Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Cena denarja ne more rešiti evropskih podjetij
Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...
[#3049937] 17.10.24 14:56 · odgovor na: (# 3049934)
[]In kaj je nastalo dobrega med in po umetni korona krizi in največjem "polivanju" v zgodovini človeštva?
to je sicer legit pogled, jaz bi pa vseeno ponudil se malo drugacno moznost.
poplavljanje z denarjem je kot evolucija - vse sorte zadev je nastalo, preden smo prisli do cloveka (ali je clovek uspeh, je vprasanje za kdaj drugic hehe). in ce ne bi sli skozi vse to, pac ne bi prisli.
podobno pri polivanju z denarjem nastane vse sorte neumnosti od smesnih do res idiotskih, vendar v tej poplavi zraste gor tudi kaksna rec, ki bi se brez tega masovnega znizanja vstopne karte tezje rodila.
ker menim, da so pogosto odlocitve druzb zal blizje slepi evoluciji kot racionalnemu napredku (jebigasad), ima zato po moje taksno dogajanje vendarle koristno vlogo.
prisli smo do raznih meja (sveta, tehnologij, nacina delovanja druzbe...) in moramo nekako skuhati nek prehod. rabimo neke cisto xyz nove ideje (ker s starimi "resitvami" slepih ulic, khm...). in zato naredimo okolje, ki je sila prijazno zacenjanju cesarkoli. seveda z vsem razumevanjem, da "cesarkoli" res pomeni cesarkoli, da moznost uspeha ni isto kot garancija uspeha in da bo morda neumnosti tolko, da uspehi ne bodo prisli do izraza.
(zdej seveda, ce po eni strani polivas z denarjem, po drugi pa dusis z regulacijo, potem nisi s stalisca generiranja cesarkoli konstruktivnega naredil nic in si navaden idiot - pozdravljam tudi razne vrace doma in po evropi)
ce tega ne sprejemamo, potem moramo znati povedati, kako pa drugace - kaksen kreacionizem smo pogruntali, da bi se izognili evolucijskemu poskusanju. in res: danes videvamo nekaksno regresijo nazaj k drzavnemu planiranju gospodarstva oziroma k "industrijski politiki", kot se temu bolj mehko rece. kaksne so s tem izkusnje, je pa .... no, stvar okusa.
V glavnem so se BDPji dvignili zaradi ponorele državne porabe, državni uslužbenci še nikoli niso bili tako bogati in tako razsipni, s tem so nam ostalim vsem dvignili nakupne cene. Državni sistemi so od vsega tega prenažiranja in debelosti samo vse bliže dna. Če so kje presežki, jih šibamo v Ukrajino v obliki smodnika. Nobene inovacije ne vidim nikjer, glavne panoge propadajo, vsi se nam posmehujejo (še tisti ki nas odkrito ne zaničujejo, ker smo spet na napačni strani zgodovine). EU tako gre v teh nekaj letih z velikim pospeškom v propad in razpad, dober del zaslug pa je ravno v tem polivanju.
Neposredni odgovori na sporočilo št. 3049937
Strani: 1
[#3049938] 17.10.24 15:10 · odgovor na: (# 3049937)
[Projects]najprej se enkrat preberi vse ze zapisane pridrzke.
In kaj je nastalo dobrega med in po umetni korona krizi in največjem "polivanju" v zgodovini človeštva?
dalje,
- polivanje v casu korone nikakor ni nekaj, s cemer bi se polivanje sele zacelo; zacelo se je ze desetletje prej (na japonskem pa par desetletij); koronsko polivanje se od dotedanjega razlikuje od tem, da je dalo denar direktno potrosnikom in tako (tegasepares) pripeljalo do rasti potrosniskih cen (kar dotlej pac ni, ker je denar z drevesa prej imel drugacne destinacije)
- ali je v tem okolju (ne trdim, da kategoricno prav zaradi tega ali izkljucno zato, temvec v tem okolju) nastalo kaj tehnolosko novega in uporabnega? vsekakor (kot tudi veliko brezveznega, kot ze opisano), koliko je nastalo in predvsem koliko se je smelo razviti, pa je ze stvar (prav tako ze opisanega) tega, kaj lokalne oblasti kje se pocnejo razen tega, da polivajo (recimo dost brez veze je, ce monetarno dajes umetno dihanje, z drugo roko pa regulativno in z energetsko kvazi politiko tunkas tako nova kot stara podjetja pod vodo, kot to pocne eu in slovenija kot vzorna - birokratskih fetisev polna clanica).
Strani: 1