Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.192
osebno jemljem neko piar prsenje, s smislom ali brez, kot statisticno normalni del delovanja volitev; in to prej jemljem kot vednodobno kot pa prav novodobno lastnost. komot obstajajo tudi posamicni protiprimeri (npm ti ne znam komentirati, ker nisem tolko spremljal), ne pricakujem pa tega kot baseline.

sicer imam sorodnike tudi na ceskem (jebiga, karkoli primes, evo nas :) in je moj vtis, da je njihov vtis, da kakor je babis v karieri marsikaj prihvatiziral, je imel podoben odnos do drzave in da ga res ne bi imeli kjerkoli blizu kakrsnekoli oblasti.

zdruzeno z onim, kar ga je babis zunanje in notranje politicno kronsko usral glede nata, bi osebno rekel, da so bile te volitve predvsem, a se da voliti za koga, ki zgleda nekako normalen, cim bolj po jusu in ni babis in avanturist. bil je na voljo taksen kandidat in je bil izvoljen.

tako da bo po moje 5 min po voltivah (to je zdaj) zelo akademsko vprasanje, ali je kandidat omenjal tudi kaj takega, kar tkoaltko ni v njegovi pristojnosti, komot pa je bilo tudi ze prej.

zdaj seveda... prav vojaka, ki obljublja, da bo naredil red, je zgodovina ze marsikje videla, tako da je tudi to lahko iztocnica, vendar v tem trenutku prevec oddaljena zame. ne pa povsem, ker smo po moje globalno v trendu centraliziranja oblasti.