Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: IEKG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

IT2017a1 sporočil: 292
[Borza] Tema: IEKG
[#3032963] 18.12.23 15:53 · odgovor na: mmzmmz123 (#3032956)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: IT2017a1 18.12.2023 16:13
[mmzmmz123]
> [IT2017a1]
> Tako ja, ker sedaj ko so nad 90% lahko delničarji zahtevajo izstop / odkup svojih delnic po pošteni vrednosti, ki pa zagotovo ne more biti manjša od tega kar so sedaj pri Pošti za nakup plačali Luki.

boste čakali če v nekem doglednem času pošta sama od sebe kaj naredi v smeri odkupa preostalega deleža
al misli kdo že takoj z zahtevo po odkupu nastopit?
Jaz mislim, da se je pošta sedaj končno odločila narediti iztis preostalih delničarjev in umakniti delnico z borze in se znebiti stroškov kotacije in obveznosti poročanja.

Drugače ne vidim smisla , zakaj so sedaj končno odkupili še od zadnjega "državnega" lastnika in šli nad 90% lastništva in torej po 389. členu ZGD-1 postali glavni delničar, kjer ima potem obvezo-->

Glavni delničar mora na zahtevo enega ali več manjšinskih delničarjev v mesecu dni po prejemu zahtevka ponuditi temu posameznemu ali več manjšinskim delničarjem primerno denarno nadomestilo za odkup vseh preostalih delnic posameznega manjšinskega delničarja.

Edin smisel vidim, da so to naredili zaradi 384. člena -->

Skupščina delniške družbe lahko na predlog delničarja, ki je imetnik delnic družbe, ki predstavljajo najmanj 90% osnovnega kapitala družbe (v nadaljnjem besedilu: glavni delničar), sprejme sklep o prenosu delnic preostalih delničarjev (v nadaljnjem besedilu: manjšinski delničar) na glavnega delničarja za plačilo primerne denarne odpravnine.

Tako, da je verjetno najbolj pametno počakat... In da bo ponujeno najmanj 1.45. V primeru da pa bo 1.45 se bo verjetno oporekalo in zahtevalo naj sodišče določi primerno odškodnino...

:-) lahko pa kdo kdo pošlje takle mail na Info@posta.si, kakor sem sam pisal 2020

Spoštovani,

na vas se, kot glavnega delničarja, obračam z zahtevo za odkup vseh mojih delnic IEKG, po ZGD , člen 389.

Prosim za ponudbo.

In so mi takrat odgovorili:

da Pošta Slovenije ni glavni delničar v smislu določil ZGD-1, saj nima v lasti 90 ali več % delnic družbe INTEREUROPA d.d. Glede na navedeno določilo 389. člena ZGD-1 v tem primeru ne predstavlja pravne podlage, ki bi Pošti Slovenije nalagala obveznost podaje ponudbe za nakup delnic družbe INTEREUROPA d.d., ki so v vaši lasti....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3032963

Strani: 1

mmzmmz123 sporočil: 447
[Borza] Tema: IEKG
[#3033046] 20.12.23 09:21 · odgovor na: IT2017a1 (#3032963)
Odgovori   +    0
Recimo da res ponudijo 1,45. A to se potem že na sami skupščini, kjer se izglasuje iztis, predlaga za sodni preizkus cene? A to je ziher vzmd zraven in to predlaga al je fajn da je kdo od ta malih zraven?

Nekdo je že razlagal tle na forumu kak približno cenilec oceni vrednost, v smeri diskontiranja prihodnjih CF. Samo verjetno tu zraven BV tudi igra neko vlogo, nenazadanje je to kolk bi dobili če zdejle likvidiramo firmo, pol pa so še prihodnji dobički... Pozna kdo to prakso?

Strani: 1