14 min
Stroški oklestili dobiček BMW
29 min
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
1 ura
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
4 ure
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
4 ure
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
4 ure
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
4 ure
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov
6 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let
6 ur
Kako Krka in Novartis Slovenija povečujeta učinkovitost in dodano vrednost?
13 ur
Na trgu dizelskih dostavnikov kitajski maxusi tečejo le na elektriko
13 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Cupra formentor in leon z novim obrazom dobivata tudi novo srce
16 ur
Evropsko računsko sodišče: izterjava nepravilno porabljenih sredstev traja predolgo
16 ur
Top službe – Cosylab, IJS, Novartis, NLB, Petrol, SŽ, Toyota Adria
16 ur
Luka Mesec je šel z vlakom do Bruslja. Si zasluži aplavz? 6
18 ur
Pred sezono oddajanja vikendov na Hrvaškem: to preverja Furs 1
19 ur
Država izdala zakladne menice: varčevalska vnema popušča
19 ur
Kako sta Lidl Slovenija in Atlantic Droga Kolinska uspešna pri »G« v ESG 1
19 ur
Novosti na nepremičninskem trgu: Kje bodo nova stanovanja v Ljubljani? (Oglas)
19 ur
Bodo stavkajoči na upravnih enotah ostali brez plač? 3

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.346
[EKSPROPRIACIJA]
Prezaposlit iz javne uprave v zasebni sektor. 20.000 oseb je v JU preveč. Iz davkojemalcev bi dobili davkoplačevalce.
Veš koliko je 20.000 ljudi? Cca 40% kompletnega šolstva (skup s snazilkami in hišniki in vsem). Okol 2/3 vsega zdravstva. Oziroma za 3 vojske ali 2 policiji?

Presenečen boš ugototovil, da je denimo odpadka v JS kakih 5.000. Max. In druga stvar je.. kje točno bi jih uporabil? Boš dal denimo dr. Univerzitetnega profesorja za trak v tovarno? To je stran metanje njegovega znanja. In znižuje kvaliteto storitev ki jih obče koristimo. Ja dajmo iulz policistov narediti sintalove varnostnike, ki bodo delali za minimalca. Krasna ideja.

-20.000 + 20.000 . Neto efekt na proračun + 40.000 davkoplačevalcev.

Ti in matematika pa nista ravno frenda? Če se zaposli iz zavoda deset tisoč ljudi pomeni da imamo 20.000 manj brezposelnih?

Ne. Strošek njihovih netto plač bi prevzel realni sektor. Ker to je tisto kar gre ven. Prispevki, ki jih imajo obračunane na plačilnih listah, ter dohodnina, se zreciklira nazaj v paradržavne malhe. Al proračun države, obe zavarovalnici in proračune občin. Od kompletnega stroška dela JS v višini 4.6 milijarde, gre malo več kot pol direkt nazaj v proračune.

Mimogrede. Povsem privatni sanatorij Rožna Dolina ustvari 95% prihodkov s ZZZS. Kam spadajo zaposleni? V davkoplačevalce ali davkojemalce?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2995956

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
www.24ur.com/novice/...placa.html

siol.net/novice/slov...rju-459865

Če dam tele novice skup je v grobem 20k več ljudi v JS od 2015.
Plus za koliko so šle gor njihove plače.

Kaj in kje delajo nimam pojma.

Niti ne vem kaj bi rabili toliko več ljudi, če se vse digitalizira, nataliteta stagnira, ajde starostnikov je res več: To je edini pametni razlog po moje, ki zahteva več ljudi v JS.

Drugače pa če je treba, bo vsaka resna firma porezala 10 procentov kadra, če se pokaže potreba.
Pač se naredi kadrovska čistka in firma deluje naprej.

Zadnjič sem bil nekaj na UE in mi pravijo, če mi zapisnik lahko pošljejo na mail.
Sem rekel seveda.
Mal kasneje pa zaslišim printer.
A vseeno tiskate.?

JA rabimo za arhiv :).

Strani: 1