Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rename sporočil: 1.321
Zadnja sprememba: rename 02.01.2022 09:39
[]
> [rename]
> Do kam pa seze ta rep?
> Ne poznam razmer, pa mi je res nerazumljivo, da to pocnejo pregovorno rqcionalni in pedantni Nemci .

seze vsaj do evropske raketne krize 1977+.

www.thestar.com/news...nigma.html

v 70ih je sicer nemcija (ne samo nemcija) imela se druge pretrese, ki sploh ne grejo skupaj s slovenskimi ljudskimi predstavami o malo dolgocasni idili urejenosti in skuliranosti.
Tega zgoraj mislim, da nisem vedel, ceprav mi je postalo znano, ko sem link prebral.
Spomnim se bolj Bader-Mainhoff (ali neki tazga); o katerih so pri nas bolj selektivno porocali, ker je slo za levicarske teroriste.
Jaz pa sem imel daljnega sorodnika, ki je gastarbajtal v Frankfurtu, pa je veckrat prihajal k nam in razlagal o teroristih; otroci smo bili cisto tiho in poslusali....

Ne znam pa tega povezati z zapiranjem jedrskih lektrarn.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2983913

Strani: 1

crt sporočil: 27.245
Zadnja sprememba: crt 02.01.2022 10:11
[rename]
Ne znam pa tega povezati z zapiranjem jedrskih lektrarn.
sedemdeseta so v nemciji prinesla artikulacijo nezadovoljstva mlade generacije nad tem, da so v bistvu stari naciji obdrzali ekonomsko moc in njene politicne posledice.

to je slo po eni strani v skupino, ki je kasneje postala pomemben del mainstream level politike (das lange marsch durch die institutionen) in po drugi v (ne samo v nemciji) domaci terorizem.

za moje oci lahko tudi vzpon zelenih (in nemcijo kot prvi primer zelenih v parlamentu), o cemer je govoril link prej, vzamemo kot institucionalni del politicnega nezadovoljstva, tako da jemljem to kot del istega konteksta.

zeleni so blagovno znamko zgradili v veliki meri na evropski raketni krizi (ss20 vs. pershing, za zanimivo kasnejso etapo glej able archer).

vendar je skepticen odnos nemske javnosti do nuklearne energije nekaj, kar se vlece ze vse od ww 2. morda lahko ozadje tega iscemo v tem, da je nemcija pac bila ena od porazenih sil in kot taka se malo bolj resno kot drugi vzela uporabo atomske bombe. tudi dogajanje v casu raketne krize je v veliki meri stvar tega, da so se nemci pocutili kot okupirana, vazalska drzava in hkrati, normalno, ohranjali vezi in naklonjenost do "onih drugih nemcev" vzhodno.

glej tudi: en.wikipedia.org/wik...arly_years

Strani: 1