Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-544124 sporočil: 2.906
Hmmmmm, glede na zadnje norosti Nemcev me ne bi presenetili, ko bo pisalo, da se ponovno odpirajo rudniki premoga.

In iz muzejev bodo pripeljali kakšno parno lokomotivo.

Nikoli si nisem mislil, da bodo zaradi COVID-a in potem neke specialne operacije Rusov v Ukrajini, EU politiki sposobni delati take banalne norosti !!!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3001400

Strani: 1

comteo sporočil: 664
Zadnja sprememba: comteo 11.07.2022 10:24
[]
Hmmmmm, glede na zadnje norosti Nemcev me ne bi presenetili, ko bo pisalo, da se ponovno odpirajo rudniki premoga.

In iz muzejev bodo pripeljali kakšno parno lokomotivo.

Nikoli si nisem mislil, da bodo zaradi COVID-a in potem neke specialne operacije Rusov v Ukrajini, EU politiki sposobni delati take banalne norosti !!!


Besede strokovnjaka, ki trdi, da nemčija dela bedarije ;-) HAhahahahah

Nemčija ima strategijo, katere cilj je najcenejša energija in s tem prednost za svoje gospodarstvo v primerjavi s konkurenco. Ta energija seveda pride iz sonca, vetra, zemlje, odpadkov in biomase a hrani se v baterijah in vodiku.
Vse ostalo - premog, še posebej nukelarna in plin je veliko dražje in gospodarsva, ki bodo stavila na to bodo popolnoma nekonkurenčna.

Plin je v nemčiji del strategije, ker delajo že dober del metana sami (biometan), a plinska elektrarna je najcenejša in je idealna, da se v vmesnem obdobju pokrivajo (kratkotrajne) špice porabe. Dokler se ne izgradi dovolj baterijskih in vodikovih zmogljivosti. Pozneje bodo vse plinske elektrarne postale le sistemske in poganjane na bioplin. Izključno za konice.

To je nemška strategija, ki se je držijo. NE glede na covid, ukrajino in druge KRATKOTRAJNE pretrese. Strategija se ne spreminja glede na takšne nenadne pojave.
Mi v Sloveniji z vsako vlado spreminjamo politike. NEmci delajo dolgoročno in premišljeno.

Strani: 1