Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.235
Zadnja sprememba: crt 08.02.2024 18:09
[0430ABAKU]
Za Petrobras jaz dobim analize:
* Trading at 9% below our estimate of its fair value
* Trading at good value compared to peers and industry
* Earnings are forecast to decline by an average of 16.8% per year for the next 3 years
* Dividend of 40.43% is not well covered by cash flows
ze en cas ni tekoca div anualizirano 40%, mislim da obstojeci holderji v glavnem racunamo na rang 10%, je pa to odvisno tudi od capexa. prates je dobro signaliziral to znizanje proti necemu "mednarodno primerljivemu".

to glede earnings je kar hrabra trditev ob povecevanju proizvodnje. je pa seveda zelo odvisno od cene nafte in politike opec+. kar je se tolko bolj razlog za smeh ob napovedovanju na decimalke.

mogoce to ni vec screaming from the rooftops buy, se vedno pa je zelo solidna zadeva. pri meni je slo ob tem "dozorevanju" z 4x utezi na 2x.

primerjava petrobras-petrol je sicer malo jabolcno-pomarancna, ker imata precej razlicno vlogo v verigi od nahajalisca nafte do crpalke. potencialno bi lahko recimo petrobras z orlenom, ceprav potencial na strani nahajalisc (in konec koncev geo lokacije) ni ravno primerljiv.

seveda nic od povedanega ne pomeni, da bo pa ziher v nekem obdobju od tu dalje pbr ali petg boljsa nalozba. no idea. delnica in podjetje ni isto. samo opisujem podlago in okoliscine.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3036223

Strani: 1

crt sporočil: 27.235
Zadnja sprememba: crt 08.02.2024 20:21
mogoce se na temo pbr - prates (ceo) ima nek obcutek za nastop :)

- ampak glejte po svetu se opusca crpanje nafte, kako pa vi potem nacrtujete veliko povecanje
- ja ce bodo vsi nehali ... potem bomo pac samo mi prodajali nafto ane [tezko je ampak nekdo mora, op. crt]

"We want to be able to be there at the very end of the fade-out of oil"

"We need to keep the core [business] very safe . . . We are not doing [a] crazy transition."

www.ft.com/content/7...pe=nongift

Strani: 1