Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dvakrat za in enkrat proti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.931
[Glavni forum] Tema: Dvakrat za in enkrat proti
[#3011765] 26.11.22 12:09 · odgovor na: hostamox (#3011730)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2022 12:11
[hostamox]
Konzervativni gradualističen levičar

Sedaj pa napiš, kaj si ti misliš pod to besedno zvezo.

Ker konzervativno od levega je za moje pojme komunizem. edino če hočeš povedat , da si proti sredini sam potlej pa ne vem kaj dela zraven gradualističen, postopen.

www.finance.si/83556...radualizem
na tole sem naletel, ko sem iskal, kaj pomeni gradualist
... eh, če sem iskren, sem se z "definicijo" konzervativno gradualistični levičar delal norca iz političnega predalčkanja in posledične delitve na "naše" in "vaše", s katerim se ne samo na totem forumu - sploh nisi edini - malo preveč obremenjujete ... no, če pa svoj pogled na svet razložim v ljudskem jeziku, pa konzeravtivno gradualistični levičar pomeni, da stvari probam premisliti, jih izvajati postopoma in da se mi kot levičarju pri tem ne jebe za vse okoli sebe ...

P.S.: kot sem v totem threadu večkrat napisal, raje ne bom ugibal, kdo se z delitvijo naroda z nikoli preteklo polpreteklo preteklostjo najbolj trudi in - večini so se v 50 letih stare rane verjetno (malo) zacelile - od "uspešno" obujene in vsaki novi dan spodbujane delitve na "naše" in "vaše" že 30 let zelo dobro živi ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3011765

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Dvakrat za in enkrat proti
[#3011768] 26.11.22 12:27 · odgovor na: najobj (#3011765)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 26.11.2022 12:41
Ne gre se za predalckanje le hitrejši tok razumevanja, zato je izumljen jezik in nove besede, da ne rabiš razlagat pojma.

Sicer ne razumem kaj bi kot levičar postopno spreminjal, ker da si proti spremembam si že s svojo konzervativnostjo, ki naceloma levicarjem, v slovenskem umevanju besede naprednjakom, že sam po sebi dana.

Ker ti je mar za druge, si kje prostovoljec ali si le iz naslanjača :).

Strani: 1