Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XDONA1 sporočil: 1.205
:)

Glej, zame je tak, ki se je odločil biti zdravnik zato, ker ima 15k€ javne plače in ker lahko še kaj naredi popoldan ali vmes, 45 dni dopusta in kar spada poleg, falil poklic.
Seveda lahko tu filozofiramo o majhni ponudbi in velikem povpraševanju, ampak to so zadeve, ki se jih lahko optimizira in srednjeročno uredi. Kdo in zakaj se tega ni lotil, vemo..... vsi.
Morda sem že tudi star, ampak včasih je veljalo, da si pač šel za zdravnika, ker si želel pomagati ljudem s težavami. Verjamem pa, da niso vsi taki, kar se lepo vidi po odnosu nekaterih in do pacientov in do personala.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3039184

Strani: 1

crt sporočil: 27.317
Zadnja sprememba: crt 04.04.2024 16:43
[XDONA1]
Glej, zame je tak, ki se je odločil biti zdravnik zato, ker ima 15k€ javne plače in ker lahko še kaj naredi popoldan ali vmes, 45 dni dopusta in kar spada poleg, falil poklic.
sel si studirat medicino. si dober v tem, kar pocnes. imas v redu javno placo (nimajo ravno vsi 15 K, ane). ker zzzs privija kolicino izvedenih storitev, povprasevanje pa ostaja nezadosceno, te cukajo za rokav, ti pa potem izkoristis priloznost in delas se zraven.

zato si ... kaj?

(ni vse ali-ali in ni vse "z zlobnim namenom")
Seveda lahko tu filozofiramo o majhni ponudbi in velikem povpraševanju, ampak to so zadeve, ki se jih lahko optimizira in srednjeročno uredi. Kdo in zakaj se tega ni lotil, vemo..... vsi.
jaz ne vem, shoot.
Morda sem že tudi star, ampak včasih je veljalo, da si pač šel za zdravnika, ker si želel pomagati ljudem s težavami.
zgodovinsko gledano si mogoce kvecjemu premlad :)
odvisnik sporočil: 592
15 k javne plače je tam ranga 200 do 300 ur mesecno, plus pozreti veliko dreka od marsikoga. Ne dobiš kar tako 15 k na lepe oči.
Ima svoje ceno.
PA Ukcl je kao nek top shit, ni to ena regionalna bolnica.
Tja se pošlje vse, kar ostali dvignejo roke ali si ne upajo.
Slisal že preveč insajderskih zgodb...
0531Zavar sporočil: 1.347
[XDONA1]
:)

Glej, zame je tak, ki se je odločil biti zdravnik zato, ker ima 15k€ javne plače in ker lahko še kaj naredi popoldan ali vmes, 45 dni dopusta in kar spada poleg, falil poklic.
Ojej, pomoje ravno obratno.
Zdravniki so pač ljudje, tako kot vsi. Delajo pač tako iz prepričanja in seveda tudi za denar.
Če je denarja več, toliko bolje, to velja za vse.
Seveda lahko tu filozofiramo o majhni ponudbi in velikem povpraševanju, ampak to so zadeve, ki se jih lahko optimizira in srednjeročno uredi. Kdo in zakaj se tega ni lotil, vemo..... vsi.
Morda sem že tudi star, ampak včasih je veljalo, da si pač šel za zdravnika, ker si želel pomagati ljudem s težavami. Verjamem pa, da niso vsi taki, kar se lepo vidi po odnosu nekaterih in do pacientov in do personala.
Poklic je falil edino tisti zdravnik, ki je šel študirat medicino (in delat kot zdravnik) samo zaradi denarja, v resnici pa ta poklic sovraži. Bodisi ne mara delati z ljudmi, ne prenaša krvi in drugih telesnih izločkov ali pa se mu za zdravje svojih pacientov v bistvu fučka. Žal tudi takšni obstajajo, ampak so pomoje v manjšini.

Strani: 1