Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Vodovodar? Ni mesta. Gimnazija? Ni problema
Strani: 1
sporočil: 6.627
Zelo lep prikaz realnega stanja.
Umetna inteligenca ne more izdelovati strojnih instalacij.
Lahko jih pa dobro usposobljen mojster.
Umetna inteligenca ne more izdelovati strojnih instalacij.
Lahko jih pa dobro usposobljen mojster.
sporočil: 186
Res dobro povzeto. Katera politična opcija bo članek analizirala in
predstavila strategijo izobraževanja v prihodnosti? Kako bomo -
zanimiv primer Avstrije - 25% manj otrok in še dodatno 5% nižje
zanimanje - omogočili dijakom, da se šolajo - ker tudi pri nas
številke niso bistveno drugačne - torej bi izgovor prostor - ne
smel biti razlog, da se ne vpisuje. Tudi včasih so se otroci selili
iz kraja v dijaške domove, da so dobili določeno izobrazbo. Kar
nekaj regij določenih izobraževalnih programov sploh ni imelo.
Hvala avtorju za res dobro predstavitev stanja.
sporočil: 4.582
[JankoSteharnik]
Res dobro povzeto. Katera politična opcija bo članek analizirala in predstavila strategijo izobraževanja v prihodnosti? Kako bomo - zanimiv primer Avstrije - 25% manj otrok in še dodatno 5% nižje zanimanje - omogočili dijakom, da se šolajo - ker tudi pri nas številke niso bistveno drugačne - torej bi izgovor prostor - ne smel biti razlog, da se ne vpisuje. Tudi včasih so se otroci selili iz kraja v dijaške domove, da so dobili določeno izobrazbo. Kar nekaj regij določenih izobraževalnih programov sploh ni imelo. Hvala avtorju za res dobro predstavitev stanja.
Bo poslal svojega otroka 100km daleč v dijaški dom ?
sporočil: 4.582
[JankoSteharnik]Ali je danes njihov strah upravičen?
Bilo včasih, ko se starši niso tako bali za otroke!
Sam bi rekel, da deloma ja.
Otroci so redkost, skoraj dragocenost in te ne pošiljaš kar tako naokoli.
Plus seveda vsi zunanji vplivi, ki jih nekdaj ni bilo, in jih ne moreš nadzirat ali vedet zanje.
Ena od rešitev so npr skupnosti kot Amisi v usa.
sporočil: 4.582
[]
link?
(mormon in amish ni lih isto)
Mislim, da je bil kar mormon.
Pri teh je še nekaj zanimivo.
Da ne pijejo kave, nekaj povezano z vero, in imaš potlej polno punktov z oversized ponudbo gaziranih pijač;).
sporočil: 4.582
[FjodorKirilovic]Pri amisih imaš baje obdobje,ko mladcem dovolijo vse droge, hitri avti itn, ko dopolnijo polnoletnost,jim to tudi financirajo in potlej čas, ko se morajo vrnit nazaj in opustit vse razvade.
> [suhigo]
> ta, ki je ustrelil Kirka, je bil iz amiske skupnosti v Utahu
Bedarija.
Živel je v najetem stanovanju skupaj s svojim transseksualnim partnerjem. Temu bi težko rekli "amiška skupnost".
To je precej zdravo pogled na vero.
Pač ni ravno vsaka za vsakogar ;).
sporočil: 33
se opravičujem, sem pomešal; ker me je ta umor spomnil na primer
Garyja Gilmora (iz romana Krvnikova pesem), obsojenega in v Utahu
ustreljenega morilca, ki je odraščal v mormonskem okolju pod
nasilnim očetom - in seveda nima zveze z amiši.
(Drugače pa, to se pravilno spomnim, se je legendarni Krešimir Čosić med študijem v Utahu spreobrnil v mormonsko vero.)
(Drugače pa, to se pravilno spomnim, se je legendarni Krešimir Čosić med študijem v Utahu spreobrnil v mormonsko vero.)
sporočil: 1.673
Veliko je narobe z družbo, ki je od osvoboditve takorekoč vso
generacijo srednješolcev spravila vsaj "pa gremo probat na faks".
Vsi se že kitijo z diplomami in magisteriji: diplomirane negovalke
nohtov, magistri masaže, diplomirane oblikovalke... in podobne
nebuloze. In vsi ponosno to tudi izpostavljajo.
Jebeš tako izobraževanje.
To me spominja na moje čase, ko je nekdo v ZDA zaključil faks z nalogo, prosto po spominu, "vpliv tipke S na tastaturo računalnika".
Nekoč je veljalo in sam še vedno menim, da je bolj pravo razmerje 20 DIPL in 80 ostalo kot to kar sedaj živimo t.j. 80 DIPL in 20 ostalo. In vsi, zlasti mamice svojih "nedonošenčkov", mislijo, da je krivica, če njihov "nedonošenček" dobi manj kot 5 oz. 10.
Tudi zato imamo cel kup prioblemov, ki jih dnevno naslavljajo v Financah.
Jebeš tako izobraževanje.
To me spominja na moje čase, ko je nekdo v ZDA zaključil faks z nalogo, prosto po spominu, "vpliv tipke S na tastaturo računalnika".
Nekoč je veljalo in sam še vedno menim, da je bolj pravo razmerje 20 DIPL in 80 ostalo kot to kar sedaj živimo t.j. 80 DIPL in 20 ostalo. In vsi, zlasti mamice svojih "nedonošenčkov", mislijo, da je krivica, če njihov "nedonošenček" dobi manj kot 5 oz. 10.
Tudi zato imamo cel kup prioblemov, ki jih dnevno naslavljajo v Financah.
sporočil: 28.845
Zadnja sprememba: crt 03.10.2025 09:26
to je bilo artikulirano kot pojem "elite overproduction", peter
turchin - izhodisce tukaj, dalje pa znas en.wikipedia.org/wik...production
. tudi sicer zanimiva tema in zelo aktualna za danasnji svet. v
osnovi masovno produciras pasje znacke "jaz sem nekaj visjega"
ljudem, ki imajo na podlagi tega visoka pricakovanja o tem, kaksen
da mora biti njihov druzbeni/ekonomski status, nakar se zaletijo v
znano enacbo zadovoljstvo = realnost minus pricakovanja in zacnejo
noret, da je to krivicno in da bi moralaureditdrzava al pa jo
prekucnimo.(v sloveniji pa se temu rece druzba znanja :)
ta del s frustracijo in mirno ali nasilno revolucijo je sicer zelo globalno aktualno povezan tudi s tisto zelo lepo formulacijo fukuyame - Experience suggests that if men cannot struggle on behalf of a just cause because that just cause was victorious in an earlier generation, then they will struggle against the just cause. They will struggle for the sake of struggle. They will struggle, in other words, out of a certain boredom: for they cannot imagine living in a world without struggle. And if the greater part of the world in which they live is characterized by peaceful and prosperous liberal democracy, they then will struggle against that peace and prosperity, and against democracy. www.persuasion.commu...ory-part-i
sporočil: 4.582
Sam ne vidim problema.
Raje vidim, da ima blagajnik na salterju filofaks kot osnovno solo.
Ali prevoznik logisticni faks.
Ali vodovodar fdv.
Trg se ureja po svoje, vsekakor je mozna revolucija.
Ampak v druzbi znanja zna bit ta nenavadna.
Raje vidim, da ima blagajnik na salterju filofaks kot osnovno solo.
Ali prevoznik logisticni faks.
Ali vodovodar fdv.
Trg se ureja po svoje, vsekakor je mozna revolucija.
Ampak v druzbi znanja zna bit ta nenavadna.
sporočil: 28.845
Zadnja sprememba: crt 03.10.2025 11:18
[odvisnik]ja, nisi sam in ga bo kot kaze vecina videla sele, ko ga bo cutila, zal.
Sam ne vidim problema.
ce si zelel povedati, da zate osebno ne bi bil noben problem s tremi doktorati biti vratar, pa se seveda povsem strinjam s tem odnosom in ga podpiram.
sporočil: 4.582
[]Zgleda, da imam drugacno vzgojo.
> [odvisnik]
> Sam ne vidim problema.
ja, nisi sam in ga bo kot kaze vecina videla sele, ko ga bo cutila, zal.
ce si zelel povedati, da zate osebno ne bi bil noben problem s tremi doktorati biti vratar, pa se seveda povsem strinjam s tem odnosom in ga podpiram.
Z magisterijem delam na njivi.
Sestra z doktoratom pa zaga drva ;).
Pomaga ji brat z dokoncano osnovno solo:)
Strani: 1
