1 ura
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3072006] 06.11.25 22:34
Odgovori   +    1
Podjetja prosijo za aktiviranje krizne sheme skrajšanega delovnega časa.
Danes v dobi digitalizacije, UI, robotov in vsega, kar se ponuja, je res dovolj ene 4 ali 5 ur dnevno in 4 do 5 dni na teden.

Vse ostalo je dviganje dobičkov kapitalistom.

Ljudje itak 3 četrtine tega kar kupijo sploh ne rabijo.

Da ne omenjam velikih in dragih avtomobilov s katerimi večina zdravi svoj ego in nizko samopodobo.
slovenecnb1 sporočil: 6.600
[#3072017] 07.11.25 07:39 · odgovor na: FIN-544124 (#3072006)
Odgovori   +    9
[]
> Podjetja prosijo za aktiviranje krizne sheme skrajšanega delovnega časa.

Danes v dobi digitalizacije, UI, robotov in vsega, kar se ponuja, je res dovolj ene 4 ali 5 ur dnevno in 4 do 5 dni na teden.

Vse ostalo je dviganje dobičkov kapitalistom.

Ljudje itak 3 četrtine tega kar kupijo sploh ne rabijo.

Da ne omenjam velikih in dragih avtomobilov s katerimi večina zdravi svoj ego in nizko samopodobo.
Šoferji špedicija električarji vodovodarji tesarji skratka gradbinci nizarji itd ti bi vse to digitaliziral ta digitalizacija je ena velika potuha ki bo udarila kot bumerang k noben ne bo znal nič delat nehajte....
FIN-542731 sporočil: 853
[#3072036] 07.11.25 11:36 · odgovor na: FIN-544124 (#3072006)
Odgovori   +    1
[]
> Podjetja prosijo za aktiviranje krizne sheme skrajšanega delovnega časa.

Danes v dobi digitalizacije, UI, robotov in vsega, kar se ponuja, je res dovolj ene 4 ali 5 ur dnevno in 4 do 5 dni na teden.

Vse ostalo je dviganje dobičkov kapitalistom.

Ljudje itak 3 četrtine tega kar kupijo sploh ne rabijo.

Da ne omenjam velikih in dragih avtomobilov s katerimi večina zdravi svoj ego in nizko samopodobo.
Glede na to, da tukaj "kašljaš" v delovnem času, očitn ne delaš niti 4 ure dnevno.

Živel kapitalizem :)).
MatevzGroboljsek sporočil: 412
[#3072039] 07.11.25 11:40
Odgovori   +    4
To sporočilo je izbrisal avtor (19.11.2025 11:25)
odvisnik sporočil: 4.569
[#3072069] 07.11.25 22:51 · odgovor na: MatevzGroboljsek (#3072039)
Odgovori   +    0
[MatevzGroboljsek]
Zakaj pa samo delodajalci z najmanj 250 zaposlenimi? Kaj, male firme pa ne rabijo teh ljudi oz. če jih zaposlijo po čisto istih pogojih, pa ne dobijo subvencije?

Torej ni subvencija za zaposlitev teh težje zaposljivih, ampak je zadaj še nek drug namen?
Kakšna naj bi bila pa tu logika?
Ker ministrstvo ne zna na noben drug način tega kontrolirat ali?

Verjetno zaradi kontrole in tudi denarja je bolj malo.
Skoda casa kontrole.
Pri vecjih podjetjih ves, da ne bo nekih fiktivnih zaposlitev.
Tam se itak ponavadi bolj malo dela ;).
primozxy sporočil: 683
[#3072120] 09.11.25 09:17 · odgovor na: MatevzGroboljsek (#3072039)
Odgovori   +    0
Je pa tudi res,da ti ljudje niso lih delovni.. imamo par takih iz zavoda najprej so uredu ko dobijo za stalno nonstop bolniške. In pol imaš 10% bolnišk.. privatnik z malo kadra bi ga brcnil v rit.
aljazkuhar sporočil: 2
[#3072137] 09.11.25 18:33
Odgovori   +    1
Zadnja leta se niža številko brezposelnih v državi tudi tako, da se po tekočem traku deli odločbe o nezaposljivosti ("zdravstvene težave"). In tako imamo rekordno nizko številko

Strani: 1


vm-qetesh