Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0531Zavar sporočil: 1.294
[najobj]
> Daj človek, začni že uporabljat zgodovinsko tehtnico.

... čuj, če pozabim na zgoraj zelo jasno opredeljeno zgodovinsko primerjavo dveh vsebinsko(!) enakih uporov in po velikosti(!) zelo različnih narodov Slovencev in Rusov, dodatni komentar glede veselo novico www.rtvslo.si/svet/v...jev/668826 iz Hirošime verjetno ni potreben ...

P.S.: tako www.youtube.com/watc...DuHXTG3uyY je s pesmijo "Tomorrow belongs to me" nemška nadrasa skoraj sto let nazaj začela "Endlösung der Judenfrage" in ga z "Endlösung der Rusenfrage" nadaljevala in vsi vemo, kako se je - zgodovina ima res poseben smisel za humor - v Hirošimi in Nagasakiju končalo, res pa se bojim, da se ob razpoložljivem - na Japonce so Američani odvrgli dve od vseh(!) petih atomskih bomb - atomskem orožju na obeh straneh danes v Hirošimi z nadraso zbrano v G7 - mogoče je gazda Biden zapel "Tomorrow belongs to us" - skoraj stoletje kasneje ponovno začeti "Endlösung der Rusenfrage" ne bo končal enako ...
Že takrat (pa sem bil še otrok ) me je v tej sceni motilo predvsem to, da pesem ni bila zapeta v nemškem jeziku.
Tole sem našel na prvo žogo, ampak se vidi da je fake :)
www.youtube.com/watc...QyGBinRB04

p.s.
Jaz ti dam pa še drugo vzpodbudno novico, Trump bo končal to vojno v 24 urah (en dan):
www.youtube.com/watc...fEbGppH86M
Morda ima celo prav.