Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: CICG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

aljosa.poh sporočil: 35
[Borza] Tema: CICG
[#3034412] 15.01.24 09:21 · odgovor na: David69 (#3034303)
Odgovori   +    5
Super. To je bistvo tega foruma. Da se izmanjajo mnenja na podlagi podakov, ki se jih lahko pridobi. Tudi sam se z Cinkarno igram že kar nekaj časa, predvsem zaradi dobirih dividend. Trenutno sem prodal in čakam na nov vstop, če bo cena mamljva. Sredstva prodaje sem vložil v Petrol, ki je po moji oceni boljše parkiranje sredstev za naslednji dve leti :-) (again to ni finančni nasvet :-))

Imam pa še en pomislek glede Cinkarne. Kot si rekel ima Cinkarna denar in malo dolga. To je z vidika stabilnosti družbe dobro, skrbi pa me, da uprava nima ideje, kam se širit, če sploh misli o širitvi. To poleg dejstva, da imajo praktično samo en proizvod kaže, da družba ni najbolj perspektivna. Tej moji tezi potrjuje tudi prevzemna cena Ringa v letu 2018, ko je ponudil 220 EUR (22 EUR), kljub temu, da je imela družba cca. 100 mio EUR v kešu. Kaj misliš o tem?

LP

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3034412

Strani: 1

David69 sporočil: 84
[Borza] Tema: CICG
[#3034442] 15.01.24 19:35 · odgovor na: aljosa.poh (#3034412)
Odgovori   +    3
Tudi mene veseli da debatiramo, da imamo različna mnenja je pa tudi dobro.

Sam sem na LJ borzi začel sredi 90-ih. Ko sem takrat vložil vse moje prihranke v Lek, Krko in Kolinsko, se je zgodil napad NATA na Srbijo in vse je močno zgrmelo navzdol. Potem sem trpel in čakal precej časa, da se je tudi z nekaj sreče popravilo in na koncu sem prodal z 0 - denar sem rabil za gradnjo hiše. Nauk zgodbe je, nikdar ne vlagaj denarja v delnice, če boš ta denar kmalu potreboval. Vlaga se samo "višek" denarja, prav tako si nikoli vzeti kredita za delnice!

2008 sem ponovno vstopil. Po 12 letih sem imel v portfelju KRKG (60%), CICG (30%) in LKPG (10%). 2021 sem vso Krko in Luko prodal (nakup stanovanja za otroka), medtem ko se CICG nisem dotikal (občasno jo še vedno dokupujem). Moja povprečna nakupna vrednost CICG je trenutno okrog 20, vendar (govorim na pamet) sem približno vse to dobil nazaj že z dividendami. Skratka, s CICG sem več kot zadovoljen, morda bo kakšno leto dividenda tudi nižja, ampak še vedno mislim da gre za odlično podjetje, zato sem dolgoročni vlagatelj. Pravilo, da vseh jajc ne smeš nositi skupaj v eni košari, pač kršim.

Kakšnega prevzema še dolgo po moje ne bo. Pred leti ko se je o tem veliko špekuliralo, sem bil kot delničar seveda za to zainteresiran, ampak je tudi brez tega odlično izpadlo.

Če povzamem, bilanc med podjetji ne primerjam, saj nisem pretiran strokovnjak za to, bolj se ravnam po občutku. Lahko bi rekel, da sem glede CICG emocionalen delničar (pravijo da to ni dobro..), vendar sem tudi zadovoljen delničar CICG.

Še na mnoga leta!
tineqfin sporočil: 71
[Borza] Tema: CICG
[#3034445] 15.01.24 21:20 · odgovor na: aljosa.poh (#3034412)
Odgovori   +    2
[aljosa.poh]
Tej moji tezi potrjuje tudi prevzemna cena Ringa v letu 2018, ko je ponudil 220 EUR (22 EUR), kljub temu, da je imela družba cca. 100 mio EUR v kešu. Kaj misliš o tem?
Gledano za nazaj in na to, da je CICG od leta 2018 izplačal 125€ (12,5€) dividend, je seveda 220€ (22€) smešna cena. Ring bi si torej do danes lahko povrnil že celotno kupnino.

Strani: 1