Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.048
[hostamox]
> [trocki]
> OK, se predam. Torej smo na Balkanu obsojeni na nizko dodano vrednost in slabe plače, ker pač ni dovolj domačega kapitala. Še dobro, da meni osebno ne gre tako slabo! A vseeno bi raje živel v bolj zadovoljni družbi.

:)
denar ni merilo zadovoljne družbe. POmaga pa. Če si bral članek o upravljalcu Norveškega državnega sklada, ki npr. promovira visok davek na dediščino pri res bogatih.

Tudi države kjer imaš visoko dodano vrednost oz dovolj kapitala to niso postale čez noč.
Če se primerjaš le s sosedi so to države z več sto let staro tradicijo Avstrija in Italija ter npr Madžarska, ki se ji je zgodil komunizem kot nam. Za razliko od ostalih držav srednje evrope mi nimamo te kapitalske tradicije, bolj ko ne smo bili delavci, hlapci če hočeš. Verjetno bomo to še nekaj časa, plače v lasti tujih podjetij so ponavadi višje.
Če bojo npr države srednje evrope lahko pridobile nek kapital iz tujine oz domačega oplemenitile, ker tradicijo elit ipak imajo; se moramo mi spomnit nekaj drugega, kako bit konkurenčen, privabljat tuj kapital in domačega oplemenitit.
Na nekem razvojnem razpotju smo že kako desetletje.
Imamo odlično lego in npr z estonskim pristopom do učinkovite državne uprave, bi lahko omogočili lažje poslovanje podjetjem, začetke.
Mogoče pa je del rešitve, da npr uvozimo kakega estonskega politika za predsednika vlade :) ?

Počakaj s hvaljenjem Estonije še nekaj mesecev, da se izračunajo statistike ECB, OECD.
V lanskem letu so zamočili za celo desetletje, ker se jim je za moje pojme precej nesmiselni kazalec BDP po pariteti kupne moči (po katerem so blesteli) sesul v franže