Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Nollem sporočil: 967
[najobj]
> [Nollem]
> > [najobj]
> > > [Nollem]
> > > kaj pa se lahko pri panelu vžge? Pv ima skoraj vsak avtodom namonitirano, pa še nisem slišal ze en požar.
> >
> > ... čuj, kot jaz razumem to zadevo, je poleg 24/7 medijskega nabijanja - rešimo planet z zeleno brezogljično trajnostno samooskrbo in še prišparajmo - in posledično množičnega montiranja sončnih panelov www.zurnal24.si/pod-...elo-397382 glavni problem, da ko sončni panel zagori, je zaradi elektrike in strupenih plinov zelo nevarno in je požar težko hitro pogasiti ...
> >
> > P.S.: kaj požar sončnega panela na balkonu pomeni - na strehi grejo strupeni plini v luft, na balkonu pa k višje stanujočim sosedom niti ne zgolj v neposredni bližini - v večstanovanjskih blokih strnjenega naselja raje ne bom razmišljal ...

> če že popaš linke, vsaj preberi kaj v njih piše:
> "je na ostrih robovih nestrokovno izvrtane luknje skozi pločevinasto streho prišlo do poškodbe izolacije in posledično do kratkega stika med vodniki na izhodu generatorja sončne elektrarne"
>
> še 1x, paneli ne gorijo...

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, mora glede na tukaj bb.si/f/docs/diploms...loga_0.pdf napisano diplomant vrniti diplomo, njegov mentor pa zapustiti mesto predavatelja na visokošolski ustanovi ... eh, jebiga ...

P.S.: če že odgovarjaš na moje poste, probaj prebrano razumeti, ker ni poanta, zakaj gori, ampak je poanta, da gori ... khmm, oziroma če napišem bolj počasi, je moja itak jasna poanta v množičnem in zato nestrokovnem montiranju sončnih panelov, kar se v konkretnem primeru kaže v omenjenem "je na ostrih robovih nestrokovno izvrtane luknje skozi pločevinasto streho prišlo do poškodbe izolacije in posledično do kratkega stika med vodniki na izhodu generatorja sončne elektrarne" ... aja, ob primerni temperaturi in kisiku gori vse, tako da jaz na tvojem mestu ne bi bil preveč pameten ...
berem zelo počasi in razumem (DN 4.1.2), da največkrat zagori ostrešje zaradi napake v kablovju.

sem še 1x zelo počasi prebral tudi tvoj post, kjer si pisal o požaru panela. panel pa ne zagori, je pa velika ovira za gasilce, ker zelo otežuje gašenje strehe .