Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.054
[1127DXSXU]
> [0531Zavar]
> > [alek14]
> > Naj ljube SLO-jevce pomirim. Če ne bo plina tudi elektrike ne bo. Toliko izpada, kot je plina, bi el. izredno težko pokrila z juelovo pretvorbo.
>
> V SLO skoraj ne uporabljamo elektrike pridobljene iz plina. 40% naših potreb pokrije NEK, 30% TEŠ in 25% HE..

Mi ne, ampak Evropa proizvede nekje 30% proizvodnje električne energije s plinskimi elektrarnami.
Glede tega da bi pri nas ne zmanjkalo ko bo okoli zmanjkovalo pa je iluzija. Mi ne moremo prekinit povezav s tujino. In če bodo naokoli redukcije bodo enako tudi pri nas. Že zaradi solidarnosti z EU članicami.
Potebe, da bi pri nas zmanjkalo ravno ni.
Mi porabimo okoli 13 TWh električne energije na leto. Letos je v povprečju uvažamo okoli 25% to bo okoli 3,2 TWh.
V šoštanju imamo inštaliranih prostih kapacitet, ki lahko brez problemov dodatno zagotovijo teh 3,2 TWh, nimamo pa premoga.
Nekdo zajabava ljudi zaradi zelene agende in ne uvozi 3 mio. ton premoga, 250.000 ton na mesec, ki bi rešile vse naše probleme, in bi postali samooskrbni. Mogoče bi se delno dalo povečati tudi izkop v premoga v Velenju.
s tremi milijoni ton, ki na trgu stanejo okoli 400 mio. €, bi si zagotovili okoli 3 TWh energije, kar pomeni, da bi bila proizvodna cena malo nad 100 €/MWh + ogljikovi kuponi.
Skratka mnogo manj (5 ali 6 X) od sedanjih tržnih cen elktrike.
Sicer je na deponiji v Velenju 250.000 ton, kar bi lahko, če vsega skurimo, zagotovilo mesec dni samooskrbnosti.