Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: IEKG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mmzmmz123 sporočil: 479
[Borza] Tema: IEKG
[#3038118] 15.03.24 09:29 · odgovor na: IT2017a1 (#3038071)
Odgovori   +    1
[IT2017a1]
> [ekonomist1]
>
> A si ti poslal pošti ponudbo za odkup tvojih delnic? In kaj so odgovorili?
> Intereuropa posluje odlično in mislim, da se bodo brez problema izvlekli iz dolga...Ima me da bi začel kupovati še več delnic Intereurope ampak se bojim iztisnitve..a se ti misliš tožarit?

Ah ne, tozarit, sem mala riba
Sej ne vem če bodo to kake hude pravne komplikacije za vsakega posebej. Jaz razumem, da bo Pošta, ko/če se odloči za iztis, sklicala skupščino s točko iztis. Tam oz v gradivu bo mogla razkrit ceno (ki verjetno ne more bit pod to, ko sta Luka in Inpo prodala) in če se mali ne bomo strinjali, je dovolj da en zahteva sodni preizkus odpravnine (verjetno bo to itak kako združenje malih delničarjev)... In potem ses čaka, kak pa je rezultat preizkusa pa nimam pojma...
Popravite če sem kje mimo ustrelil...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3038118

Strani: 1

mmzmmz123 sporočil: 479
[Borza] Tema: IEKG
[#3039573] 12.04.24 22:05 · odgovor na: mmzmmz123 (#3038118)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mmzmmz123 12.04.2024 22:13
seonet.ljse.si/?doc=...c_id=89838
2. Umik delnic izdajatelja INTEREUROPA d. d. z oznako IEKG z organiziranega trga:

Uprava in nadzorni svet predlagata skupščini sprejem naslednjega sklepa:
2.1. V skladu s 125. členom Zakona o trgu finančnih instrumentov se vseh 16.830.838
navadnih kosovnih delnic izdajatelja INTEREUROPA d. d., ki so izdane v centralnem registru
nematerializiranih vrednostnih papirjev z ISIN kodo SI0031100090 in oznako IEKG ter kotirajo
na Ljubljanski borzi v Standardni kotaciji, umakne iz trgovanja na organiziranem trgu (v
nadaljnjem besedilu: sklep o umiku delnic z organiziranega trga).
2.2. Sklep o umiku delnic z organiziranega trga začne veljati z dnem vpisa v sodni register.
2.3. Družba INTEREUROPA d. d. na podlagi 125. člena Zakona o trgu finančnih instrumentov,
izjavlja, da bo delničarjem, ki:
- so glasovali proti sklepu o umiku delnic z organiziranega trga, ali
- se 42. skupščine delničarjev niso udeležili, ker jim je bila udeležba protipravno
preprečena, ali če skupščina ni bila pravilno sklicana ali če predmet odločanja na njej ni bil
pravilno objavljen,
in bi to zahtevali, prevzela njihove delnice za plačilo primerne denarne odpravnine v višini 1,57
EUR na delnico z oznako IEKG.
Torej ni iztis s strani Pošte. Ampak umik iz ljse.
Torej če v tem momentu ne zahtevaš odpravnine (ki ti jo btw plača Intereuropa - pomeni da povečujejo lastne delnice?), pol ostaneš lastnik suicer nekotirajočega VP?

A lahko sklepamo da je bilo po 1,57 prodano s strani Luke?

Mislim Cegnar, kot nekdanji šef IEKG prekleto dobro veš kolk je firma vredna in ni lepo da zdej šišmišiš s tem umikom iz borze namesto da bi nardil fer iztis po BV pa konec.

Strani: 1