Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Cena denarja ne more rešiti evropskih podjetij
Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...
[#3049933] 17.10.24 14:15 · odgovor na: (# 3049931)
[FIN-205757]Preobilje je rezultat ekonomske narave, »sociološke težave« pa so rezultat preobilja. Neupravičeno »preobilje« je spet rezultat neupravičenega razdeljevanja novo ustvarjene vrednosti. Najenostavnejši postopek slednjega pa je »tiskanje denarja« ali QE, ki med drugim onemogoča naravno odmiranje slabega in spodbuja preživetje vseh vrst dužbenih bolezni.
Težave Evrope so bolj sociološke, kot ekonomske narave. ...
Z eno besedo: preobilje. Tako je propadel stari Rim.
Neposredni odgovori na sporočilo št. 3049933
Strani: 1
[#3049934] 17.10.24 14:21 · odgovor na: (# 3049933)
poplavljanje z denarjem je kot evolucija - vse sorte zadev je nastalo, preden smo prisli do cloveka (ali je clovek uspeh, je vprasanje za kdaj drugic hehe). in ce ne bi sli skozi vse to, pac ne bi prisli.
podobno pri polivanju z denarjem nastane vse sorte neumnosti od smesnih do res idiotskih, vendar v tej poplavi zraste gor tudi kaksna rec, ki bi se brez tega masovnega znizanja vstopne karte tezje rodila.
ker menim, da so pogosto odlocitve druzb zal blizje slepi evoluciji kot racionalnemu napredku (jebigasad), ima zato po moje taksno dogajanje vendarle koristno vlogo.
prisli smo do raznih meja (sveta, tehnologij, nacina delovanja druzbe...) in moramo nekako skuhati nek prehod. rabimo neke cisto xyz nove ideje (ker s starimi "resitvami" slepih ulic, khm...). in zato naredimo okolje, ki je sila prijazno zacenjanju cesarkoli. seveda z vsem razumevanjem, da "cesarkoli" res pomeni cesarkoli, da moznost uspeha ni isto kot garancija uspeha in da bo morda neumnosti tolko, da uspehi ne bodo prisli do izraza.
(zdej seveda, ce po eni strani polivas z denarjem, po drugi pa dusis z regulacijo, potem nisi s stalisca generiranja cesarkoli konstruktivnega naredil nic in si navaden idiot - pozdravljam tudi razne vrace doma in po evropi)
ce tega ne sprejemamo, potem moramo znati povedati, kako pa drugace - kaksen kreacionizem smo pogruntali, da bi se izognili evolucijskemu poskusanju. in res: danes videvamo nekaksno regresijo nazaj k drzavnemu planiranju gospodarstva oziroma k "industrijski politiki", kot se temu bolj mehko rece. kaksne so s tem izkusnje, je pa .... no, stvar okusa.
Strani: 1