Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-544124 sporočil: 2.871
Minister za zdravje je trenutno najslabša možna služba v Sloveniji.

Pod seboj ima dobra 2 milijona ljudi, ki si želijo kakovostnih in pravočasnih zdravstvenih storitev.

Nad seboj ima pa celoten zdravstveni sistem in določen lobi zdravnikov, ki so vedno proti vsem spremembam.

Tako je minister med hudim nakovalom in še hujšim kladivom.

V zdravstvu pa je itak rak rana, da delajo super počasi, kot njim najbolj paše.

Tudi menedžment je na njihovi strani in direktorji nimajo nobenih možnosti, da kaj spremenijo.

Večina pa se jih sploh noče konfrontirati z zaposlenimi in tudi ne želijo nič spremeniti.

Plače pa bi seveda imeli najvišje ali še malo čez.

OK, naj bodo plačani dobro, ampak naj tudi svoje delo opravijo, kot je treba !!!

Danijel, ne daj se !!!!!!

Imaš podporo večine državljanov, ki si želijo dobro zdravstveno oskrbo !!!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3012183

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.307
Problem Javnega zdravstva je v tem, da medtem ko smo metali milijone in milijone v operacije sivih mren, pa menjave kolkov (beri: skrajševanje čakalnih vrst), nam je vzporedno razpadel primarni del.

Ker je izbira osebnega zdravnika docela svobodna, se je zgodilo, da ima v Ljubljani osebnega zdravnika 30.000 ljudi, ki spoloh niso meščani ljubljane, hkrati pa je 15.000 meščanov in meščank ljubljane brez izbranega osebnega zdravnika. Pri čemer je edini družbenik in ustanovitelj Zdravstvenega Doma Ljubljana Občina! Dodaten fail je bil, da je država v času cerarja pristala na znižanje glavarinskih količnikov (v zameno za nekaj manjše povišanje plač) iz 3200 na 2900 i kusur, kar je pomenilo, da so kar naenkrat pa vsi postali overbooked. in ne jemljejo. Nominalno so fuuullll obremenjeni.

In tretja bedarija. Koncesionar je plačan po pregledu. toliko ljudi kot pregleda, toliko lahko zakasira ZZZS in privatnim zavarovalnicam za dopolnilno. V Javnem zdr domu pa temu ni tako. Ker račune izstavlja Zdr. dom. In imaš lahko precejsšne razlike med efektivno obremenitvijo med ordinacijami znotraj zdr. doma. Plačani pa so, zdravniki in zdravnice, praktično enako.

In hec je, da ta segment zdravstva sploh ni tako bajno plačan. Ta lep denar, vlečejo fantje in tete v obeh UKC-jih in bolnicah. in za te se tudi Koštrun (nisem se zatipkal) tudi bori.

In ker je družinska medicina pač slabše plačana, se manj študentov medicine odloča za specializacijo v tej smeri.

Čakalne dobe? menda je 20% takih primerov, ko ljudje sploh ne pridejo na specialistični pregled. Kako imamo lahko računalniški sistem, ki "briše" neponucane napotnice ven iz sistema? V urejenem delujočem zdravstvenem sistemu takih napotnic ne bi smelo biti. Nekaj malega, kar bi prerdstavljalo al hospitalizirani iz nekega tretjega razloga, ali vmes umrli. teh ne more bit 20% vseh?

Strani: 1