Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: CICG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[Borza] Tema: CICG
[#3032357] 05.12.23 11:46 · odgovor na: David69 (#3032352)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mimoidoci 05.12.2023 11:47
[David69]
Se strinjam z napisanim, ampak v mislih sem imel dividende. Kaj pa je to drugega kot zaslužek?

V mislih si imel ošvrkniti novinarje in forumaše, da o družbi pišejo samo slabo. In morda podati ugotovitev, da je pa za dokupovanje to morda celo dobro. Če bi imel v mislih samo dividende, potem te za novinarsko pisanje in dokupovanje "železnega repertoarja" lahko boli q.

Za info o dividendnih zaslužkih bi bilo pa dovolj npr.: "V letu 2018 sem kupil 2.000 delnic CICG, ki so mi vsako leto prinesle cca 2,1 EUR po delnici. Stvar je tako preprosta, da potem avtomobila niti ni potrebno omeniti, morda omeniš le ali dividende tudi reinvestiraš ali porabiš (tu ima potem dokupovanje "železnega repertoarja" še nek smisel).


P.S.: Škoda ker v diskusiji brišeš moje in svoje predhodne zapise.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3032357

Strani: 1

David69 sporočil: 84
[Borza] Tema: CICG
[#3032363] 05.12.23 12:40 · odgovor na: mimoidoci (#3032357)
Odgovori   +    4
Nič slabega nisem mislil in ne želim konflikta. Že tako je ta borzni forum praktično mrtev in vidim, da je boljše da tudi jaz nič ne napišem.

Želel sem samo reči, da je CICG zame še vedno odlično podjetje, o njej se pa vedno negativno piše.

V mladosti sem aktivno trgoval (kupoval - prodajal), sedaj se mi pa ne da več in v bistvu samo še varčujem (dokupujem) v SLO delnicah. Na prvem mestu pri izbiri delnic mi je dividendni donos in v tem segmentu v zadnjih letih CICG ni imela konkurence.

Ko delnica zraste je občutek dober, če je pa cena nizka, je pa glede na moj način trgovanja dejansko še boljše.

Drugače pa nič skrbeti, moja povprečna nakupna cena CICG je še vedno precej pod trenutno borzno ceno.
LP

Strani: 1