Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek TEŠ 6 spet stoji in letos ne bo več delal

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rakijan sporočil: 1.263
Kot sem nekje bral pa sedaj ne najdem naj bi bili v nacrtu 3 bloki v tetol.. 2 plinsko(parna) in en, ki bi kot energent koristil 80% biomasa in 20% indonezijski premog. Z tem naj bi se poraba biomase v primerjavi z danes povecala za 2x..

Nerodno sem se izrazi glede geotermalne.. Ce pogledas danes proizvodnjo hidroelektrarn pri nas vidis, da vecino casa zagotavljajo nekje 50MW.. In ta (pasovni) del, bi lahko "nadomestile" geotermalne elektrarne in omogocile dodatnih cca. 600MW(h) fleksibilne proizvodnje na dan.. Glede se prostega hidro potenciala smo pa tu na forumu ze preveckrat izgubljali besede in bomo potrebovali kaksen prispevek tu na Financah.. Vsaj nekaj TWh ga je se zagotovo z vidika moci pa nekaj 100MW.. precej, po mojem mnenju.

Glede glavobolov pa se enkrat, ni kriv plin ampak nase zgresene pretekle odlocitve. Tudi Brestanica recimo je na plin.. A to pomeni, da bo drazja speca rezerva za JEK? Ob otvoritvah novih blokov v TEB so govorili o povecanju razpolozljivosti iz 5% na 10% in trznem obratovanju.. Po danasnjih cenah?

Preden se zaletimo se v en mega projekt z vprasljivim doprinosom in dolgorocno konkurencnostjo bi bilo smiselno izkoristiti vse kar je domacega in pocakati na razvoj, komercializacijo obetavnih jedrskih tehnologij. JEK2 ni jic od omenjenega in vsak, ki spremljam zadeve bi moral biti STROGO proti.