Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nepremičninski trg: upad ali stagnacija?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0531Zavar sporočil: 1.309
[Glavni forum] Tema: Nepremičninski trg: upad ali stagnacija?
[#3005309] 01.09.22 20:54 · odgovor na: Gustl (#3005253)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> []
> > [BigBrother13]
>
> Zadevo bi morali diametralno obrniti - znižati dajatve iz naslova dajanja nepremičnin v najem (govorim o dohodnini) in o "temeljitem" davčnem nadzoru ter vse kršitelje (tako imenovane lastnike praznih nepremičnin - le-teh več ali manj ni, je le siva ekonomija) drakonsko kaznovati.

Praznih nepremičnin je videti žal kar precej. V Ljubljani vidno "s prostim očesom", ko se v nekatera stanovanja v novih soseskah/stavbah ne vseli nihče.

Sam sem imel podobno izkušnjo, ko sem se leta 2005 vselil v povsem novo sosesko, kjer je stanovanja pokupilo precej podjetij (nalozbeno). Skoraj dve leti sem živel v ghost townu.

Jaz bi sel v palco in korenček - nižja dohodnina za oddajanje in nek davek na prazna stanovanja.
To bi gotovo bolj normaliziralo trg. In še džava bi dobila kakšen euro več v proračun.
Stanovanja niso delnice, ki lahko ležijo in to ne škoduje nikomur. Prazno stanovanje (kot nalozba) pač vpliva na druge.
Žal pri nas stanovanja delujejo kot naložba za ugodno parkiranje odvečnega denarja.
Stvar je absurdna do te mere, da se marsikateremu takšnem naložbeniku enostavno ne ljubi niti to, da bi dal stanovanje v najem. Pa četudi za neprofitno najemnino in stroške.
Kot slišim so ob zadnji kovid krizi zdravniki masovno investirali v nepremičnine.