1 ura
Reportaža iz skladišča visokoradioaktivnih odpadkov: kaj je pokazal merilnik sevanja?
1 ura
FTX Has Billions More Than Needed to Pay Bankruptcy Victims
3 ure
Kaj ovira slovenska proizvodna podjetja pri uvedbi umetne inteligence
3 ure
Pred SMK: "Tiktokfikacija sveta naj bo lekcija vsakemu, ki bo zdaj postavljal digitalno strategijo"
3 ure
Kako razbohoteni državni gozdar žaga lesno industrijo
3 ure
(intervju) Tomaž Gornik, Better: Uspehe nizamo od Grčije do Walesa
3 ure
Kako se sladoledni prvak ščiti pred kibernetskimi napadi? (PRO)
9 ur
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička
10 ur
Najbolj brani članki danes
13 ur
NLB z rekordnim rednim četrtletnim dobičkom, je pa na ravni zadnjega lanskega četrtletja 5
14 ur
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
16 ur
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju 2
16 ur
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
17 ur
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 7
18 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 4
18 ur
What TikTok Got Wrong About America
18 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 6
18 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
18 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
19 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

KaA sporočil: 528
[dz1975]
Plačujem davek na premoženje; $2,500 letno za hišo in $500 za avto. Efektivna stopnja za prvi davek je 0.3%, za drugi pa 0.8%.
Pri istem bruto bruto bi v Sloveniji plačal 50.000 EUR več davkov in prispevkov (sem upošteval privat zdravstveno zavarovanje).
Bilo bi pošteno, da poveš še, v kateri prihodkovni decil spadaš. Ker se mi nekako dozdeva, da vsaj 80% tvojih sodržavljanov ne deli tvojega navdušenja. Ko poračunaš še stroške zasebnega vrtca, zasebne osnovne šole, zasebne srednje šole in univerzitetnega študija (kar je osnova, da tudi otroci ostanejo na istem dohodkovnem nivoju) pa sploh.

Ne pravim, da je v Sloveniji vse super - imamo ogromne možnosti prihrankov v javnem sektorju in možnosti prerazporeditve davčnega bremena z dela na premoženje -, a kljub temu, da sem več kot polovico svoje delovne dobe v najvišjem % plačnikov dohodnine, si ne bi želel ameriškega sistema in posledic, ki jih potegne za sabo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2981844

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Zadnja sprememba: hostamox 14.12.2021 12:00
Če se plačniki strinjate s plačili, sam ne vidim problema z visokimi obdavcitvami.

Sem vesel za vas in zase:).

P.s
Sam vem, da bi moral za 6,7 k bruto mesečno delat po 300 ur. V mlajsih letih to gre in potlej nakleples za po 40 tem.
dz1975 sporočil: 2.264
Zaslužim soldidno, nič ne rečem. Samo za skupaj 100.000 EUR manj davkov letno (moja žena zasluži še več kot jaz), si lahko privoščiš marsikatero kvalitetno storitev. Vrtec je sicer med $600 in $1,000/mesec, otrok hodi v vrhunsko "charter" šolo (AZ hvala bogu ni totalno pod kontrolo učiteljskih sindikatov), katera je zastonj, univerza bo pa res malo večji stošek (po odbiti štipendiji med $10k in 40k letno (odvisno za kaj se bo odločila).
So pa ZDA indija koromandija za vse lenuhe/klošarje; zastonj stanovanja (Section 8 housing) z vsemi priključki, zastonj prehrana, alko in cigareti (SNAP), zastonj šola za otroke, zastonj zdravstvo (Medicaid), itd. Mesta npr. vsem klošarjem nudijo brezplačno namestitev v hotelih (ampak se jih 99% odloči, da je bolje 12 ur dnevno kaditi crack).
Dejansko ga nasrka (nižji) srednji razred, ki ni upravičen do sociale in mora marsikaj plačati iz žepa.
Endimion sporočil: 10.348
Lej lej...

Podatki za leto 2018:
ibb.co/2qyqDh3

Spadaš med 4232 najvišjih placnikov dohodnine, tvoj dohodek iz dela pa je 142.000€ letno. Robert Golob? ;)

Resnica pa je, da je s 50% obdavčen le del dohodninske osnove ki je nad.. 6000€. Skratka dejansko je tvoja brutto plača okol 12 jurjev na mesec.

Oziroma potem tudi ti pošteno povej da si uhlebljen v neki paradržavni firmi, ker kot bi kot privat direktor denar iz (svoje) firme ceneje potegnil skozi izplačilo dobička. Kompletna obdavčitev (19% ddpo plus 27.5% davka na izplačilo dela dobicka) prideš na 39%. Tako efektivno davčno stopnjo (prispevki na in od brutto plus dohodnina) pa imaš pri ušivih 1500 brutto na mesec. In četudi bi zasledoval najvišjo možno penzijo, ki je še lahko dobiš z vplačanimi prispevki, si na 4 jurjih netto. Oz 8 jurjev brutto. In ne prideš v 50% dohodninski razred.

In ni naključje da imata take plače tudi moja 2 direktorja. Ker je ceneje za njiju potegnit denar iz firme skozi dividendo. Karkol bi sedaj imela več bi plačala v ZPIZ več kot pa bi lahko naračunali kot penzijo.

Strani: 1