Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XDONA1 sporočil: 1.190
[]
> [XDONA1]
> Torej, ni vsaka subvencija brez veze in napačna. Potrebno jo je le točno definirati in vstaviti varovalke, Slovenci smo pač prvaki v iskanju lukenj in izkoriščanju sistema.

za moje oci je zelo jasno,

- da je to s tocnim definiranjem in vstavljanjem varovalk nekaj, kar obstaja v teoriji, v praksi pa ne (in da to ni zaporedje nesrecnih nakljucij)
- to, kar pravis glede prvakov

v taki situaciji je vsaka subvencija brez veze in napacna, ker pomeni predvsem dodatno brizganje denarja v neke poljubne smeri, predvsem pa nadaljevanje in utrjevanje lekcije, da saj je cisto zadosti in prav ziveti od "drzavnega" ( = prisilno drugim pobranega) denarja. scasoma to postane cel poslovni model, tako za poslovanje podjetij kot za "nevladne" organizacije.
Jaz še vedno verjamem, da je definiranje upravičencev za subvencijo možno, le potruditi se je treba in imeti politično voljo ter izkušnje :)
Seveda ne na tak način, kot je to sedaj, da je za vsak prdec neka subvencija. Morale bi biti dovolj redke in tarčno usmerjene, da se pač človek na navadi živeti na teh jaslih.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3039895

Strani: 1

crt sporočil: 27.256
[XDONA1]
Jaz še vedno verjamem, da je definiranje upravičencev za subvencijo možno, le potruditi se je treba in imeti politično voljo ter izkušnje :)
ne trdim, da je apriori nemogoce, trdim "samo", da je nemogoce ali as close as makes no difference glede na realno razpolozljive igralce.
Froc sporočil: 2.033
Subvencija daje od države izbranim udeležencem, znižanje davka pa daje vsem, pa naj trg določi kdo bo usoešnejši pri obiranju potrošnikov brez vpletanja države, oziroma kupci sami odločijo kaj jim je ljubše.

Strani: 1