Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[privatsandra]
pa prosim poglejte letne napovedi za leto 2023, 2024 itd. na link ti vrže dnevne kar je odvisno od vremena in drugih dejavnikov,
.
Kakšne bodo cene energentov v naslednjih letih ne ve niti Nostradamus, vključno za naše domače cene, ki nimajo direktne zveze s tujimi, kakor je naša voda, sonce ali lesna kuriva.

Govoriti o cenah elektrike na borzi, nima neke direktne povezave s cenami, ki jo plačujejo odjemalci, zlasti majhni. Moja cena še zdaleč ni 300-600€/MWh. Torej je potrebno podati te podatke in ne neke podatke špekulativne narave (futures). In če kaj vem, so v Franciji naredili določene ukrepe pri regulaciji cen elektrike, tako da če kaj vem so cene precej nižje kot v Nemčiji. Vsaj tako mi je zatrdil moj sin, ki se je konec leta preselil iz Francije v Nemčijo.
In nenazadnje, prav po zadnjih podatkih nesposobni Francozi izdatnu krmijo nenasiten nemški trg z elektriko in ne narobe. In še nekaj, za zadnja dva mrka v Evropi so bili krivi Nemci in ne Francozi. Lahko pa seveda resnico obrneš in rečeš, da so za zadnji mrk bili odgovorni nesposobni Balkanci, saj jim je odpovedalo preobremenjeno vozlišče zaradi enormnega črpanja energije v nemčijo nekje na meji med HR in SRbijo.