Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.358
[alek14]
Covid je fental 20 miljonov ljudi and counting (do konca jih lahko še 20M mirne duše).
6,455 milijona mrtvih S in ZARADI Covid. Zaradi Covid je umrlo najbrž okoli 3 milijone ljudi. Ali pa 4.
Jedrske nesreče skupno do sedaj 50... (pa ne miljonov).
Ti upoštevaš direktne smrti. Ne pa vseh levkemij, kancerogenih bolezni in podobnega, ki so se dokazano povečale. Prav za Černobil so številke nekje med 4 do 16 tisoč. Resnice pa ne bomo izvedeli (ne ti ne jaz) ker je sovjetski režim to zelo hitro in uspešno zataškal. Bi bil pazljiv s takim downplayingom števila mrtvih, ker ravnaš tako kot tisti, ki so se tak downplaying šli takrat v realtime.

Ker sem tudi jaz že zarad nekih internih sitnosti lazil po onko me zanima kako to, da v kolikor so te reči tako nenevarne, pri obsevanjih upoštevajo varnostne protokole okoli tega? Zakaj tega ne počno kar na hodniku?
Mislim, da imam kar pošlihtano, česa se je smisleno malo bat. :)
Tvoja težava je v tem, da si sicer izjemno razgledan in načitan človek, a vendarle ti izjemno primanjkuje empatije do sočloveka. In ker te empatije nimaš (se vidi po tem, da te za nemerljivo človeško plat bivanja in življenja, boli kurac), so potem tudi tvoje ideje izjemno zabetonirane. In vedno s poudarkom le na enem vidiku. Skratka, po do sedaj videnih objavah, si izjemno binarno usmerjen. Al je A ali pa B.

Tako je bilo pro Covidu. Vse je treba zapret, izolirati ljudi švasati v hiše. In endimion je sokriv za mrtve. Pri čemer ne bova nikoli vedela koliko mrtvih bomo pa še imeli, ker denimo cel kup ljudi ni dobilo ne pravilne ter pravočasne diagnostike, ne zdravljenja. Pa je to le en vidik posredne škode ki je nastala.

Potem fracking v Prekmurju. Enostavno ne zmoreš skontemplirati, da je dovolj EN sam zajeb. En sam. Ne 100 njih. Pa je Prekmurje onesnaženo pod zemljo skup z veliko viri pitna vode za desetletja. In ker pač nisi tam, ti je za to opcijo vseeno. Ker se te downside ne zadeva. Upside je pa lahko tudi tvoj.

Vojna v Ukrajini se spet po tvoje lahko konča le z napadom Nata na Rusijo. Niti ne želiš razumeti, da to najverjetneje pomeni 3 svetovno vojno. Spet ti ne boš dal sina na parapet, in si si izračunal da raketa ne bo padla na tvojo hišo. 10.000-e mrtvih in milijoni razseljenih po vsem svetu so zate le fuss-nota v tej tvoji ideji.

Ne jemlji mojega pisanja za slabo. Jemlji ga dobronamerno. Ker si čist fejst dec. Svetujem ti le malce več občutka za prostor in čas. Ter soljudi.