Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vzpon zdravil, ki topijo kilograme

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

primvla sporočil: 708
[Glavni forum] Tema: Vzpon zdravil, ki topijo kilograme
[#3036178] 07.02.24 09:43 · odgovor na: Gustl (#3036170)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: primvla 07.02.2024 09:52
seveda se cifre mrcvari. vendar tudi pushanje zdravniski srenji lahko stejemo kot "reklame". tja gre ogromno sredstev. razni simpoziji (drink together) in to. pa lobiranje v politiki, sprega z zivilsko industrijo,...

v ideoloskem pogledu, je to precej ne-eticno, saj se gomile sredstev ne namenjajo osnovni dejavnosti in kot druzba s takim pristopom generiramo nesorazmerno veliko overheada (na dolgi rok negospodarno), pa tudi precej ne-estetsko: zivljenjski prostor, ljubljana, prestolnica... kamorkoli v tem fizicnem prostoru se obrnem, se mi z jumbotov rezijo z oglasevanim produktom zadovoljni obrazi z brezhibno belimi zobmi. kiber-prostor... prizges napravo in brez adblockerja fases poplavo benerjev, skozi nekatere se moras preklikat do vsebine in zgubljas cajt. zakaj oglasi se niso v slepi pegi populacije, ne razumem, ampak ocitno niso. menda se moramo kot druzba sami sebe nonstop metati na finte.

ce gledam "racionalno", drevesa namesto gozda: v duhu sistema, ki smo si ga potihoma (v plebiscitu, niti temeljni ustavni listini se kapitalizma ne spomnim) izbrali, je normalno, da podjetje ne prezivi brez mocne sales & marketing ekipe, ki v rezijskem mostvu (razmerje na produkcijski kader je prevec variabilno) vecine srednjih in velikih podjetij predstavlja zajeten del, primerljiv z r&d. in ti ljudje mocno garajo. vsaj tisti, s katerimi imam priloznost sodelovati, zato jih zelo cenim in spostujem. toliko, da ce bi uleteli svabi s smajserji v firmo in bi moral nujno izbirati, pred kom bom postavil svoja junacka prsa, je to definitivno ta ekipa. (fak, ta odstavek je se bolj ideoloski kot prejsnji)

ce se vrnem na kurcenje cez farmacijo: itak nisem kredibilen, saj hodlam KRKG. v bran mi je, da so se mi te delnice prakticno same znasle v portfelju.