Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Prihaja sezona jeznih turistov v električnih avtih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Avto] Tema: Prihaja sezona jeznih turistov v električnih avtih
[#3019792] 21.04.23 15:37 · odgovor na: 0430ABAKU (#3019752)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: najobj 21.04.2023 15:39
[0430ABAKU]
Mater ste vsi pametni in vse veste.
Tri leta imam EV kot svoj prvi avto. Do zdaj prevozil 70.000 km.
Letos bil z njim v Milanu, Banja Luki in Pragi. Poleg rednih voženj v Mb in Kp.
Naslednji teden grem v Ulcinj, pa me nič ne skrbi.
Do zdaj v 3 letih sem za elektriko na polnilnicah zmetal manj kot 500€ za 70.000 km.
Edino kar res zamerim, da so polnilnice redko na suhem pod streho.
... čuj, najprej preberi članek, potem pa komentiraj, kar glede na Miloševo izkušnjo - do prave turistične sezone je še zelo daleč - opisano v članku, tudi ti nisi tako zelo pameten, kot se ti zdi ...

P.S.: poleg opisanih težav zaradi (neobstoječih) polnilnic v članku med drugim piše, da je bil v EU lani delež električnih vozil med vsemi NOVIMI vozili 14 odstotkov, kar pomeni da je bilo 86 odstotkov NOVIH vozil še vedno vozil z ICE motorjem, ti pa zguglaj - pomisli na dolgo zgodovino brez električnih vozil - koliko je VSEH vozil na cestah v EU in izračunaj, kdaj - če pozabim na potrebno elektriko in infrastrukturo, ki je ni dovolj in je niti ni na vidiku - jih bodo VSE nadomestila električna vozila, kot je ambiciozni načrt z osnovnošolsko matematiko in fiziko skreganih polpismenih bruseljskih birokratov ... aja, javil sem se, ker sem tudi sam komentiral Milošev članek in nisem dovolj pameten, da bi razumel, zakaj na osnovi svojih dosedanjih(!) izkušenj nekateri mislite, da ste sami na svetu in da bo vedno tako ...