Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.939
Zadnja sprememba: najobj 12.01.2024 12:24
[MAN-354355]
Tvoj predlog bi bil, da nafto pustijo pod zemljo kjer je in pokazejo na grde, grde kapitaliste, ki jo prodajajo za mastne denarje ?

Potem bi bil ti zadovoljen?

Norveška je ena redkih držav, kjer dejansko gledajo v prihodnost in so z odkritjem velikega naftnega polja ustanovili poseben "naftni sklad."

Je last vseh Norvežanov in zelo odgovorno upravljan, da bodo tudi prihodnje generacije Norvežanov nekaj imele od nafte. Trenutno ima v njemu vsak Norvežan 275.000 $. In vsako leto je več denarja. 1.5 triliona $ sredstev upravlja 570 ljudi. Za upravljanje 1,358 mio sredstev ima SDH 136 zaposlenih :)

Ce bi v Sloveniji odkrili nafto, je ustanovitev takega sklada in skrb za prihodnje generacije nekaj nemogočega, saj naša vlada zapravlja denar, ki ni naša last ampak sposojen.

Za upravljanje takega sklada pa bi potrebovali 10.000 ljudi.

Golob bi takoj vsem v javnemu sektorju dvignil plače in zapravil ves denar ter zaposlil dodatne ljudi v direktoratih direktoratov za direktorate za Slovenijo.
... čuj, ni hinavščina Norvežanov v tem, da črpajo svojo nafto in plin - hvalabogu imajo obojega dovolj in so bolj pametni od Iraka in Libije, da jim ni treba izvažat demokracije - ampak je hinavščina Norvežanov v tem, ker s preseravanjem z "zeleno" politiko glumijo, da skrbijo za naš planet - Norvežani so lahko "zeleni" izključno zaradi izvoza "umazane" nafte in plina - vsem ostalim revežom brez lastne nafte in plina po svetu pa očitajo, da ne skrbijo za naš planet, ker za svoje preživetje(!) kurijo norveško nafto in plin ...

P.S.: pojma nimam, kje si na Norveškem našel Goloba, očitno pa na totem forumu brez njega ne morete živeti ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3034281

Strani: 1

MAN-354355 sporočil: 309
Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.

Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.

Strani: 1