Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 8.017
Zadnja sprememba: FIN-379669 03.12.2022 04:10
Toplogrednemu učinku se ne moremo izogniti... se pa mu tudi v preteklosti nismo. Milijone let nazaj, ko so tacali dinozavri po Sibiriji. Pa je vseeno prišlo potem do ledene dobe, a dinozavri so izumrli baje zaradi efektov padca kometa /večjega meteorita... mnogo pred ledeno dobo.

Torej, nihajnost dogodkov je edina konstanta skozi zgodovino Zemlje.

Vse skupaj pomeni, da gremo v fazo segrevanja, ki se bo izpela in potem pride do kontra učinka s procesom ohlajanja.

Sprememba razmerja plinov v zraku pomeni, da se bo genetika spreminjala. In ta se prilagaja mnogo hitreje, kot si mislimo, sicer ji bomo mi pomagali z genskimi terapijami.

(Taljenja ledu se ne da ustaviti, poteka že stoletja, sedaj bo šlo še malo hitreje. In efekti, ki iz tega sledijo, so jasni. Kot praviš, zasičenost ozračja s CO2 morda kvečjemu bremza toplogredni učinek, ... o tem nisem prepričan, ker je CO2 dokazano absorbcijsko-toplogreden... a z večjim izhlapevanjem vode pridemo do vse večjega učinka tople grede... po moje.)

Čas bo pokazal, kdo ima prav... a dotlej, do končnega spoznanja je še 10.000 let, vmes pa bomo mi že kje drugje... :)