Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3082206] 07.05.26 20:18
Odgovori   +    3
Cirkus
lojze1 sporočil: 1.074
[#3082217] 08.05.26 07:53 · odgovor na: FIN-379669 (#3082206)
Odgovori   +    5
Ko je Golob na televizijo napovedal, Svobodino davčno strategijo: ljudi je potrebno obdavčiti, da ne bodo trošili za neumnosti, pa ni bil cirkus. In je, edino strategijo, tudi izvajal.
1357 sporočil: 7.973
[#3082228] 08.05.26 09:33 · odgovor na: lojze1 (#3082217)
Odgovori   +    1
Dokler bo živela populacija, ki je bila vsaj 10 let aktivna še v prejšnjem sistemu ex SFRJ, se ne bo dalo narediti nobene resnejše reforme družbenih podsistemov, ker bodo ti ljudje vsak takšen poizkus blokirali, če ne drugače z zakonodajnim referendumom. Edini kanček upanja za reformacijo družbenih podsistemov na aktualno družbeno ureditev bi bila edino velika politična koalicija, ki pa jo vsaj trenutno onemogočata egota obeh voditeljev največjih strank obeh polov. Bi bila pa takšna koalicija zelo zdravilna za celo državo, da bi vsem ljudem nalila čistega vina, odprla oči, da socializma ni več in da smo že 35 let v kapitalističnem družbenem sistemu, ki pa za razliko od socialistične masovne enakosti povdarja individualistično materialno enakopravnost.
FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3082248] 08.05.26 13:49 · odgovor na: lojze1 (#3082217)
Odgovori   +    1
V redu, naštej, katere nove in višje davke je uvedel Golob... razen onih 2% DO (ki so poseben namenski davek za reševanje dolgoletnega akutnega stanja)? Da vidim, koliko je res od svojega plana (obdavčevanja po dolgem in počez) realiziral.

(Pa ne, da Holouba zagovarjam, le želim slišati poznavalca.)

Strani: 1


vm-qetesh