Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

primozxy sporočil: 411
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2991295] 07.03.22 11:58 · odgovor na: Rokc5 (#2990869)
Odgovori   +    0
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2991295

Strani: 1

tineqfin sporočil: 71
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2991308] 07.03.22 12:57 · odgovor na: primozxy (#2991295)
Odgovori   +    2
[primozxy]
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?
Pazi, ker je to MLP! Naj napiše še kdo drug, ampak mislim, da ti bodo vzeli v USA polni davek (skoraj 40%), potem ti bo pa SLO priznala le 15% in boš še 12,5% doplačal FURSu. In ko to dvoje sešteješ ... dividende niso več tako visoke.

While MLPs provide tax benefits for US investors, foreign investors can face high tax rates if they invest in MLPs. As a result of US tax law, MLPs are required to withhold taxes from the distributions of foreign unitholders at the highest individual tax rate (37%).
anon-333107 sporočil: 8.271
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2991357] 07.03.22 18:15 · odgovor na: primozxy (#2991295)
Odgovori   +    0
[primozxy]
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?
Denar je tvoj in sam se boš moral odločiti!

Jaz ti lahko povem neko mojo izkušnjo. Sicer je na nekaterih mestih, tudi kar se tiče odločitve in motivacije nakupa lahko diametralno nasprotna od tvoje. Predvidemam, da če bereš ta forum, celo v njem pišes in sprašuješ, boš razumel motive in odločitve, tako moje, kakor tudi svoje.

Nisem bil več začetnik.Imel sem nekaj kilometrine, spremljal sem zadeve, kolikor sem mogel in razumel. Tudi ni bil moj prvi ali drugi nakup. Potem pa se je začela vojna in bitka. Glede te privatizacije, ali bi ali ne bi, zakaj ne in zakaj ja in vse to sranje. Saj veš, kako so vsi pametni!? Da se kar kadi iz njih. Cena je bila že navita in nakurjena, praktično do skrajnih meja... Dolgo se razmišljal in se sam s seboj boril, kaj in kako naj naredim. Niso me gnali kaki dobički in profiti. Imel, nabralo se je nekaj prostih sredstev, ki bi jih lahko pogrešal nekaj let, btez problema. Ni bila lahka odlocitev. Cena ni bila majhna! Nato sem se odločil. Kamor gre bik, naj gre pa še štrik, so včasih temu rekli! Če lahko tujci ponudijo do te cene, potem grem lahko tudi jaz in malenkost višje, da prevzamem štih!
In sem kupil. Vojna se polegla, prodaje tujcem ni biloin cena je padla. Skoraj se je razpolovila. Devidende so bile visoke, celo bajnev naslednjih letih in izgledalo je kod da gre za kuro, ki nosi zlata jajca... kasneje je cena še nekoliko padla, močno je upadlo tudi zanimanje. Dividende so še vedno v rangu ostalih slovenskih dividend... menda izgublja nekaj tržnega prostora v svoji branži, to pa je tudi vse. Praktično je neke vrste fikus. :)
Tudi prijateljem je ne priporočam več, ker me vsak samo pogleda in zamahne z roko. Ne glede na vse, se mi, kakorkoli obrneš, še vedno nekako zdi zanimiva. Morda tudi v smislu davčnih olajšav na dobiček, če bom kdaj v prihodnosti prodajal. Pozorno jo spremljam. Imam še nekaj malega denarja, ki se je nabral in nakapljal. Razmišljam, kam bi ga lahko investiral. Ne zato, ker ni to moral ali mogel. Predvsem zato, ker bo to verjetno to moja zadnja taka naložbena poteza. Verjetno v prihodnje kaj takega, neke pametne vsotice, ki se bi jo splačalo nekam investirati, ne bo več. Že zelo dolgo to nameravam, a se mi še vedno nikamor ne mudi. In tudi nobenih slabih ali dobrih občutkov nimam. Se pa še vedno držim in cenim načelo, ki se v slo še vedno sliši malce nenavadno. :))

Denar daj tja, kjer so tvoja usta! :lol

Zadeva je označena s tslg

Strani: 1