Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-578725 sporočil: 83
Tvoj sodobni diesel spušča v ozračje še kaj drugega veliko bolj nevarnega kot CO2, kar EV ne... A lahko dizl polniš doma, ker jaz moja 2 EVja lahko...?!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3001709

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
Elektrarne na premog so pa super duper ekološke, kajne?
najobj sporočil: 31.960
[info58]
Tvoj sodobni diesel spušča v ozračje še kaj drugega veliko bolj nevarnega kot CO2, kar EV ne... A lahko dizl polniš doma, ker jaz moja 2 EVja lahko...?!
... holy shit ! ... čuj, celo če pozabim na ceno oe.finance.si/900214...e?src=live elektriko in "eko" pridobivanje na premog, me res zanima, kaj bodo rekli tvoji sosedje, ko oni zaradi redukcij čez dan ne bodo imeli elektrike za kuhanje in pranje, da boš ti ponoči - zaradi manjše porabe ponoči verjetno ne bo redukcij - polnil svoja dva električna avtomobila ? ...

P.S.: moje (retorično) vprašanje se nanaša na bližnjo prihodnost naslednjega leta ali dveh in te sploh ne bom vprašal, kako boš ti polnil - itak ne boš - svoja dva električna avtomobila, ko se bo čez nekaj let - itak se ne bo - delež električnih avtomobilov približal vsaj četrtini vseh avtomobilov, kaj šele da bi bili vsi avtomobili električni, o čem samoizvoljeni bruseljski spitzenkandidati z ono fon der lajno na čelu še vedno sanjajo, ker so v osnovni šoli pri matematiki in fiziki sedeli na ušesih ali pa so preveč butasti, da bi karkoli razumeli ... aja, tukaj www.stat.si/StatWeb/...Index/9389 piše, da je bilo do leta 2021 v Sloveniji od 1.617.000 cestnih vozil kljub subvencijam in medijski propagandi registriranih 3.670 osebnih avtomobilov na električni pogon, kar po moji osnovnoišolski matematiki znaša silnih 0,22% vseh avtomobilov ...
1127DXSXU sporočil: 833
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 14.07.2022 12:21
[info58]

Tvoja situacija je v resnici precej redek privilegij, ki ni uporaben za splošno družbeno uporabo (razen, če ne bo imelo osebno vozilo po novem samo 20% prebivalstva):
1. Koliko prebivalcev Slovenije, še posebej pa širše v svetu ima sploh prostor v svoji okolici za polnit električni automobil (polni se po 8 ur)?
2. Tudi, če imajo prostor za polnjenje, v večini primerov omrežje ne dopušča polnit niti enega, kam šele 2 vzporedna automobila.
3. Sploh ni dovolj elektrarn, da bi se v doglednem obdobju proizvedlo dovolj elektrike za polnit.

Električni automobil je sicer zaradi nezadostnega tehnološkega nivoja baterij za sedaj slepa ulica.
In da sploh ne govorimo o izjemnih tveganjih glede požarne varnosti, kjer ti lahko elektrilčna baterija v primeru preboja hitro zažge avto, pa tudi celo hišo v kateri stoji garaža z avtom

Ocenjujem, da bi veliko več dosegli s uporabo tehnologij zelenega vodika, še posebej v povezavi z Amoniakom.
Ampak to zgleda "guruje", ki bi radi z električnimi automobili naredili velik market in dobičke na račun vseh ostalih, ne zanima toliko, ker so manjši dobički. Zeleni in "zeleni" pa v večini žal tehnoloigije in širše vidike njene uporabe esploh ne razumejo dovolj, da bi lahko karkoli konstruktivnega doprinesli in so predvsem "usefull idiots"

btw. premog ima precej več ostalih strupenih snovi, kot diezel, pa še najmanj četrtino večji CO2 odtis na enoto energije.
AndrejTribuson sporočil: 172
[info58]
Tvoj sodobni diesel spušča v ozračje še kaj drugega veliko bolj nevarnega kot CO2, kar EV ne... A lahko dizl polniš doma, ker jaz moja 2 EVja lahko...?!
Eh, tole kraganje je povsem brez pomena. Preberite si recimo tole www.theguardian.com/...tests-show
2000x več onesnaženja kot motorji z notranjim izgorevanjem povzročijo delci, ki odpadajo od avtomobilskih gum. In to tisti ta najbolj zajebani za zdravje. Pri tem pa so električni avti kvečjemu še slabši, ker imajo boljše pospeške in v tem primeru je odpadnih delčkov še več...

Pozabite električne avte, ker ne rešujejo ničesar v zvezi z okoljem. Brez veze, zaradi njih planet ne bo nič čistejši. Sploh pa ne globalno. A ste že bili v Aziji, recimo v Vietnamu, Laosu, Kambodži? Ste kdaj pogledali, kako tam živijo, kakšno imajo električno infrastrukturo? Električni avto je tam utopija še vsaj naslednjih 50 let.

Električni avti so stranpot razvoja transporta. Podobno kot "varčne sijalke", katere smo preplačevali in ki imajo cel kup strupenih snovi v sebi in so v primerjavi z žarnicami na nitko prave ekološke bombe. Ko so prišle led sijalkee, so odšle varčne v takojšnjo pozabo. Le potrošniki smo ostali malo bolj praznih žepov zaradi agresivnih lobijev. Enako se bo ćez recimo 10 let zgodilo z e-avti.

Treba se bo manj vozit z avti, to je to. Vsi lepo na bicikl, pa bo :)

Strani: 1