Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Letno se iz turističnih taks naberejo milijoni. Kako jih porabijo občine?
Strani: 1
sporočil: 204
in še komentar na nekatere komentarje predhodnikov: bistvo članka
je poziv k primerjavi donosa naših nesrečnih PIDov s donosom tega
sklada. In učinkovitost upravljanja Franklin Tempelton s
ucinkovitostjo naše ekonomske (in kmalu tudi družbene) elite
Darijem Južno, Lahom, Gantarjem in drugih malih majstora
(balkanske) kuhinje, ki so se seveda znašli v Sistemu. Naš problem
je, da tvorci Sistema še naprej harajo na isti način, privatizirajo
na način, da se upravljalske provizije delijo "našim", za
delničarje (davkoplačevalce) pa dividend ni in ni in tudi ne bo.
sporočil: 4.571
[tomaz.peli]Tole si mal pomesal komentarje.
in še komentar na nekatere komentarje predhodnikov: bistvo članka je poziv k primerjavi donosa naših nesrečnih PIDov s donosom tega sklada. In učinkovitost upravljanja Franklin Tempelton s ucinkovitostjo naše ekonomske (in kmalu tudi družbene) elite Darijem Južno, Lahom, Gantarjem in drugih malih majstora (balkanske) kuhinje, ki so se seveda znašli v Sistemu. Naš problem je, da tvorci Sistema še naprej harajo na isti način, privatizirajo na način, da se upravljalske provizije delijo "našim", za delničarje (davkoplačevalce) pa dividend ni in ni in tudi ne bo.
Ce je taka nasa realnost pac je
Dokler kapitalisti delajo, ustvarjajo in placujejo davke ni panike.
Problem postane ko skusajo ohranit svojo pozicijo za vsako ceno.
sporočil: 6.600
[tomaz.peli]Če si se spravil na kapitaliste bi bilo prav da se še na politike recimo zakaj jim đržava plačuje za doseg 2% velike vsote da potem lahko fuke špilajo in volivcem fukrja kažejo. To treba ukint pa bomo imel politiko čisto in resno
in še komentar na nekatere komentarje predhodnikov: bistvo članka je poziv k primerjavi donosa naših nesrečnih PIDov s donosom tega sklada. In učinkovitost upravljanja Franklin Tempelton s ucinkovitostjo naše ekonomske (in kmalu tudi družbene) elite Darijem Južno, Lahom, Gantarjem in drugih malih majstora (balkanske) kuhinje, ki so se seveda znašli v Sistemu. Naš problem je, da tvorci Sistema še naprej harajo na isti način, privatizirajo na način, da se upravljalske provizije delijo "našim", za delničarje (davkoplačevalce) pa dividend ni in ni in tudi ne bo.
sporočil: 2.505
Zadnja sprememba: zoran13 05.06.2026 18:31
IZOLAPraznik oljk, vina in rib
V Izoli se začenja 22. Praznik oljk, vina in rib. Center za kulturo, šport in prireditve Izola bo v mestnem jedru znova poskrbel za dogajanje v znamenju lokalne tradicije in istrskih okusov. Kulinarični dogodek bo letos ponudil večerno podaljšanje programa do prve ure zjutraj, so sporočili organizatorji.
Dvodnevna etnološka prireditev bo obiskovalcem na Ljubljanski in Verdijevi ulici ter Manziolijevem trgu ponudila živahen utrip. Obiskovalci bodo med stojnimi preizkušali in kupovali vrhunska vina in oljčna olja lokalnih pridelovalcev ter širok izbor domačih izdelkov. Več kot štirideset lokalnih ponudnikov bo obiskovalce razvajalo z morskimi in istrskimi specialitetami. Vrhunec današnjega večera bo predstavljala slovesna razglasitev županovega vina in županovega oljčnega olja za leto 2026 na Manziolijevem trgu.
Organizatorji pomembno novost letošnje izdaje vidijo v podaljšanju prireditvenega časa do prve ure zjutraj. S tem ukrepom želijo obiskovalcem omogočiti celovitejšo izkušnjo nočnega mestnega utripa.
Prireditev posebno pozornost namenja tudi bogati glasbeni dediščini prostora. Pester glasbeni program bosta danes in v soboto oblikovali številni domači izvajalci, med drugim Kompanija Izolana, Klapa Lungomare in Kulturno društvo harmonikarjev Izola. Sobotno dogajanje bo na Ljubljanski ulici popestril tudi poseben otroški ustvarjalni program.
Organizatorji si poleg zabave močno prizadevajo za trajnostno izvedbo dogodka, s čimer poudarjajo status Izole kot zelene destinacije. Center za kulturo, šport in prireditve močno zmanjšuje količino tiskanih promocijskih materialov, obiskovalci pa bodo vse informacije o ponudnikih pridobivali prek digitalnih kod na stojnicah. Ta nova digitalna ureditev prijazno izboljšuje dostopnost informacij tudi gluhim in naglušnim osebam, celotno prizorišče pa ponuja neoviran dostop gibalno oviranim obiskovalcem.
Upravljalci bodo v sodelovanju z Rižanskim vodovodom postavili več pitnikov za vodo in s tem bistveno zmanjšali količino odpadne plastične embalaže, še poudarjajo v zavodu.
Vabljeni vsi ljudje dobre volje!
primorske.svet24.si/...tradicije/
Strani: 1
