Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek EU bo ukrepala tudi zoper rusko energetiko

Strani: 1 2

hostamox sporočil: 8.460
[#2990010] 25.02.22 12:21 · odgovor na: najobj (#2990009)
Odgovori   +    1
A je racionalno to, da najobjestnejši piše tle gor namesto, da služi za pisanje, delo.
najobj sporočil: 31.999
[#2990013] 25.02.22 12:30 · odgovor na: BorutHocevar (#2990008)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2022 12:32
[BorutHocevar]
> [najobj]
> ... čuj, Borut ... evo, zdaj sem se spomnil na včerajšnjo "strokovno" poročevalko Vlasto Jeseničnik iz Moskve, ki je tako kot zdaj ti najprej rekla, da Putin ne deluje racionalno, potem pa v nadaljevanju "pol ure" naštevala prednosti, ki si jih je Putin pridobil za pogajanja - MMC "Zelenski: Pripravljeni smo na pogovore o možnosti nevtralnosti" - po koncu vojne v Ukrajini ...
Hja... Rusom pripisujejo vmešavanje v ameriške in še kakšne volitve. Mar ne bi bilo racionalno, če bi se država s takimi kapacitetami lotila zamenjave ukrajinske vlade prek socialnih omrežij namesto s tanki?
... evo, in ko govoriš o ruskem vmešavanju v ameriške in še kakšne volitve, je tukaj www.youtube.com/watc...IvRljAaNgg zanimiv telefonski pogovor - poslušaj te 4 minute, dokler posnetek še ni izginil - ki sem ga izbrskal forum.finance.si/?m=...012&single iz svojega forumskega arhiva in kjer lahko poslušaš, kako se po s petimi miljardami dolarjev sponzoriranem državnem udaru leta 2014 ameriška diplomatka Victoria "Fuck the EU" Nuland in tedanji ameriški veleposlanik v Ukrajini Geoffrey R. Pyatt prostodušno pogovarjata, koga bodo Američani v Ukrajini nastavili za predsednika vlade in koga za predsednika države in kjer sta skupaj ugotovila, da bo Yats (= Arsenij Jacenjuk) boljši za predsednika vlade, ker si več zapomni, nekdanji boksar "top dog" Vitalij Kličko (sedanji župan Kijeva) pa bo najprej "do his political homework and stuff", potem pa bo predsednik države, ker po besedah Victorie za predsednika države ni treba glih vsaki dan hodit k Američanom po navodila ...
najobj sporočil: 31.999
[#2990014] 25.02.22 12:33 · odgovor na: hostamox (#2990010)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2022 12:37
[hostamox]
A je racionalno to, da najobjestnejši piše tle gor namesto, da služi za pisanje, delo.
... čuj, kdo pa pravi, da nisem Putinov plačanec in me na Jadranu čaka www.24ur.com/popin/z...a/87122/0) nekaj podobnega ? ...
Endimion sporočil: 10.425
[#2990016] 25.02.22 12:39 · odgovor na: BorutHocevar (#2990008)
Odgovori   +    1
Morda pa se le niso vmešala v ameriške pa še katere volitve na tak način, kot jim pripisujejo?

Ker so tako zaostali, nedonošeni, brez vrhunske tehnologije in zahodnega znanja, da še spodobnega avta ne znajo narediti.. al kako ste v prejšnjem sporočilu napisal.

In ti naj bi potem preko družbenih omrežij štelali volitve? Neki ne gre skupaj... it doesn't add up...
rename sporočil: 1.321
[#2990017] 25.02.22 12:46 · odgovor na: (#2989995)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [abohte]
> > [alek14]
> > > [abohte]
> > > > [alek14]
> > > > Putin mora vskih par let nekaj zasesti - da se ohrani na oblasti (mora biti zmagovalec v očeh naroda). Enako bo moral Xi.
> > >
> > > Bedarija. Že desetletje so diplomatski napori namenjeni v smer, da se kriza razreši.
> > >
> > > Za razliko od Zahoda Putin zaveznikov ne pušča na cedilu.
> >
> > To je vse res, samo je res tudi, da se mora samodržec svojemu narodu dokazovati in uživati veliko priljubjenost. Sicer ima še možnost S. Korejskega modela, kjer priljubljenost vzdržuje z vojskio proti lastnemu narotu s terorjem.
>
> Za to ne potrebuje ofenzive vs. zunanjemu sovražniku. Primerov cel kup (S. Koreja, Kuba, Venezuela, Ukrajina, Rusija, Italija, ZDA). Dovolj je, da zunanji sovražnik (npr. necepljeni) obstajajo in da proti njim rovari.

Rovariti pogosto ne da 60% podpore. Je treba prikazati zmage. Ogromno Rusov bolestno pogreša moč Sovjetske zveze. Žal.
Tako, kot vedno več Slovencev (in "Slovencev") pogreša moč SFRJ.
Žal.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990018] 25.02.22 12:46 · odgovor na: najobj (#2990009)
Odgovori   +    2
[najobj]
P.S.: najboljši finski hokejski klub Jokerit že dolga leta igra v bogati ruski KHL namesto doma na Finskem v državi olimpijskih prvakov, je to racionalno ? ...
Očitno je :)
www.nytimes.com/2022...ockey.html
Finland beats Russia, 2-1, to win its first gold in men’s hockey.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990019] 25.02.22 12:52 · odgovor na: Endimion (#2990016)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Ker so tako zaostali, nedonošeni, brez vrhunske tehnologije in zahodnega znanja, da še spodobnega avta ne znajo narediti.. al kako ste v prejšnjem sporočilu napisal.

In ti naj bi potem preko družbenih omrežij štelali volitve? Neki ne gre skupaj... it doesn't add up...
To pa res ni nujno povezano...Tudi makedonska mularija je nekaj časa obvladovala globalno proizvodnjo fejknjuzov :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2990022] 25.02.22 13:13 · odgovor na: najobj (#2990014)
Odgovori   +    0
Toliko kolkor je rename plačanec od Jj :).
aimon sporočil: 1.924
[#2990025] 25.02.22 13:31 · odgovor na: bigl (#2989988)
Odgovori   +    0
[bigl]
... Mislim, da je Rusija veliko prispevala, da je EU takšna kot je, v zahvalo se jo pa stalno ogroža. V premislek, kje so raazlogi za njeno reakcijo, ki je zagotovo ne bi bilo, če bi se upoštevalo - izvajalo sprejete sporazume.
Misliš na sporazum, ki so ga leta 1994 podpisali: Rusija, Ukrajina, ZDA in UK v Budimpešti?

"In 1994 the US, UK, Russia and Ukraine signed the Budapest Memorandum, in which the three powers offered assurances that they would respect Ukraine's territorial integrity." www.bbc.com/news/blo...s-26676051
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990028] 25.02.22 13:57 · odgovor na: (#2989942)
Odgovori   +    2
[abohte]
Gruzija ima manjšo geostrateško vrednost. Poleg tega bi s tem v celoti obkrožil Azerbajdžan, ki ga podpira Turčija. Turčija izgubi buffer zone. Ne vidim smisla, da bi Putin zapenjal z Erdoganom. NATO iz Turčije ne grozi Rusiji.
Takole so naredili Gruzinci (po ruski razlagi):
www.rt.com/russia/55...sanctions/
Georgia won’t join West in sanctioning Russia over Ukraine
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990036] 25.02.22 15:23 · odgovor na: (#2990033)
Odgovori   +    1
[alek14]
RT-ja ni več.
Ja, tudi mene ne spusti več gor...
najobj sporočil: 31.999
[#2990038] 25.02.22 15:42 · odgovor na: BorutHocevar (#2990018)
Odgovori   +    1
[BorutHocevar]
> [najobj]
> P.S.: najboljši finski hokejski klub Jokerit že dolga leta igra v bogati ruski KHL namesto doma na Finskem v državi olimpijskih prvakov, je to racionalno ? ...
Očitno je :)
www.nytimes.com/2022...ockey.html
Finland beats Russia, 2-1, to win its first gold in men’s hockey.
... čuj, pusti zdaj hokej, pa raje povej, kaj misliš o tem www.youtube.com/watc...IvRljAaNgg telefonskem pogovoru ameriške diplomatke Victorie "Fuck the EU" Nuland in tedanjega ameriškega veleposlanika v Ukrajini Geoffreya R. Pyatta, če si seveda žrtvoval 4 minute dragocenega časa in poslušal, kako Ukrajinci "volijo" svojo oblast ...

P.S.: se opravičujem, če sem te spravil v zadrego, ker na Financah ne smete o Američanih napisati nič slabega in bom tvoj molk vsekakor razumel ...
najobj sporočil: 31.999
[#2990039] 25.02.22 15:47 · odgovor na: (#2990033)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [BorutHocevar]
> > [abohte]
> > Gruzija ima manjšo geostrateško vrednost. Poleg tega bi s tem v celoti obkrožil Azerbajdžan, ki ga podpira Turčija. Turčija izgubi buffer zone. Ne vidim smisla, da bi Putin zapenjal z Erdoganom. NATO iz Turčije ne grozi Rusiji.
>
> Takole so naredili Gruzinci (po ruski razlagi):
> www.rt.com/russia/55...sanctions/
> Georgia won’t join West in sanctioning Russia over Ukraine
RT-ja ni več.
... Gibanje Anonymus je v četrtek razglasilo kibernetsko vojno proti Rusiji. Trdijo, da so onesposobili več ruskih vladnih strani in tudi RT. Dostop do slednje je večkrat moten. Kot poroča RT.com, so bile napadene spletne strani ruske vlade, Kremlja, dume in obrambnega ministrstva, nekatere delujejo počasneje, nekatere so bile dlje časa nedostopne. ...

P.S.: www.rtvslo.si/svet/e...kov/613650 ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990043] 25.02.22 16:26 · odgovor na: najobj (#2990038)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, pusti zdaj hokej,
no, pri hokeju smo zmagali :)
pa raje povej, kaj misliš o tem www.youtube.com/watc...IvRljAaNgg telefonskem pogovoru ameriške diplomatke Victorie "Fuck the EU" Nuland in tedanjega ameriškega veleposlanika v Ukrajini Geoffreya R. Pyatta, če si seveda žrtvoval 4 minute dragocenega časa in poslušal, kako Ukrajinci "volijo" svojo oblast ...
:) tule je magnetogram s komentarjem: www.bbc.com/news/wor...e-26079957
Kaj si mislim? Sorry, ampak nimam časa, da bi se poglobil v osem let staro afero in potem pripomnil kaj kolkor-toliko smiselnega.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990045] 25.02.22 16:48 · odgovor na: (#2990037)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: BorutHocevar 25.02.2022 16:51
[alek14]
ZDA in EU sta pojebala Ukrajino.
Pred štirimi leti sem se malce potepal po Ukrajini in dobil nekaj bežnih vtisov. Na zahodu, predvsem v Lvivu, niso skrivali, da močno sovražijo Putina. V Kijevu se je sovraštvo porazgubilo. Kako je bilo na vzhodu, ne vem, lahko sklepam samo po poročilih.

Zdi pa se mi takole: velik del prebivalstva je želel v EU in Nato, velik del pa v Rusijo. Prebivalstvo je bilo zelo, zelo razdeljeno.

Vsi so bili deležni agitpropa, zahodnega in/ali ruskega. Ne moreš obsojati zahodnega vpletanja in spregledati ruskega. In obratno.

Zapisal bom nekaj, kar utegnem obžalovati: Ukrajina me je malce spominjala na Hrvaško tik pred izbruhom vojne 1991.

Moj vtis je bil, da je bila država sod smodnika. Noben ni imel zrelosti, kapacitet, itd, da bi omogočil rešitev, ne domača oligarhija, ne Rusi, ne Ameri in ne EU. Problem je bil pretežak.

Ni bilo ukrajinskega Nelona Mandele. Edino upanje je bilo, da zasilni mir traja tako dolgo, da se razmere umirijo in bo morda sčasoma mogoče najti rešitev.

Upanje je včeraj razblinil Putin.
crt sporočil: 27.362
[#2990052] 25.02.22 17:04 · odgovor na: BorutHocevar (#2990045)
Odgovori   +    3
[BorutHocevar]
Zapisal bom nekaj, kar utegnem obžalovati: Ukrajina me je malce spominjala na Hrvaško tik pred izbruhom vojne 1991.
ni kaj obzalovati razen stanja samega, to je to.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990054] 25.02.22 17:14 · odgovor na: (#2990049)
Odgovori   +    0
[abohte]
V Ukrajini so pa sod vžgali v glavnem od zunaj.
Ne vem, premalo poznam razmere. Mislim pa, da dve stvari nista nepomembni.

Prvič, Ruse in Ukrajince bremeni težka zgodovina zadnjih sto let. Številni trdijo, da zgodovine oba naroda še nista prebavila tako kot npr. Nemci in Rusi.

Drugič, v Ukrajini ni (bilo) trde roke, kot je v Belorusiji. In če ni trde roke, je normalno, da si ljudje želijo zahodnega in ne ruskega načina življenja. Razen če ne gre za Ruse.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990063] 25.02.22 18:39 · odgovor na: (#2990057)
Odgovori   +    1
[abohte]
Ne razumem, kako naj bi zapisano šlo v kontekst, da so sod sodnika zanetili predvsem od zunaj oz. da ne gre v Ukrajini toliko za notranje konflikte, kot je šlo na Hrvaškem.
Saj jaz ne trdim, da so zadevo zakuhali predvsem od zunaj. Vpliv je obojen, zunanji in notranji. Kateri je večji? Nimam nobenega filinga.

Gemišt je po mojem mnenju največji na sredini države, najbrž še najbolj v Kijevu. In morda Putin stavi prav na ta gemišt. Bolj kot greš proti vzhodu ali zahodu, manjša je mešanica. Razlika med skrajnim vzhodom in skrajnim zahodom je nemara gromozanska. Govorim lahko le o zahodu, kjer zlahka zavohaš, ja, Poljake. Na razmeroma majhnem območju ob madžarski meji pa Madžare.

Če bo Putin vzpostavil sebi prijazno oblast, bi stavil, da bo imel težave z zahodom države, kjer je delež ukrajinske nacionalnosti zelo visok.
najobj sporočil: 31.999
[#2990065] 25.02.22 19:15 · odgovor na: BorutHocevar (#2990043)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2022 19:18
[BorutHocevar]
> [najobj]
> ... čuj, pusti zdaj hokej,

no, pri hokeju smo zmagali :)

> pa raje povej, kaj misliš o tem www.youtube.com/watc...IvRljAaNgg telefonskem pogovoru ameriške diplomatke Victorie "Fuck the EU" Nuland in tedanjega ameriškega veleposlanika v Ukrajini Geoffreya R. Pyatta, če si seveda žrtvoval 4 minute dragocenega časa in poslušal, kako Ukrajinci "volijo" svojo oblast ...
:) tule je magnetogram s komentarjem: www.bbc.com/news/wor...e-26079957
Kaj si mislim? Sorry, ampak nimam časa, da bi se poglobil v osem let staro afero in potem pripomnil kaj kolkor-toliko smiselnega.
... eh, saj ne gre za osem let staro afero, ampak gre za modus operandi izvažanja zahodne "demokracije", ko se Američani s posnetkom dokazano ne zgolj vmešavajo, ampak z vzvišeno zaničljivostjo - poslušaj skoraj prostaški jezik Victorie "Fuck the EU" Nuland - dobesedno nastavljajo svoje lutke - OK, dvometerskemu svetovnemu prvaku v boksu Vitaliju Kličku bolj težko rečem lutka oziroma je Vitalij res zelo težka lutka - na vladajoče položaje v sebi naklonjenih režimih i nikome ništa ... khmm, oziroma je ravno nasprotno in je za propagandiste "demokratičnih" medijev na zahodu to višek demokracije, če pa kdo pravzaprav kjerkoli na svetu zahodni (= ameriški) politiki ne paše, pa je za propagandiste "demokratičnih" medijev na zahodu tisti brez kakršnihkoli dokazov z volilno prevaro inštalirani plačanec diktatorskega režima ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990100] 26.02.22 09:14 · odgovor na: najobj (#2990065)
Odgovori   +    4
[najobj]
... eh, saj ne gre za osem let staro afero, ampak gre za modus operandi izvažanja zahodne "demokracije", ko se Američani s posnetkom dokazano ne zgolj vmešavajo, ampak z vzvišeno zaničljivostjo - poslušaj skoraj prostaški jezik Victorie "Fuck the EU" Nuland - dobesedno nastavljajo svoje lutke ...
Aha, od mene hočete načelen komentar. No takole. Še največji ameriški propagandisti ne bi izbrali zanje boljšega trenutka za tak komentar: v dneh, ko Putin s tanki izvaža denacifikacijo Ukrajine, je osem let staro zaničljivo in prostaško govorjenje ZDA uradnikov o ukrajinskih politikih slišati kot benigna diskusija ob šanku.

Škoda, da niste vprašali pred enim tednom. Moj odgovor bi bil precej drugačen.
najobj sporočil: 31.999
[#2990121] 26.02.22 12:10 · odgovor na: BorutHocevar (#2990100)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 26.02.2022 12:12
[BorutHocevar]
> [najobj]
> ... eh, saj ne gre za osem let staro afero, ampak gre za modus operandi izvažanja zahodne "demokracije", ko se Američani s posnetkom dokazano ne zgolj vmešavajo, ampak z vzvišeno zaničljivostjo - poslušaj skoraj prostaški jezik Victorie "Fuck the EU" Nuland - dobesedno nastavljajo svoje lutke ...
Aha, od mene hočete načelen komentar. No takole. Še največji ameriški propagandisti ne bi izbrali zanje boljšega trenutka za tak komentar: v dneh, ko Putin s tanki izvaža denacifikacijo Ukrajine, je osem let staro zaničljivo in prostaško govorjenje ZDA uradnikov o ukrajinskih politikih slišati kot benigna diskusija ob šanku.

Škoda, da niste vprašali pred enim tednom. Moj odgovor bi bil precej drugačen.
... OK, z "izvozom" imaš načeloma prav, pa vendar je rahla razlika, če se sprovociran in zelo realno ogrožen s (potencialnimi) raketami na svoji meji justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg z "izvozom" ukvarjaš neposredno čez mejo s sosednjo državo, v kateri po "demokratičnih" spremembah upload.wikimedia.org...ussian.svg v zadnjem času milo rečeno neprijetnih okoliščinah živi več kot 8 (osem) milijonov tvojih rojakov, ki pred pred "demokratičnimi" spremembami nikoli niso imeli težav ... khmm, ali pa se z "izvozom" ukvarjaš 7.500 kilometrov daleč čez Atlantski ocean in kjer so poleg standardne "demokracije" tvoj izvozni artikel rakete, ki imajo na dosegu Moskvo s tvojim smrtnim sovražnikom, ki ga kljub kratkočasnim igricam www.britannica.com/t...p-of-Eight za svetovno publiko v resnici kot "Russian threat" nikoli en.wikipedia.org/wik...z_Doctrine nisi umaknil kot svoje glavne tarče za odstrel ...

P.S.: da ne bo pomote, niti slučajno nisem rusofil, ampak ker sem športofil in ko zadnjih nekaj let gledam, kako se WADA pod vplivom Američanov dobesedno izživlja nad ruskimi športniki in s prepovedjo nošenja zastave in igranja himne ponižuje celo Rusijo, sem ob številnih "astmatikih" in vseh drugih "bolnikih" z zdravniškim dovoljenjem med vrhunskimi zahodnimi športniki predvsem pravicofil, tako da če bi se isto pogovarjala pred enim tednom, bi bil moj odgovor enak ... aja, pa ne me vikat, lepo prosim ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2990281] 27.02.22 14:25 · odgovor na: najobj (#2990121)
Odgovori   +    3
[najobj]
aja, pa ne me vikat, lepo prosim ...
Dosledno vikam vse tiste forumaše, ki jih ne poznam osebno. Če mi kdo ponudi tikanje, ga najprej povabim na kavo. Vabilo velja tudi za vas, vendar potem, ko se bodo razmere v Ukrajini umirile. Dokler ruski tanki sejejo smrt, nimam nobene želje govoriti s človekom, ki izraža razumevaje do Putina. Lp.
najobj sporočil: 31.999
[#2990327] 27.02.22 17:05 · odgovor na: BorutHocevar (#2990281)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2022 17:08
[BorutHocevar]
> [najobj]
> aja, pa ne me vikat, lepo prosim ...
Dosledno vikam vse tiste forumaše, ki jih ne poznam osebno. Če mi kdo ponudi tikanje, ga najprej povabim na kavo. Vabilo velja tudi za vas, vendar potem, ko se bodo razmere v Ukrajini umirile. Dokler ruski tanki sejejo smrt, nimam nobene želje govoriti s človekom, ki izraža razumevaje do Putina. Lp.
... čuj, sicer je na anonimnem forumu Financ večinsko mnenje, da se anonimneži med sabo tikamo, če pa ti pogojuješ tikanje med nama z mojim pozitivnim odnosom do arogantnih en.wikipedia.org/wik...z_Doctrine pokvarjencev na oni strani velike luže, ki so z doktrinarnim "Russian threat" Putina dobesedno prisilili v vojno v Ukrajini - jebe se Američanom za ukrajinski narod - pa je res bolje, da me vikaš ...
1127DXSXU sporočil: 833
[#2990385] 28.02.22 08:24 · odgovor na: (#2989916)
Odgovori   +    5
[alek14]
> [Cave_canem]
> Mogoče na papirju, v praksi bodo kakršnekoli sankcije zgolj mejkap - EU nima ničesar, NIČESAR, s čimer bi lahko Rusijo držala v šahu. Z Ukrajino je po vsej verjetnosti konec, vsi (z ZDA vred) samo gledajo, tako kot so predolgo počeli z Balkanom.
> Resnici na ljubo, si niti ne predstavljam, kaj bi dejansko lahko sploh storili, ne da bi izzvali nepredstavljivo Putinovo reakcijo, na katero je predvčerajšnjim niti ne tako zelo indirektno namignil.
> Ubogi ljudje.

Baltiške države so naslednje...
(če ne bomo nič naredili)
Mogoče smo pa že kaj preveč naredili. In še posebej Baltske države. Saj ne rabijo zmeraj bit zraven pri vsakem zaostrovanju z Rusi v prvi liniji. Pa z Rusko manjšino ravnajo v nasprotju z vsemi normami. Ja večina Rusov se je tja preselila v zadnjih 100 letih, ampak to še ne poimeni da jim ne daješ državljanstva.

Za sedaj zanje nevarnosti sicer ne vidim, če pa bodo začeli blokirati promet do Rusije ali karkoli v zvezi s tem početi, potem pa bo počilo. In to ne v Baltiku ampak globalno. In potem ne bo nihče več nobenmu dajal nobenih sankcij.

Treba zdaj na zavore stopiti, dost je bilo tega.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2990386] 28.02.22 08:27 · odgovor na: crt (#2989924)
Odgovori   +    1
[]
napovedane ameriske, uk in eu sankcije so tako grozece, da se je moskovska borza odprla z +20%.
2 dni nazaj so poročali, da so v Rusiji blokirali shortanje. Mogoče ima to kaj veze s tem. In je zdaj iztisnitev shorterjev
crt sporočil: 27.362
[#2990387] 28.02.22 08:40 · odgovor na: 1127DXSXU (#2990386)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 28.02.2022 08:43
[1127DXSXU]
> []
> napovedane ameriske, uk in eu sankcije so tako grozece, da se je moskovska borza odprla z +20%.

2 dni nazaj so poročali, da so v Rusiji blokirali shortanje. Mogoče ima to kaj veze s tem. In je zdaj iztisnitev shorterjev
danes je blokirana prodaja s strani tujih imetnikov, rubelj je v rangu -40% do -20%, sajt moex dela tko tko, IB pa je poslal obvestilo, da se danes tam ne da trgovati (verjetno zato, ker imajo kot tujec blokirane prodaje) in tudi tecajev ne kaze (sem narocen na realtime, vendar ne nuca).

ok zdaj vidim, da moex pravi:

The start of trading on 28 February on the Equity, Derivatives and Standardized OTC Derivatives Markets will be announced in due course. The Bank of Russia will consider whether to open other markets, depending on how the situation develops. The Bank of Russia will announce its decision at 13:00 Moscow time. If it decides to open the markets, trading will start at 15:00 Moscow time.

torej: zacetek trgovanja bo danes nekoc, morda pa tudi kasneje.

Strani: 1 2