45 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
52 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Je slaba volja zaradi dosega električnih avtov posledica zavajanja proizvajalcev ali zgolj naivnosti kupcev?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1

Froc sporočil: 2.033
[#3025695] 19.08.23 22:37
Odgovori   +    5
Nekako v stilu Appolovih baterij, ki so jih s staranjem programsko upočasnjevali. Tu pa počno to že od novih naprej. Softwersko določajo doseg in cenovni rang, hardwer je isti, cena pa različna. Kar počno vsi, bolj ali manj javno že od prvih začetkov. Subvencije pa letijo v te avte.
primvla sporočil: 1.431
[#3025711] 20.08.23 12:02 · odgovor na: Froc (#3025695)
Odgovori   +    2
to itak pocnejo z vsemi produkti, kjer le lahko. ena proizvodna linija je cenejsa za vec "razlicnih" izdelkov na "policah", ker s tem bolje pokrijes potrosniski spekter.
X2012 sporočil: 50
[#3025729] 20.08.23 20:09
Odgovori   +    13
Nekoč so tudi vrteli TV oglase, kako pralni praški perejo črne oljne madeže že pri 40 C. Danes tega ni več. Vlaganje tožb proti zavajujočemu oglaševanju je očitno edina pot, zlasti pri tako dragih izdelkih kot so EV.
FIN-205757 sporočil: 213
[#3025745] 21.08.23 09:32
Odgovori   +    27
Napolnim rezervoar WV Passata in prevozim 1100 km. Za 810 km do Alsfelda bi rabil cca. 6h, ker mi ni ne bilo treba voziti "kot po jajcih". Ena pavza vmes in to je to.
Da podnebne spremebe povzroča naša vožnja s termičnimi motorji, je globalna levičarska blodnja.
Močno pa podpiram električne avtomobile za promet v velikih mestih.
Naj se razvijajo vse možne vrste pogonov, to je napredek. V prepovedi termičnih motorjev pa vidim svojevrsten fašizem.
primvla sporočil: 1.431
[#3025749] 21.08.23 10:18 · odgovor na: FIN-205757 (#3025745)
Odgovori   +    0
kaj je to termicni motor?
FIN-205757 sporočil: 213
[#3025750] 21.08.23 10:20 · odgovor na: primvla (#3025749)
Odgovori   +    1
Motor z notranjim izgorevanjem (bencin, diesel,...)
primvla sporočil: 1.431
[#3025752] 21.08.23 10:25 · odgovor na: FIN-205757 (#3025750)
Odgovori   +    1
ja, ma od kje ta izraz? prvic ga slisim in se mi ne zdi ravno primeren...
AndrejTribuson sporočil: 259
[#3025776] 21.08.23 15:44 · odgovor na: primvla (#3025752)
Odgovori   +    3
Nasprotno, izraz je zelo primeren, saj motor z notranjim zgorevanjem pretvarja notranjo energijo goriva preko sproščene toplote v mehansko delo.
comteo sporočil: 715
[#3025846] 22.08.23 14:41
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: comteo 22.08.2023 14:54
LEta že prepričujem ljudi v avtoindustriji, da namesto avtonomije podajo podatke v stnadrdni obliki:

"poraba pri 50 km/h; poraba pri 80 kW/h in poraba pri 120 km/h na temperaturi 20 stupinj celzija".

Preverljivo natančno. Vsak vozi drugače in podatke ne morejo bit nikoli enaki.


Trenutno pojem avtonomija je brezveze. Po regionalnih cestah gre avto 20% več, kt kaže WLTP (recimo če se dnevno voziš v služboiz Dravograda v MAribor) ali po zimi na avtocensti 30% manj (če ne prilagodiš hitrost razmeram in omejitvam)...
comteo sporočil: 715
[#3025847] 22.08.23 15:03 · odgovor na: X2012 (#3025729)
Odgovori   +    0
[X2012]
Nekoč so tudi vrteli TV oglase, kako pralni praški perejo črne oljne madeže že pri 40 C. Danes tega ni več. Vlaganje tožb proti zavajujočemu oglaševanju je očitno edina pot, zlasti pri tako dragih izdelkih kot so EV.

KOga naj tožim, če mi je avtonomija 10% višja od objavljene od strani tovarne? Praviloma pa je.
Če je večina vožnje zunaj avtocest - recimo živiš na Kroškem.

Strani: 1


vm-qetesh