Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
Ne vem koliko italjani govore angleško.
Ravno zadnjič sem govoril z mladim fantom, ki prodaja italjanske kmetijske stroje tudi v tujino. Sicer ne gre za miljonske zneske, a pravi da jim logistika in jezik še vedno sepata. :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3018032

Strani: 1

FjodorKirilovic sporočil: 961
[hostamox]
Ne vem koliko italjani govore angleško.
Ravno zadnjič sem govoril z mladim fantom, ki prodaja italjanske kmetijske stroje tudi v tujino. Sicer ne gre za miljonske zneske, a pravi da jim logistika in jezik še vedno sepata. :)
Ja, včasih se angleščina malo zatika, ampak saj za silo znam tudi italijansko in hrvaško, tako da bi se že zmenili. Je pa verjetno dobro imeti kakšnega lokalca za prijatelja, da ti pomaga pri birokratskih čarovnijah in drugih opravkih.

Sicer se je znanje angleščine v zadnjih 20-30 letih dramatično izboljšalo. Tudi v Sloveniji, seveda.

Včahih smo s Čehi (oz. vsemi Slovani) govorili vsak v svojem jeziku. S Francozi je bila sploh težava. Italijani so se vsaj trudili, pa jim ni uspevalo. Madžari, Slovaki, Dalmatinci, so bolj znali nemško. Rusi so govorili samo v cirilici itd. Obstajali so celo nizozemski upokojenci, ki niso govorili angleško.
Zdaj je po Evropi bistveno drugače.

Pred par dnevi sem srečal enega tipa, ki dela za multinacionalko, ki ima hčere tudi v Slovenij in Uzbekistanu.
Ima zahtevno nalogo, a je rekel, da mu gre v Sloveniji gladko, ker ima normalne sogovornike in mu je vse jasno.
Za Uzbekistan pa pravi, da sploh ne ve kako bi se lotil zadeve.
Tam mu ni jasno, kaj kdo dela, če pa že najde kopetentnega sogovornika, ta zna kvečjemu rusko.

Strani: 1