Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Kakšen je Volkswagnov recept za poceni električni avto

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

comteo sporočil: 664
[Avto] Tema: Kakšen je Volkswagnov recept za poceni električni avto
[#3019398] 15.04.23 03:00 · odgovor na: PKZ08 (#3019352)
Odgovori   +    1
[]
Jaz pa kljub vsemu ne razumem, zakaj tolikšno siljenje z elektriko. Včeraj sem si na youtubu ogledal nekaj porab novih golfov (8) (ki je za moj okus prevelik inj pretežak avto - pa vendar lažji kot SUV)) mestni ciklus pol ure 1.0 TSI 6l/100, 2.0.TDI 4,5 l/100 !!!!!, 80 km/h 1.0TSI 3,6 l/100, 2.0TDI 2,7 l/100, pri 100 km/ 1.0TSI 4,3l/100, 2.0TDI 3,5 l/100, in pri 120 km/ 5,3 proti 4,2 za dizla, itd. (www.youtube.com/watc...nel=Jocar)
Predstavljajte si koliko še manjše bi bile te številke če bi to tehnologijo aplicirali na nek manjši avto. Poraba postaja v resnici zanemarljiva, in res menim, da je menjati to za tone električnih baterij z vsemi težavami, ki jih to prinaša s seboj in relativno neuporabnostjo za prava potovanja (ki so itak redka in zato z vidika co2 zanemarljiva) nepotrebno neumno in škodljivo.
Nekaj ciljanih (tudi davčnih) ukrepov in uporaba zdrave pameti in zmernosti namesto stampediranja v elektično prihodnost (vsak naj pripravi novih 30 jurjev - koliko co2 pa proizvede vsak, ki pripravi novih 30 jurjev) bi dalo boljše rezultate.
Zakaj "siljenje z elektriko"?
Ker jo kupci hočejo.
Če nisi hiter, bodo kpci kupovali kitajske, ameriške in korejske električne avte. In bo evropska industrija doživela klavrni konec Nokie in Kodaka.

Kateri je najbolj prodajan avto v mesecu marcu v Sloveniji?