57 min
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju
1 ura
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM
2 uri
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 3
3 ure
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 2
3 ure
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 3
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov
4 ure
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
4 ure
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
4 ure
Tudi poštarji bodo stavkali 1
4 ure
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
5 ur
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente 1
6 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
7 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
7 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
10 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
10 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
10 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
10 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov 1
12 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.930
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2022 19:13
[alpha7B5sn]
> [najobj]
> > [Rokc5]
> > Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
> > Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
> > Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.
> ... OK, če bo Logar zmagal, bo že pri 51 letih ali po drugem mandatu pri 56 letih podobno kot letos Pahor že pri 59 letih na koncu svoje politične kariere ... no, če pa bo Logar spušil, pa bo kot luzer bolj težko kandidat za PM na naslednjih volitvah, sploh ker za PM moraš na parlamentarnih volitvah najprej zmagat in potem še s koaliciijo imet 46 glasov ... alzo, če skrajšam in sem malo žleht, meni Logarjeva predsedniška kandidatura bolj deluje - če povem v šahovskem jeziku - kot kraljevi gambit, ki ga je vrhunsko odigral Janez Janša ...
No, glede tega se pa ne strinjam s teboj. :-)

Za Logarja je kateri koli rezultat (drugega kroga) predsedniških volitev pravzaprav rezultat tipa win - win!

In sem prepričan, da če o tem on tudi sam osebno ne bil prepričan in imel razčiščeno, potem sploh ne bi kandidiral. V celoti zmagovalni rezultat je z njegovega vidika in zanj osebno, mislim zagotovo dolgoročno, bil jasen že v prvem krogu tokratnih predsedniških volitev! In ta mu zagotavlja uspešno dolgoročnost v kakršnem koli morebitnem naslednjem poskusu, če in ko bo ta (zanj) potreben.

Zame daleč bolj zanimivo bo (nadaljnje) ravnanje in odzivanje slovenskega medijskega prostora na nedeljski končni rezultat (Logarja). Namreč, koliko izven pričakovanega bo (omenjeni prostor) šel ali si (navidezno) dovolil iti v enem ali drugem primeru. Tukaj bi uporabil en izraz, podoben v angleškemu originalu tistega, zaradi katerega je Janša po njegovi uporabi bil klican tudi na sodišče ... (Najbrž bi bilo zanj s tega vidika varnejše, čeprav seveda živimo v navidezni demokraciji, če bi se ob sicer upravičenem kritiziranju npr. 'novinark' izrazil v ustrezni in bolj z(a)viti pesniški formi. :> )
... eh, mogoče se motim, ampak ker sem konzervativno gradualistični levičar in razmišljam dolgoročno, mi je Logarja kot človeka - deluje mi normalen - preprosto škoda, da bi že pri svojih 51 ali 56 letih - predsednik države je vrh politične kariere in z vrha lahko gre samo še navzdol - prehitro končal svojo politično kariero, namesto da bi jo kot do zdaj gradil postopno in zanesljivo ...