Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.967
Zadnja sprememba: najobj 19.07.2022 15:38
[0531Zavar]
> [FrRoSt]
> Btez skrbi! :)
>
> Bodo tudi zasebna gospodinjstva čutila!
>
> V najboljšem in najlepšem primeru bodo čutila "samo" na denarnicah!! :))
To pa čutijo že sedaj..
Seveda pa je tudi za upoštevati da je dejanska cena plina cca 60-70% (odvisno od velikosti odjema) od maloprodajne. Skratka, še kar nekaj manevrskega prostora za državne intervencije v korist volilne baze :)
... čuj, ker tega forum.finance.si/?m=...160&single nisi nič komentiral in ker sem s tabo precej debatiral o ameriški proxy vojni z Rusi na hrbtih nesrečnih Ukrajincev in v Ukrajini še živečih Rusov, me zanima, kako komentiraš obglavljenje vrha ukrajinske tajne službe in državnega tožilstva www.rtvslo.si/svet/e...lko/634515 , sploh v luči novih www.24ur.com/novice/...luzbe.html zamenjav najbližjih sodelavcev Zelenskega, ki jih zelo verjetno še ni konec ...

P.S.: če mene kaj vprašaš, je Zelenskemu že nakaj cajta jasno - skupaj s Krimom bo Donbas del Rusije, ker je od časov carske Rusije večinsko poseljen z Rusi - da je on lahko predsednik Ukrajine samo, dokler traja nesmiselna vojna ne glede na ubite - ppleg Ukrajincev so zaenkrat to tudi Rusi - državljane Ukrajine, njegovi najbližji na veleizdajo obsojeni sodelavci pa bi radi konec agonije, ki razen Američanom in seveda Zelenskemu osebno - on ima nadzor nad milijardami pomoči - ne koristi nikomur ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3002226

Strani: 1

EKSPROPRIACIJA sporočil: 448
Je možno, kar pišeš. Je pa možnih še 30 drugih scenarijev. Tega tvojega si pač prikrojil svojemu svetovnemu nazoru, beri levuharskemu podpiranju Rusov.
0531Zavar sporočil: 1.322
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [FrRoSt]
> > Btez skrbi! :)
> >
> > Bodo tudi zasebna gospodinjstva čutila!
> >
> > V najboljšem in najlepšem primeru bodo čutila "samo" na denarnicah!! :))

> To pa čutijo že sedaj..
> Seveda pa je tudi za upoštevati da je dejanska cena plina cca 60-70% (odvisno od velikosti odjema) od maloprodajne. Skratka, še kar nekaj manevrskega prostora za državne intervencije v korist volilne baze :)

... čuj, ker tega forum.finance.si/?m=...160&single nisi nič komentiral in ker sem s tabo precej debatiral o ameriški proxy vojni z Rusi na hrbtih nesrečnih Ukrajincev in v Ukrajini še živečih Rusov, me zanima, kako komentiraš obglavljenje vrha ukrajinske tajne službe in državnega tožilstva www.rtvslo.si/svet/e...lko/634515 , sploh v luči novih www.24ur.com/novice/...luzbe.html zamenjav najbližjih sodelavcev Zelenskega, ki jih zelo verjetno še ni konec ...

P.S.: če mene kaj vprašaš, je Zelenskemu že nakaj cajta jasno - skupaj s Krimom bo Donbas del Rusije, ker je od časov carske Rusije večinsko poseljen z Rusi - da je on lahko predsednik Ukrajine samo, dokler traja nesmiselna vojna ne glede na ubite - ppleg Ukrajincev so zaenkrat to tudi Rusi - državljane Ukrajine, njegovi najbližji na veleizdajo obsojeni sodelavci pa bi radi konec agonije, ki razen Američanom in seveda Zelenskemu osebno - on ima nadzor nad milijardami pomoči - ne koristi nikomur ...
Mene takšne čistke v sedanjem stadiju vojne sploh niti najmanj ne čudijo. Ukrajina je bila namreč še za časa Sovjetske zveze poligon za delovanje ruske obveščevalne službe (takrat KGB), kasneje seveda tudi ruske FSB. Naivno bi bilo torej za pričakovati, da bi bila sploh možna instalacija proruskih marionetnih voditeljev Ukrajine, ter cele plejade proruskih kadrov v ukrajinskih političnih, vojaških, obveščevalnih in gospodarskih strukturah, brez izdatne pomoči ruske obveščevalne agenture. Če od začetka spremljaš stanje na bojnih linijah si lahko opazil številne čudne odločitve ukrajinskih obrambnih sil (od tega da niso blokirali cest iz Belorusije v začetnih dnevih vojne, do tega da niso razstrelili ključnih mostov, ki še danes služijo za logistiko ruski armadi na vzhodu).
Gre pač za konsolidacijo v lastnih vrstah, ki bi se verjetno zgodila tudi v mirnodobskem času, najbrž sicer manj radikalno in bolj pravno korektno, tako da tudi nedolžne žrtve tega "lova na čarovnice" niso izključene.
Navsezadnje je Putin nekaj podobnega že izvedel v lastnih vrstah, po nekih ocenah je bilo zamenjano ali priprto več kot 1.000 ljudi, nekateri celo iz njegovega notranjega kroga, tko da res ne vidim kaj te pri tem tako čudi. Kot berem tudi Ukrajina podtika agente na rusko stran, tako da dlje ko bo vojna trajala več bo teh menjav na obeh straneh...

Strani: 1