočil: 1.301
[#3082239] 08.05.26 11:32
Odgovori   +    2
imejte v mislih, še vedno jo je bilo potrebno dokapitalizirati in reševati..
velikipok sporočil: 1.673
[#3082243] 08.05.26 13:25 · odgovor na: 0313EKINX (#3082236)
Odgovori   +    1
Si malo zamešal. Jaz se nisem pritoževal. Sem enemu pritožniku zgolj odgovarjal, da meni to ustreza. In ja, imamo konkurenco v bančnem sektorju. Imamo pa tudi ovce, večino Slovencev, ki denar s karjolami vozijo v banke. Verjamem, da večinoma preplačan javni sektor, ker če si denar trdo zaslužil in ga imaš viška, ga boš pametno zaposlil...
EKSPROPRIACIJA sporočil: 661
[#3082349] 11.05.26 13:28 · odgovor na: LjubiteljCO2 (#3082214)
Odgovori   +    1
zamenjaj banko ali postani delničar NLB
Finance forum je precej napačno mesto za tvoje ideje. probaj na mmc, dnevnik, delo, mladina, siol, tam bo več navdušenja.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 661
[#3082350] 11.05.26 13:30 · odgovor na: LjubiteljCO2 (#3082214)
Odgovori   +    0
zamenjaj banko ali postani delničar NLB

Finance forum je precej napačno mesto za tvoje ideje. probaj na mmc, dnevnik, delo, mladina, siol, tam bo več navdušenja.

Strani: 1


vm-kiva