Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Evropi se krepi strah pred zaprto plinsko pipo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[najobj]
> [kzupanc]
> > [mmeznar]
> > Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.

> Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.

... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...

P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...
Slovenija bi lahko pogojevala, da ga v primeru pomanjkanja prodaja direktno Sloveniji po borzni ceni.