Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.969
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2022 15:30
[0531Zavar]
> [Morbus]
> Sej bo kmal konc gorjac... pri surovinah se gre bolj za kontrolo nad njimi ni da jih rabijo gre za to, da jih tri firme, ki sem jih nastel ne dobijo... ne bojo nic kaj kmalu zaceli rudarit..treba se je zavedat, da rusija je energetsko podjetje..
Rusija je predvsem s tanki oborožena bencinska pumpa :)

Šalo na stran, nafte in plina je v svetu dovolj, tudi brez potencialnih zalog v vzhodni Ukrajini. Rusija pa tudi še zdaleč ni eini zalogovnik teh surovin.
Je pa res, da si je EU (beri Nemčija) dovolila preveliko odvisnost od enega vira, zato je zaj cel hudič.
... evo, to www.youtube.com/watc...IC7Rtknuy0 verjetno ni preveč zahtevno za poslušat, ker je realizem Dostojevskega, Tolstoja in celo lirika Puškina za polpismene rusofobe preveč zahtevno berilo za današnji deževen dan ...

P.S.: če nimaš posluha in ob glasbi ne moreš uživat, pa glej laboda, mogoče te bo pomiril ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3009599

Strani: 1

0531Zavar sporočil: 1.323
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [Morbus]
> > Sej bo kmal konc gorjac... pri surovinah se gre bolj za kontrolo nad njimi ni da jih rabijo gre za to, da jih tri firme, ki sem jih nastel ne dobijo... ne bojo nic kaj kmalu zaceli rudarit..treba se je zavedat, da rusija je energetsko podjetje..

> Rusija je predvsem s tanki oborožena bencinska pumpa :)
>
> Šalo na stran, nafte in plina je v svetu dovolj, tudi brez potencialnih zalog v vzhodni Ukrajini. Rusija pa tudi še zdaleč ni eini zalogovnik teh surovin.
> Je pa res, da si je EU (beri Nemčija) dovolila preveliko odvisnost od enega vira, zato je zaj cel hudič.

... evo, to www.youtube.com/watc...IC7Rtknuy0 verjetno ni preveč zahtevno za poslušat, ker je realizem Dostojevskega, Tolstoja in celo lirika Puškina za polpismene rusofobe preveč zahtevno berilo za današnji deževen dan ...

P.S.: če nimaš posluha in ob glasbi ne moreš uživat, pa glej laboda, mogoče te bo pomiril ...
Od rusofobije k sreči ne trpim, v bistvu mi je bila še donedavno nerazumljiva.
Še pred zadnjimi dogodki sem imel celo namen turistično obiskati Moskvo in St. Petersburg...

Seveda nisem naivno spregledoval starejše in novejše zgodovine, sem pa bil kljub vsemu mnenja, da Rusija s Putinom na čelu deluje občasno sicer brutalno, pa vendarle še nekako racionalno...
Po tej brutalni agresiji, pa sem spoznal, da Putin in sistem, ki ga je ustvaril delujeta samo še bolj brutalno in čedalje manj racionalno.
Nazadnje le drži kakor pravijo: History never repeats itself, but it does often rhyme.

Strani: 1