Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0531Zavar sporočil: 1.308
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [MAN-354355]
> > Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.
> >
> > Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
>
> Forumskim levičarjem razlagat ekonomijo je kot bi metal biserje svinjam :)
>
> Sicer pa je Norveška TOP. Njim je na ta način, ki si ga opisal, uspelo obvladati negativni vpliv naftne industrije, s katerim se soočajo skoraj vse države, ki so bogate z nafto (npr. Rusija, Venezuela, Savdska arabija). Gre namreč za to, da se v državi, ki je bogata z nafto po naravni poti, zaradi velikih dobičkov seveda, začne vse gospodarstvo sukati okoli nate. Posledično lahko zamre vsa ostala industrija, zaradi česar država postane nerazvita in to kljub enormnim dobičkom zaradi nafte. Norveška je ta krč premostila s pametnim "podržavljanjem" naftnh prihodkov. In njihov uspeh je res opazen, če jih primerjaš z zgoraj omenjenimi.

... oh, joj ! ...

P.S.: sicer sem že navajen, da ne dojameš niti mojih bolj preprosth postov, je pa malo hecno, da si zdaj kar sam opisal hinavske Norvežane - to je namreč moja poanta - ki s prodajo svoje nafte in plina svinjajo okolje po celem svetu, s preseravanjem - tako finančno potratnih gluposti si ne more privoščiti nihče - z "zeleno" politiko pa sami pri sebi doma glumijo, češ kako skrbijo za naš planet ... aja, zakaj si poleg boldanih držav "pozabil" na Američane in zakaj si "podržavljenje" naftnh prihodkov Norvežanov dal v narekovaje ? ...
Kar se mene tiče je ta zelena agenda en big bullshit, mislim tudi globalno.
ZDA pa svoj naftni potencial bildajo strateško ( so proizvajalci in porabniki hkrati)
Pomebno je predvsem to, da svoj naravni in regionalni Talent investiraš v nekaj, kar bo prineslo dodano vrednost, in pač vskak ima kar ima (mi pač nimamo nič :)
Spremljamo in pomaagamo proti globalno-toplotnim speremembam, ampak Kitajci menijo da je to še ena dobra priložnost za zatiranje lokalnega prebivalstva, v tem jih pač ne podpiramo :)